Вплив гормонів на людські взаємини

- Advertisement -

Ми наївно вважаємо, що самостійно ухвалюємо рішення, з власної волі до когось виявляємо інтерес, а когось відкидаємо, за власним бажанням з’єднуємо з кимось свою долю.

Насправді ж дуже багатьма нашими вчинками – особливо коли йдеться про спілкування з протилежною статтю – керують дивовижні, повні загадок і таємниць хімічні сполуки – гормони.

Жінки є жінками у всіх сенсах слова і з усіма наслідками, що звідси випливають, саме під впливом жіночих гормонів. Чоловіків це також стосується, тільки керують ними чоловічі гормони. Втім, у кожній жінці є трошки чоловіки, і у кожному чоловікові трошки жінки. У гормональному значенні цих слів.

Жіночі гормони

ЕСТРОГЕН- це жіночий гормон. Його синтезують яєчники. Естроген зумовлює регулярність менструального циклу, у дівчаток викликає формування вторинних статевих ознак (збільшення молочних залоз, зростання волосся на лобку та в пахвових западинах, характерну форму тазу). Крім того, при статевому дозріванні естроген допомагає організму дівчини підготуватися до майбутнього сексуального життя та материнства – це стосується безлічі моментів, пов’язаних зі станом зовнішніх статевих органів та матки. Завдяки естрогену доросла жінка зберігає молодість та красу, гарний стан шкіри та позитивне ставлення до життя. Якщо кількість естрогену в жіночому організмі відповідає нормі, жінка, як правило, почувається чудово і найчастіше виглядає молодшою ​​за своїх однолітків з порушеним гормональним фоном.

ФАКТИ:
Так як естроген має заспокійливу дію, його дають агресивним чоловікам у в’язницях – вважається, що це допомагає впоратися зі спалахами гніву.

ГормониЕстроген також покращує пам’ять. Саме тому жінки в період менопаузи, коли згасання функції яєчників викликає падіння рівня естрогену в організмі, часто мають труднощі із запам’ятовуванням. Зазвичай впоратися з цим допомагає гормонозамісна терапія, яка оберігає жінку в клімактеричному періоді та й від інших неприємностей, пов’язаних зі здоров’ям.

Естроген змушує жіночий організм накопичувати жир. Жінок це дуже засмучує, але викликає ентузіазм у животоводів: завдяки введеному в корми естрогену сільськогосподарські тварини чудово набирають вагу.

Показник високого рівня естрогену в крові та, отже, високої здатності до зачаття дитини – світлий колір волосся. Можливо, чоловіки, інстинктивно відчуваючи плодючість блондинок, мають до них підвищений інтерес. Однак після народження першої дитини рівень естрогену в організмі жінки знижується, темніє і волосся. Двоє-троє дітей, і чоловік дивується, чому у його коханої дружини-блондинки потемніло волосся.

ПРОГЕСТЕРОН- гормон, що сприяє своєчасному наступу та нормальному розвитку вагітності. Прогестерон виробляється жовтим тілом, плацентою та наднирниками. Його називають гормоном батьківського інстинкту: завдяки прогестерону жінка не лише фізично готується до народження дитини, а й переживає психологічні зміни. Прогестерон також готує молочні залози жінки до вироблення молока з появою дитини.

ФАКТИ:

Рівень прогестерону у крові у жінки підвищується, коли вона бачить маленьких дітей. Деякі дослідники вважають, що це викликано сигналом, умовно названим “формою немовляти”. Встановлено, що підвищення прогестерону в крові жінки викликає вигляд маленького, пухкого тільця з великою головою та великими очима. Ця реакція настільки сильна, що прогестерон активно виділяється, навіть якщо жінка бачить “немовляподібну” м’яку іграшку, наприклад, ведмедика. Більшість чоловіків залишається абсолютно байдужими до м’яких і товстих іграшкових ведмедів.

ПРОЛАКТИН- цей гормон виробляє гіпофіз, заліза завбільшки з горошину, що у головному мозку. Біологічна роль пролактину полягає у забезпеченні зростання та розвитку молочних залоз та інтенсивної стимуляції вироблення молока в період годування дитини. Цей гормон називають стресовим – його зміст зростає при підвищених фізичних навантаженнях, перевтомі, психологічній травмі.

ФАКТИ:

“Несанкціоноване” підвищення рівня пролактину може викликати захворювання молочних залоз – наприклад, мастопатію, а також неприємні відчуття у молочних залозах під час “критичних днів”.

Чоловічі гормони (андрогени)

ГормониТЕСТОСТЕРОН- Найбільш чоловічий гормон. Він виробляється наднирниками та яєчками. Тестостерон називають гормоном агресії. Він змушує чоловіка полювати і вбивати здобич. Завдяки тестостерону чоловік налаштований на забезпечення харчування та захист свого житла та сім’ї. У сучасному суспільстві цей гормон таїть для чоловіків деяку небезпеку, адже для того, щоб прогодувати сім’ю, тепер не потрібно бігати лісом і метати списи. Для того щоб рівень тестостерону утримувався в нормі, чоловікові потрібне фізичне навантаження – сучасні чоловіки замінюють стародавнє полювання сучасним спортзалом.

У період статевого дозрівання рівень тестостерону в організмі юнака стрімко підвищується, завдяки чому він перетворюється на підсмажену, швидку та цілеспрямовану “машину” для добування їжі. У цей період під впливом андрогенів юнак перетворюється на чоловіка, здатного до запліднення.

