Фітнес під музику: що та як танцювати, щоб худнути та бути здоровою

- Advertisement -

Всі ми, хоч би скільки важили насправді, мріємо схуднути.

І при цьому не особливо бажаємо морити себе голодом, виснажувати підходами та повтореннями в спортзалі, цькувати чудо-таблетками, що обіцяють зникнення п’яти кілограмів за тиждень… Якщо ви теж мрієте про підтягнуту фігуру, але без шкоди для психіки, танцювальні види фітнесу – для вас.

Усі танці – чи то танець живота чи балет, хіп-хоп чи фламенко – це чудові фізичні вправи, які покращують координацію та гнучкість, змушують працювати абсолютно всі групи м’язів. У тому числі головний м’яз – серце. Крім того, танці змушують працювати «на межі» легку та кровоносну систему, насичуючи киснем кожну клітинку та розганяючи обмін речовин. Якщо танцювати, не лінуючись, віддаючи всі сили, можна скинути не один кілограм зайвої ваги.

Ах так, ще танці – це ідеальний тренажер для самовпевненості та стимулятор відмінного настрою!

Спекотний танець
Один із найпопулярніших видів танців у сьогоднішніх фітнес-клубах – «латина». Це компактна версія латиноамериканської програми бальних танців, що включає елементи сальси, меренги, румби, ча-ча, посадобля, мамби та адаптована для чайників.

«Латина» – танець швидкий і, поки тренер пояснює у русі всі елементи композиції, що розучується, змушує гарненько пропотіти, як під палючим сонцем Аргентини або Куби. Спалити 500 калорій за годину інтенсивного тренування – раз плюнути!

Танцпол для спортсменок
Клубні танці – фітнес, що народився внаслідок змішування багатьох стилів. Рухи клубного танцю ґрунтуються на десятках сучасних технік – хіп-хопі, хаусі, R’n’B та інших. Все те ж, що в нічних клубах, мінус дим та алкоголь, плюс зручний спортивний одяг та професійний тренер.

Як і «латина», клубні танці універсальні: вони дають загальне аеробне навантаження і змушують працювати всі м’язи одночасно. І є ще одна перевага таких тренувань: через місяць-другий, коли ви відправитеся до нічного розважального закладу, ви зможете не просто тупцювати на танцполі, а здивувати своїх друзів запальним танцем. Пам’ятаєте фільм «Стриптиз» з Демі Мур

?
Також сексуально танцювати можна навчитися вже практично в будь-якому спортивному центрі, на заняттях стрип-пластики.

Strip dance – вид аеробіки, який «запозичив» рух у професійних танцівниць: «кішечки», «хвилі», еротичні рухи стегнами… Не факт, що поле місяця тренувань тебе візьмуть стриптиз-бар, але ось розкутості та гнучкості тренування неодмінно навчать. До того ж, це відмінне навантаження для організму, яке покращує поставу та підтягує все тіло. Щоб опрацьовувалися і проблемні зони, зазвичай тренер додає під час розминки або після тренування звичайні вправи на прес, сідниці та вправи на розтяжку.

Все, що потрібно для занять – це шпильки, зручний одяг (наприклад, шортики, маєчка та гетри) та… підходящий настрій.

Схід справа тонка
І не секрет, що східні жінки, які виконують однойменні танці, мають тонкі талії. Східні танці – їх ще називають танцем живота, bellydance – розкріпачують, викликають почуття насолоди від руху. Будь-яка жінка, незалежно від її віку, росту та статури, стає привабливою та сексуальною.

Танець живота змушує працювати різні групи м’язів: литок, стегон, преса, сідниць, рук, спини, плечей… З медичної точки зору, танець живота рекомендований дівчатам для посилення кровопостачання органів малого таза, це хороша профілактика (не лікування, а профілактика !) Гінекологічних захворювань.

Помнете, що для занять цим видом фітнесу є серйозні протипоказання! Так, не можна виконувати танець живота тим, у кого є проблеми з хребтом (наприклад, грижа або усунення хребців), сильна плоскостопість, виразка, холецистит, запальні та гнійні процеси, варикоз, хвороби серцево-судинної системи. Важливе протипоказання – гінекологічні хвороби, такі як кіста, міома, сильний біль кровотечі під час менструації. Заборонено відвідувати заняття дівчаткам до 16 років, у яких ще зовсім не дозрів організм, та вагітним.

Балет
Body-balet, як видно вже з назви, ґрунтується на класичному балеті: ті ж позиції та рухи доповнюються розминкою, вправами на розтяжку та навантаженням для «проблемних» груп м’язів. Сам собою цей вид фітнесу цілеспрямовано тренує м’язи ніг і спини, робить гнучкими плечовий і поперековий відділи спини, стопи і в цілому розтягує всі м’язи. Через півроку після першого заняття навіть «олов’яна» дівчина може спокійно розтягнутися на шпагат. І при цьому буде підтягнутою та стрункою, адже за годину вишуканих па в пуантах (або, що найімовірніше, у «чешках» чи шкарпетках) можна спалити до 400 калорій.

Варто задуматися про те, чи підходить вам цей вид фітнесу, якщо у вас є проблеми з хребтом, якщо є варикоз, травми суглобів, переломи.

І насамкінець кілька порад:
• Пам’ятайте, що фітнес повинен відповідати вашому способу життя та інтересам. Так, «клубна латина» допоможе спалити калорії, які ви насиджує цілий день в офісі, а стрип-пластика зробить більш сексуальною.
• Якщо ви не можете вибрати той чи інший вид тренувань, попросіть тренера бути присутнім на одному занятті – це поширена практика. Лише побачивши, як займаються інші і спробувавши один раз «на власній шкурі», ви зрозумієте, чи підходить вам це чи ні. Можливо, що, наприклад, після першого заняття танцем живота, у вас почне хворіти хребет – а це означає, що далі вам варто пробувати себе вже в менш небезпечному вигляді танців.
• Заняття мають бути не час від часу, а регулярними. Якщо вам доводиться пропускати тренування, не припиняйте навантажувати себе. Знаходьте вдома час для того, щоб повторити вже вивчені рухи – інакше на наступному тренуванні ви дещо відстанете від інших.
• Якщо ви відчуваєте, що ваш рівень вищий за середній, переходьте в іншу групу, займайтеся індивідуально або додавайте додаткове навантаження після звичайних тренувань.
• Щоб вибраний вами вид фітнесу не набрид і не став викликати бажання відливати і прогулювати тренування, чергуйте його з іншими видами нетанцювальних і краще «повільних», неаеробних тренувань – йогою, каланетикою, пілатесом, вправами на тренажерах, плаванням у басейні.

- Advertisement -
- Advertisement -