Десять правил королівської постави

- Advertisement -

Хода таїть у собі безмежні можливості.

Ось стоїть на зупинці ефектна жінка, а за хвилину виявляється, що в неї до смішного незграбна манера ходити. А поруч звичайна нічим не примітна панночка, але тримається так велично і царственно, мимоволі залюбуєшся…

Ходою можна спокусити чоловіка або, навпаки, повідомити про свою неприступність. Показати і ніжність тіла, і сталь характеру. Уявлення про жіночу красу змінюються, але загальні вимоги до ходи та постави залишаються незмінними. Щоб гарно триматися в будь-якій ситуації, потрібно володіти собою та знати основні правила.

Перше правило.
Завжди і за будь-яких обставин “тримайте спину”. Спина має бути пряма, і коли ви йдете, і коли сидите. Пряма спина – символ душевної рівноваги, зігнута – свідчить про занепад життєвих сил. Щоб відчути себе королевою з величною поставою, достатньо кілька хвилин простояти, притулившись до стінки потилицею, ікрами, сідницями та всією площиною лопаток. Запам’ятавши це становище, постарайтеся його зберігати і під час ходьби.

Друге правило.
Розверніть плечі та опустіть вниз лопатки. Не соромтеся своїх грудей: якого б розміру вона не була, її потрібно показати. А тепер спробуйте бути сірою непомітною мишкою – опустити голову і уткнути погляд у підлогу. Не вийде! Правильна постава зобов’язує ходити з гордо піднятою головою.

Третє правило.
Не згинайтеся в попереку. “Старчої” поставі сприяє сидячий спосіб життя. Якщо ви спробуєте підвестися зі стільця, не змінюючи нахилу попереку, то в дзеркалі якраз стареньку і побачите. Останнім часом випускають спеціальні сидіння, розраховані на те, щоб тіло знаходилося в максимально випрямленому положенні.

Четверте правило.
Хода має бути легкою. “Грація гіпопотама” – що ні крок, то невеликий землетрус, – нікуди не годиться. Тяжка, вантажна хода відбивається не лише на суглобах, а й на стані взуття. Не думайте, що повнота незмінно тягне за собою тягар. Згадайте, як Ганна Кареніна поєднувала чарівну повноту тіла та граціозність кожного руху. Щоб уникнути перевалювання з ноги на ногу, манекенниці вчать ставити стопи по одній лінії. Така ходьба “по ниточці” ще й підкреслює плавне і повільне похитування стегнами. Саме плавне, як маятник, – ліворуч, праворуч… Спеціально ж крутити стегнами не слід, це виглядає вульгарно.

П’яте правило.
Під час руху плечі рівно пливуть уперед. Майбутнім офіцерам царської армії в училищах “ставили” виправку таким чином: прив’язували до спини довгу лінійку і поміщали в картонні підставки на погонах склянки з водою, яку не можна було розхлюпати під час ходьби. У домашніх умовах замість стаканчиків можна бути схожим з книжкою на голові. Це, до речі, зміцнює м’язи шиї, позбавляє другого підборіддя і надає голові гордовитої посадки.

Шосте правило.
Крок повинен бути широким, впевненим, але зі шкарпетки. Якщо вже домагатися дійсно м’якого ходу, гордо і відкрито несучи вперед свій корпус, то навантаження з п’яти слід перенести на іншу частину стопи – ближче до носіння. У цьому вам допоможуть високі каблучки. Саме в міру, тому що однаково високі шпильки та взуття взагалі без підборів роблять жіночу ходу неприродною.

Сьоме правило.
Згадайте епізод із кінофільму “Службовий роман” – “Все в себе!” Живіт увібрати, сідниці підтягнути. Один секрет – “вбирати” живіт легше натще. Відсутність почуття переїдання взагалі сприяє легкості у всьому тілі та ході, що летить, не обтяженій зайвими калоріями.

Восьме правило.
Не соромитися. Часто причина сутулості в тому, що ходити королевою і дивитися людям просто дуже важко психологічно. Легше сховатись, утиснути в плечі голову і не привертати до себе зайвої уваги. Тільки гордовита постава, прямий з легким викликом погляд і абсолютна впевненість у кожному своєму русі не дадуть оточуючим помітити порвану панчоху, старомодну сумочку, високий зріст чи… чого ще ви соромитесь?

Дев’яте правило.
Вмійте носити одяг. Хода залежить від настрою, обстановки, одягу і навіть зачіски. Волосся, зібране у важкий вузол на потилиці, мимоволі відтягує голову трохи назад, випрямляючи заразом і плечі і хребет. Легкі тканини, що “струмляться”, спідниці, плаща роблять рух схожим на політ, плавно обтікають фігуру попереду в найвиграшніших її місцях.

Десяте правило.
Не лише виглядати, а й бути королевою. Тільки самоповагу та почуття власної гідності, що йдуть зсередини, здатні зробити королівську стати вашим постійним станом. Для виникнення цього почуття не обов’язково здобути дворянський титул або увійти до десятки найбагатших жінок світу. Покопайтеся в душі і знайдіть у собі свою найбільшу гідність. Може, ви — найрозумніша мати? Приголомшлива коханка? Високий рівень професіонала? Зрештою, ніхто не зрівняється з вами в мистецтві в’язання килимків? Вирушаючи по вулиці або сидячи в транспорті, частіше згадуйте про свою недосяжну просту смертність в цій галузі. З такими думками просто неможливо сутулитися, човгати ногами і “вішати ніс”.

- Advertisement -
- Advertisement -