Цілюща сила соку. Замість аптечки

- Advertisement -

Влітку перед кожним власником саду-городу стоїть питання: ”Що робити з урожаєм вишні, сливи, помідорів, моркви…?”

Багато варять варення та компоти, солять і маринують дари природи. Ми пропонуємо вам віджимати з овочів і фруктів соки – і смачно, і дуже корисно.

Усім зрозуміла важливість та корисність фруктів та овочів для організму людини. Наявність органічних кислот, біостимуляторів, мікроелементів, безлічі солей та вітамінів, а також інших речовин викликають слиновидільні рефлекси ротової порожнини.

Овочі та фрукти мають велике значення у нашому харчуванні та, отже, для нашого здоров’я. Вони служать не тільки джерелом вітамінів та мінеральних солей, але містять також клітковину, органічні кислоти, пектинові сполуки, ароматичні речовини та ефірні олії. Крім того, вони мають лікувальні властивості для лікування багатьох хвороб.

Фруктові соки

Усі плодові соки – чудовий засіб для профілактики захворювань кровоносної системи. До того ж вони стимулюють обмін речовин, сприяють виведенню шлаків з організму і мають дегідратичні властивості (що особливо корисно матерям, що годують).

Яблучний сік допомагає при подагрі, підвищеному кров’яному тиску та захворюваннях щитовидної залози. Корисний він і при недокрів’ї, атеросклерозі та ожирінні.
Сік суниці рекомендують при гіпертонії, атеросклерозі, подагрі та жовчнокам’яної хвороби.
Грушевий сік є чудовим сечогінним засобом.
Сік вишні укріплює стінки кровоносних судин і корисний при недокрів’ї.
Сливовий сік з м’якоттю рекомендується при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, жовчного міхура, атеросклерозі та ревматизмі.
Соки з черешні, сливи, малини та абрикосу показані людям із підвищеною кислотністю шлунка.
Я блочний, вишневий, персиковийсоки, а також соки з чорної та червоної смородини та цитрусових корисні страждаючим гастритом зі зниженою кислотністю.

Бажаючим схуднути рекомендуються наступні суміші фруктових соків (у пропорції 1:1) – вишневий та апельсиновий, вишневий та абрикосовий, персиковий та вишневий, апельсиновий та чорносмородиновий, апельсиновий та ожиновий, яблучний та чорносмородиновий.

Лимонний сік
Лимон багатий на мінеральні солі, вітамін С і лимонну кислоту, тому його вживання дуже важливо для організму. Має сильну антимікробну, антисептичну дію. Так, наприклад, у південному Єгипті мешканців сіл часто жалять скорпіони. Тоді просто беруть лимон, ріжуть його навпіл, одну половину кладуть на місце укусу, іншу смокчуть, і все минає.

Сік лимона приймають при атеросклерозі, захворюваннях шлунково-кишкового тракту, сечокам’яної хвороби, порушеному обміні речовин, геморої, гарячкових станах. Його можна пити 2-3 рази на день, додаючи 0,5 склянки соку лимона в 0,5 склянки гарячої води. Крім того, цей багатий на ефірні олії сік додають і в салати зі свіжих овочів без додавання кухонної солі.

Сік лимона, розведений у воді (0,5 лимона на 0,5 склянки теплої води) корисний для полоскання при ангіні, запальних захворюваннях слизової оболонки рота та глотки. Також сік застосовується як зовнішні ліки при грибкових захворюваннях шкіри.

Овочеві соки

Усі овочеві соки (крім картопляного) рекомендуються для профілактики та лікування гастриту зі зниженою кислотністю та захворювань жовчного міхура.

