Жінки, прокиньтеся! Ваша улюблена робота може бути вам небезпечна!
І це не порожній дзвін. Візьміть дзеркало і піднесіть його до своїх очей. Що ви там побачили? Ясний погляд, білі білки, відсутність мішків та почервоніння? А тепер витріть хусткою весь тональний крем і перевірте заново.
Якщо відповідь все одно позитивна, будьте щасливі – ви абсолютно здорова людина!
Всім іншим доведеться трохи зосередитися та перечитати все те, що написано нижче.
Втома очей і головний біль – найпоширеніше офісне нездужання, яке позначається не тільки на нашій психіці, але й спричиняє зародження нових захворювань.
Багато жінок навіть не замислюються над цим, шукаючи причину всіх своїх проблем у чомусь іншому, тому часто не знаходять відповіді, чому пішов коханий або чому потрібно носити окуляри…
Робота з ПКОсь сидиш цілий день за комп’ютером і навіть не підозрюєш, що всі біди не від пропущеного перекушування і постійних випадів начальства, а лише через улюбленого моніторчика, в який дивишся, як мінімум, протягом 8 годин робочого дня.
Десь ви про це чули, чи не так? Ось тільки мало хто замислюється над тим, що всі наші нездужання починаються з малого. Постійний головний біль, біль у спині, втома, почервоніння очей і набряклість повік не беруться нізвідки. Замисліться, гострі мігрені у жінок часто викликані лише світінням екрану монітора, тому, що діапазон його яскравості перевищує можливості наших очей. Подібна несумісність позначається на функціонуванні всього нашого організму, тому наслідки виявляються не тільки на роботі, а й удома. Одне з найпоширеніших – втома і небажання щось робити.
Постійні сварки з коханим, ліньки, відсутність сексуального бажання – все це через недотримання правил роботи з ПК. Ви такого навіть не підозрювали? Тепер знатимете, що причина – зайва втома очей, яка до всього іншого призводить до постійних падінь зору. Щоб уникнути симптомів перенапруги очей, необхідно стежити за виконанням нескладних правил комп’ютерної гігієни зору. Тільки не нехтуйте сказаним, багато ви, напевно, знаєте, але як би там не було, не прагнете щось змінювати. А все насправді так просто, варто лише спробувати, щоби переконатися, як багато ви втратили через свою одвічну лінощі і не бажання слухати чужі поради. Здоров’я не повернути, то давайте ж не втрачати того, що ще в нас залишилося.
Робота з ПКОтже, ось основні правила, про які необхідно пам’ятати завжди, щоб ваша улюблена «залізка» більше не змогла завдати вам шкоди:
1. Обмежуйте час, проведений за комп’ютером. Особливо це стосується «близоруких». Людям із нормальним зором дозволяється працювати за комп’ютером не більше семи годин, із ослабленим – близько п’яти. Через кожні 45 хвилин слід робити перерву як мінімум на 15 хвилин. Кожні 10 хвилин влаштовувати секундні міні-паузи – при цьому рекомендується, не встаючи з робочого місця, просто подивитися вдалину.
2. Екран комп’ютера повинен бути захищений оптичним фільтром. Це не обов’язково, якщо ваш монітор рідкокристалічний. У будь-якому випадку його не повинно падати денне світло, а електричне не повинно бути спрямоване прямо в очі. Загалом приміщення має бути освітлене рівно і не яскраво.
3. Дисплей має бути встановлений під невеликим кутом. Його нижню частину слід на 5 см наблизити до робочого місця, а верхню відповідно трохи відхилити. Нахил дисплея здатний зняти з очей частину навантаження. Екран монітора повинен бути встановлений на такому рівні, при якому погляд спрямований на центр екрана, що знаходиться на відстані щонайменше 50-60 см від очей.
4. Найкомфортніший для очей режим роботи – темні літери на світлому екрані. Найбільш сприятливим фоном є матово-сірий або зеленувато-жовтий. Уникайте строкатості на екрані, змішування різних кольорів. Програми орфографії та пунктуації слід включати лише на недовгий час, лише за умови остаточної перевірки тексту. Мінімум кольорів для короткозорого ока – два, а для здорового – не більше трьох кольорів. Намагайтеся працювати зі шрифтом розміром не менше 14 пунктів.
Робота з ПК5. Для роботи з комп’ютером винайдені спеціальні окуляри, що зменшують стомлення та перенапругу очей. Існують окуляри кількох видів, вибирати їх необхідно, покладаючись лише на рекомендації лікаря-офтальмолога.