ФАКТИ:

Завдяки тестостерону у чоловіків росте борода і збільшується ймовірність облисіння, стає низьким голосом та розвивається здатність орієнтуватися у просторі. Власники нижчих голосів демонструють більш високу сексуальну активність.

У людей, які пройшли лікування тестостероном, покращується здатність до читання дорожніх карток.

Рівень тестостерону знижується у людей, які надмірно вживають алкоголь, а також у курців.

Нижчим стає рівень тестостерону у чоловіків і в 50-60 річному віці, вони стають менш агресивними і охочіше няньчаться з дітьми або іншими своїми родичами.

Чоловічі гормони, серед яких тестостерону належить чільне місце, не придатні для використання у сільському господарстві – ну кому потрібна м’язова корова чи свиня? Проте стероїди, чоловічі гормони, активно вживають спортсмени з метою швидко наростити м’язову масу. Роблять це не лише чоловіки, а й жінки. Втім, і ті й інші розплачуються за вживання стероїдів гормональними розладами.

“Загальні” гормони

Андрогени(у тому числі тестостерон) в жіночому організмі виробляються в невеликій кількості в яєчниках та надниркових залозах. При деяких захворюваннях рівень андрогенів у крові у жінки підвищується, що спричинює підвищене зростання волосся на тілі, зниження голосу. Тому, якщо вас, милі пані, турбує кількість волосся на різних ділянках тіла та їх розташування, для повного заспокоєння зверніться до ендокринолога – він пояснить, що є нормою, а що – відхиленням від норми. Не лякайтеся даремно: певний ступінь волохатості притаманний цілком здоровим жінкам.

ФАКТИ:

У період клімаксу у жінки знижується рівень жіночого гормону естрогену та підвищується рівень тестостерону. У 45-50 років жінка може стати більш самостійною та рішучою, ніж раніше і виявити в собі здатність до підприємницької діяльності. З недоліків такого сюрпризу природи – ймовірність зростання волосся на обличчі у жінки, схильність до стресів та підвищення ймовірності розвитку інсульту.

Ситуація стає критичною

ГормониУ період з 21-го по 28-й день місячного циклу рівень жіночих гормонів у крові різко знижується, що призводить до появи гострих симптомів пригніченості, відомих під назвою “менструальна напруженість (МН)”. Саме ці дні можна повним правом назвати критичними. Не випадково більшість жінок почувається у цій фазі, м’яко кажучи, не найкращим чином. Саме в цей період жінки стають дратівливими, агресивними, стомлюваними, плаксивими; у багатьох порушується сон, посилюються головний біль; хтось навіть впадає у депресію; у деяких з’являється вугрі, болі внизу живота, нагрубання молочних залоз, набряклість ніг та обличчя, запори, підвищується артеріальний тиск з головними болями до нудоти та блювання. Це з надлишком (естрогену) чи недоліком (прогестерону) гормонів.

Гормони та секс

Відомо, що гормони та секс тісно пов’язані один з одним. Насамперед, секс сприяє виробленню ендорфінів – про “гормонів щастя”. А вони, серед багатьох ефектів, мають і знеболювальну дію. Тому, якщо болить зуб – саме час зайнятися сексом. (До речі, секс, як інтенсивне фізичне навантаження, покращує кровообіг в організмі, в тому числі і в порожнині рота. Це робить здоровішими ясна і запобігає виникненню багатьох стоматологічних проблем.) І це ще не все. При регулярному статевому житті в організмі виділяються такі гормони, як адреналін і кортизон, які стимулюють роботу мозку і попереджають мігрень.

Медики вважають, що секс підвищує наші здібності зосередитися, стимулює увагу та творче мислення. Крім того, сексуальна активність продовжує життя: ті, хто кохаються регулярно (не менше 2-х разів на тиждень), живуть набагато довше тих, хто згадує про секс менше разу на місяць.

Потерпіть, адже ви чоловіки!

Терпіти біль допомагає чоловічий статевий гормон тестостерон. Як встановили американські вчені, він знижує рівень дискомфорту, роблячи людину менш сприйнятливою до больових відчуттів, сприяючи виробленню природних знеболювальних – енкефалінів. Щоправда, поки що продемонструвати вірність цього твердження вдалося лише у дослідах на горобцях.

Справи сімейні

Відносини у сім’ї також підвладні гормонам. Причому важливо, у якій пропорції поєднуються рівні тестостерону у подружжя.

Виявляється, чоловіки з рівнем тестостерону в крові нижче середнього добре почуваються у шлюбі з жінками, у яких того ж гормону – вище середнього рівня. Така дружина відмінно підтримує чоловіка, має більш гнучку психіку і краще розуміє чоловіка – адже високий рівень тестостерону робить людину наполегливішою, а це може виражатися як в агресії, так і в бажанні допомогти близьким. Якщо, наприклад, у подружжя рівень нижчий за середній, то і тут є позитивний момент – вони більш позитивно налаштовані при обговоренні сімейних проблем.

Поєднавши всі дані, вчені і дійшли революційного висновку – перш ніж одружитися, дізнайтеся рівень чоловічого гомону у себе та у своєї обраниці. Інакше, як же ви вирішуватимете проблеми?

- Advertisement -
- Advertisement -