10 міфів про корисну та здорову їжу

- Advertisement -

Навколо теми про корисну та здорову їжу постійно ведуться розмови, на основі яких виникають стійкі міфи, що не мають під собою реальної основи.

Спробуємо внести ясність та викрити основні помилки щодо продуктів харчування.

1. Сирі продукти краще за варені

Все не так однозначно. Деякі овочі, наприклад баклажани та стручкова квасоля, містять отруйні речовини, які стають нешкідливими лише після термічної обробки. Крім того, сирі продукти не завжди засвоюються шлунком.

2. Свіжі овочі корисніші за заморожені

Заморожені фрукти та овочі, якщо вони не піддавалися додатковому заморожуванню та розморожуванню, зберігалися відповідно до правил, майже не поступаються за своєю якістю свіжим. Більше того, дослідники впевнені, що взимку свіжі на вигляд овочі, які роблять довгий шлях, перш ніж потрапити на прилавок, практично не містять вітамінів і мінералів. Заморожені овочі, навпаки, піддаються обробці зазвичай вже через кілька годин після того, як були зібрані, і їхня поживна цінність зберігається.

3. Цільнозерновий хліб корисний

Корисний чи ні залежить від способу переробки зерна. Деякі продукти не можна їсти сирими. У добавках у хліб, проте, дуже багато сирих продуктів, що взаємно не поєднуються, що іноді призводить до серйозних харчових алергій. Так звані баластові речовини у великій кількості не є корисними. Якщо Ви думаєте, що харчуєтеся правильно, поглинаючи лише хліб із цілого зерна та мюслі, швидше за все, ви порушите роботу травної системи. Це призводить до тяжкості та здуття шлунка. Лікарі радять їсти продукти з цілого зерна разом із фруктами.

4. Білий хліб більш калорійний, ніж хліб із висівками

Це не вірно. 100 г батона дають стільки ж калорій, як і 100 г висівкового хліба. Інша річ, що хліб з висівками дає багато клітковини та магнію, що сприяє гарному травленню.

5. Споживання червоного м’яса шкідливе для вашого здоров’я

Червоне м’ясо, свинина, курка та риба містять деяку кількість насиченого жиру та холестерину. Але також містять речовини необхідні для здоров’я, такі як білок, залізо і цинк. Вживання пісного м’яса (м’ясо, що не містить видимого жиру) в малих кількостях може стати частиною програми зниження ваги. Порція (60-90 г) приготованого м’яса, яка приблизно дорівнює розміру колоді карт. Вибирайте шматки м’яса з невеликим вмістом жиру, перед приготуванням зрізайте весь видимий жир.

6. Печінка дуже корисна

Це не так однозначно. У печінці, звичайно, багато вітамінів, мінеральних солей та протеїну, але в ній також багато жиру та холестерину. До того ж, за даними Американської дієтологічної асоціації, у печінці великої рогатої худоби накопичуються в небезпечних кількостях хімікати та гормони, які потрапляють до організму тварини разом із кормами. А печінка полярного ведмедя взагалі небезпечна: у ній міститься смертельна для людського організму доза вітаміну А (втім, поласувати печінкою полярного ведмедя більшості з нас точно не загрожує).

7. Риба хороша для схуднення

Це не так. У рибі буває жирів не менше, ніж у шинці. Наприклад, 100 г скумбрії або лосося містять 12 г жиру, а в 100 г яловичини жиру всього близько 3 грамів.

8. Риба не містить жиру або холестерину

Хоча вся риба містить деяку кількість жиру та холестерину, більшість риби містить низьку кількість насичених жирів та холестерину ніж яловичина, свинина, курка та індичка. Риба є хорошим джерелом білка. Риба, що містить велику кількість жиру (наприклад, сьомга, лосось, макрель, сардини, оселедці та анчоуси) багаті на omega-3 жирні кислоти. Ці жирні кислоти були вивчені, оскільки вони можуть спричинити зниження ризику серцевих захворювань. Приготовлена ​​на грилі або запечена риба (замість смаженої) може стати частиною здорової програми харчування.

9. Риба корисна для мозку

Це заявив один німецький медик, який знайшов у людському мозку фосфор і зробив висновок, що фосфор є своєрідним каталізатором мислення. З того часу цю заяву довго не ставили під сумнів. А лікарі на підставі того, що в рибі багато фосфору, радили її більше їсти для покращення діяльності головного мозку. Однак насправді для нормальної роботи мозку фосфор не потрібний взагалі. А якщо вам все ж таки хочеться поповнити його запаси в організмі, то для цього зовсім не обов’язково їсти рибу, його цілком достатньо в яблуках, овочах, молоці.

10. Крупи повнять

Крупи – це джерело вуглеводів. Насправді ті, хто їдять більше вуглеводистої їжі і менше жирної, набагато простіше втрачають вагу і повільніше набирають її. Помічено цікавий принцип “гойдалок”: якщо при підвищенні споживання жирів індекс маси тіла зростає, то при підвищеному споживанні вуглеводів індекс навпаки зменшується.

- Advertisement -
- Advertisement -