Крім дотримання всіх вищеперелічених правил, слід іноді давати очам розслабитися та набути втраченого за час робочого дня здорового вигляду. Для цього пропоную 8 видів гімнастики, яку можна робити не тільки вдома, а й на робочому місці, у будь-який зручний для вас момент.
1. Закрийте очі. Поморгайте зімкнутими віками.
2. Обертання. Закрийте очі, подивіться вліво, вгору, вправо, вниз, потім – у зворотному напрямку (можна виконувати з розплющеними очима).
3. Відкрийте широко очі і дивіться в одну точку, не моргаючи, 2-3 секунди, потім прикрийте повіки і знову відкрийте.
4. Дивіться перед собою 30 секунд, швидко моргаючи, потім 30 секунд нерухомо дивіться перед собою.
5. Протягом 5 секунд дивіться обома очима на перенісся. Розслабтеся.
Робота з ПК6. Двома очима дивіться на кінчик носа до появи легкої втоми.
7. “Діагоналі”. Зверніть погляд у лівий нижній кут, тобто подивіться як би на ліве плече і зосередьте погляд на цій точці. Після трьох моргань повторіть у праву сторону.
8. “Темне розслаблення”. Покладіть на заплющені очі теплі долоні, пальці схрещені на лобі. Розслабтеся і постарайтеся досягти глибокого чорного кольору.
Швидкою допомогою для очей, що втомилися від комп’ютера, є різноманітні компреси. Виберіть той, який максимально зручний для вас і виконуйте хоча б двічі на тиждень.
Його
можна робити під час перерви на роботі або ввечері, прийшовши додому. Зріжте з сирої картоплини тонкі скибочки і покладіть на закриті повіки. Розслабтеся. Через п’ять хвилин зніміть компрес.
Корисно робити щодня компрес
на очі з міцної чайної заварки з чорним і зеленим чаєм, а також теплі примочки на заплющені очі з відвару ромашки. Швидкий спосіб зняти стомлення очей (для тих, хто не користується косметикою): Кілька разів змочіть очі холодною водою з-під крана. Притисніть пальцями і сядьте на кілька хвилин, намагаючись ні про що не думати.
Серйозніше до підготовки компресу варто підійти у випадках, коли очі сильно запалилися і припухли повіки.
Виконайте наступне: у зшиті з м’якої марлі або тканини мішечки, завбільшки з очну западину, всипте трохи чаю або ромашки. Помістіть в чашку з окропом і залиште на 5-10 хвилин. Потім, поки вони ще теплі, накладіть на обидва ока. Цей компрес також захистить ваше обличчя і від ранньої появи зморшок навколо очей.
Якщо ви раптом розплакалися прямо на робочому місці і вам терміново потрібно прибрати сліди – спробуйте такий компрес: прикладіть на 3-5 хвилин до очей ватку, змочену у чистій теплій воді. На наступні 3-5 хвилин прикладіть ватку, змочену в холодній воді. Виконайте цю процедуру 6-7 разів.
При зів’ялій шкірі повік, сухій шкірі біля очейкорисними та актуальними будуть масляні компреси. На заплющені очі покладіть ватку або марлю, просочену олією. Потім промийте очі.
Який жінці не хочеться мати постійний блиск в очах? Коли чоловіки бачать таку даму, вони відразу тягнуться до неї, тому що всі віддають перевагу веселим та життєрадісним особам. На жаль, робота за комп’ютером позбавляє нас цього насолоди. Ось пара прикладів, як повернути собі живий іскристий погляд.
Якщо ви знаходитесь вдома, то можете виконати таку процедуру: розтовкти жменю бутончиків волошок, залийте їх половиною літра рожевої води (настій пелюстків троянди) і годину прокип’ятіть на повільному вогні. Коли відвар охолоне, додайте до нього десять крапель борної кислоти, процідіть, злийте у пляшку. Закапуйте в очі щодня по п’ять крапель волошкового відвару, і результат не забариться.
Якщо у вас немає часу на довге приготування, можете робити таку вправу: 3 рази з інтервалом кілька секунд, притисніть внутрішній куточок ока і трохи помасажуйте його. Можете проробляти цю процедуру перед дзеркалом, щоб відразу оцінити всі зміни, що відбулися.
Всі ці рецепти просто неоціненні. Коли йдеться про наше здоров’я, ми маємо можливість уникнути багатьох хвороб, розпочавши з елементарних способів догляду свого зору. Спробуйте прямо зараз… Ваші очі, напевно, втомилися від бродіння по просторах Інтернету. Отже, із чого почнемо?