Чому не вдається знизити вагу, або Робота над помилками

- Advertisement -

Ви старанно худнете. Ви потієте у спортзалі. То чому ж бажані форми не з’являються?

До вашої уваги типові помилки схуднення.

1. Ви заковтуєте їжу!

Ми їмо, не жуючи, і доки шлунок передає сигнал мозку перестати жувати, він уже переповнений.

Рішення: жуйте довше. До речі, стоматологи відзначають, що ретельне жування сприяє збереженню зубів – вони краще очищаються від нальоту, який є живильним середовищем для хвороботворних бактерій. Час від часу відкладайте вилку. Не поспішайте! А ось телевізор, газету, цікаву книжку, сідаючи за стіл, краще залишити на потім – захопившись, ви з’їсте більше.

2. Ви голодуєте

Позбавляючи організм калорій, одержуваних переважно з білка, Ви змушуєте його відкладати калорії про запас, а чи не спалювати. Якщо ви робите це систематично, то насамперед страждають м’язи. Адже саме м’язи можуть допомогти спалювати калорії швидше! М’язова тканина у стані спокою спалює набагато більше калорій, ніж жирова.

Рішення: калорійність їжі для схуднення потрібно знижувати, але краще за рахунок виключення улюбленого фаст-фуду та солодощів. Але калорійність раціону має опускатися нижче 1300-1800 кілокалорій щодня, щоб обмін речовин не сповільнювався. І ніколи не скорочуйте раціон за рахунок білка! Жінці середньої ваги потрібно близько 75 г білка на день (приблизно дві курячі грудки). А вам? До речі, якщо ви дотримуєтеся наших порад і займаєтеся спортом, білка потрібно набагато більше.

3. Ви мало спите

Нестача сну теж може вплинути на труднощі зниження ваги, хоч на перший погляд це дивно. Дослідження показують, що люди, які мали на сон 4-7 годин на добу протягом 6 днів поспіль, мали високий рівень глюкози та інсуліну в крові, а це сприяє накопиченню жирів, а не схуднення.

Рішення: візьміть за правило спати щонайменше 8 годин. Постарайтеся дотримуватися певного режиму – лягати і вставати одночасно.

4. Ви надто рафіновані

Можливо, причина вашого неуспіху якраз у цьому. Більшість продуктів харчування пройшли обробку та були «покращені» консервантами, ароматичними добавками, підсилювачами смаку, кольору тощо. У них занадто мало клітковини, яка насичує без калорій та стимулює процес травлення. Крім того, багата клітковиною їжа допомагає підтримувати оптимальний рівень глюкози та інсуліну у крові.

Рішення: відмовтеся або обмежте споживання картоплі, особливо картоплі-фрі, а також чіпсів, білого хліба, рафінованого цукру, випічки з білого борошна. Цільнозерновий хліб, горіхи, свіжі овочі та фрукти – менш «рафінована», але більш корисна та низькокалорійна альтернатива.

5. Ви п’єте мало води

Висока, прозора, запітніла склянка води. Намагаючись зменшити вагу, зробіть воду своїм партнером. Вона потрібна, щоб виводити продукти обміну з організму, для засвоєння білка та іншої їжі, для транспортування важливих речовин до клітин. Вода має ще багато важливих функцій, особливо під час занять спортом або в спекотні дні. І що варто завжди пам’ятати: вода оберігає від переїдання – вона припиняє напади хибного голоду та не дає переїсти під час трапези.

Рішення: приготуйте дібі 1,5-2-літрову пляшку із чистою водою. Ваше завдання – випити її до кінця дня. Почніть відразу, як прокинетеся.

6. Ви не вмієте готувати

Не вміючи готувати, ви будете приречені на зайві кілограми від поїдання напівфабрикатів та фаст-фуду.

Рішення: відкривши холодильник, ви повинні побачити заморожені ягоди та овочі – вони майже також гарні, як і свіжі, але клопоту з ними менше. Відкрийте кухонну шафу – там ви повинні побачити консервовані овочі, вівсяні пластівці. Ці продукти допомагають худнути, тому що насичують без зайвих калорій. Початківець кулінар з ними точно впорається, а удосконалюючись, ви перейдете на приготування курки, риби та м’яса.

7. Ви вважаєте, що спорт переможе кілограми

Почасти, це так, але лише фізкультура не зробить вас струнким. Проведені дослідження у низці фітнес-клубів показали, що деякі спортсмени-аматори, які збільшили своє навантаження, набрали вагу, незважаючи на зусилля у спортзалі. Причина – вони з’їдали більше калорій, ніж спалювали на тренажерах.

Рішення: контролюйте розмір порцій та частоту перекушування. Порцією ресторанної їжі іноді можна нагодувати кількох людей. Одна порція пирога з корицею, з’їдена за компанію, це понад 1000 кілокалорій – половина денної норми для того, хто худне.

- Advertisement -
- Advertisement -