Томатний сік корисний при порушенні обміну речовин, захворюваннях серцево-судинної системи та травного тракту.
Суміш брюссельської капусти з морквяним, салатним і соком стручкової квасолі дає таке поєднання елементів, що допомагає засвоїти мікроелементи, необхідні відновлення функцій підшлункової залози. Встановлено, що ці соки виключно корисні при діабеті.
Однак вони приносять користь тільки в тих випадках, коли концентровані крохмалі та цукор виключаються з дієти.
При вживанні капустяного соку напрочуд швидко піддається лікуванню виразка дванадцятипалої кишки. Сік капусти має чудову очищувальну дію і зменшує вагу властивістю.
Суміш соків моркви та капустиутворює чудовий джерело вітаміну З діє як засіб очищення, особливо, при інфекції ясен, викликають пародонтоз. Додавання солі до капусти не тільки знищує її цінність, а й шкідливо.
Сік зі свіжої капусти вживають також при хронічних гастритах, особливо зі зниженою кислотністю, виразковою хворобою шлунка та 12-палої кишки, захворюваннях печінки та селезінки, ожирінні. Приймають 1-2 склянки 2-3 рази на день за годину до їди у теплому вигляді.
Сирий картоплямістить легко засвоюваний цукор, який при варінні перетворюється на крохмаль. Сік сирої картоплі добре очищає весь організм. У суміші з морквяним соком і соком селери він дуже добре допомагає при порушеннях травлення, нервових розладах, наприклад, при ішіасі та зобі. У цих випадках щоденне вживання 500 г суміші з морквяного, огіркового, бурякового та картопляного соку дуже часто дає позитивний результат за короткий термін, за умови, що виключені усі м’ясні та рибні продукти.

Лікувальні коктейлі

При багатьох хворобах і болячках допоможуть лікувальні суміші соків.

При висипі вугрів: 450 мл морквяного соку або суміш з 280 мл морквяного соку і 170 мл соку шпинату.

При алергії, артриті, астмі: 170 мл морквяного соку, 140 мл бурякового соку, 140 мл огіркового соку (або 230 мл морквяного) та 230 мл соку селери.

Від різних шлункових захворювань: морквяний сік – 283 мл, буряковий та огірковий – по 85 мл.

Якщо у вас коліт, приготуйте напій із 230 мл морквяного та 230 мл яблучного соків.

При запорі допоможе суміш із 230 мл морквяного соку, 110 мл яблучного та 110 мл соку селери.

Якщо у вас діарея: 170 мл морквяного соку, 170 мл соку селери та 55 мл соку петрушки.

При виразці шлунка корисна суміш із 230 мл морквяного соку, 110 мл капустяного та 110 мл соку селери.

Якщо вас замучила сінна лихоманка, приймайте коктейль, приготований із 170 мл морквяного соку, 140 мл бурякового та 170 мл огіркового соку.

При постійних головних болях: 230 мл морквяного соку, 140 мл яблучного та 85 мл соку шпинату. Або приготуйте такий коктейль: морквяний сік – 198 мл, сік селери – 113мл, сік петрушки – 57 мл та сік шпинату – 85 мл.

При серцево-судинних захворюваннях приймайте суміш із 200 мл морквяного соку, 110 мл соку селери, 55 мл соку петрушки та 85 мл соку шпинату.

Якщо вас замучило безсоння, пийте суміш із 280 мл морквяного соку та 170 мл соку селери.

Якщо у вас геморой: 230 мл морквяного соку та 170 мл соку петрушки.

При мігрені: 280 мл морквяного соку та 170 мл соку шпинату.

Від нервових розладів корисна суміш із 230 мл соку петрушки та 230 мл морквяного соку.

Розігрався ревматизм? Приймайте напій, змішаний із 170 мл морквяного соку, 140 мл бурякового соку та 140 мл соку селери.

При синуситі пийте коктейль, приготований із соку 1 лимона, 110 мл соку розтертого (не вичавленого) хвоща або 280 мл морквяного соку, 80 мл бурякового та 80 мл огіркового соків.

При загальному склерозі допоможе напій, виготовлений з морквяного соку (255 мл), соку селери та петрушки (по 85 мл).

Коктейль, змішаний із рівної кількості соків брюссельської капусти, моркви, листового салату та стручкової квасолі, винятково корисний при діабеті.

Якою кількістю можна пити соки? Соки можна пити стільки, скільки п’ється із задоволенням, не примушуючи себе. Як правило, для отримання помітних результатів, необхідно пити щонайменше 600 мл на день. Потрібно мати на увазі, що чим більше ми п’ємо соків, тим швидше ми досягаємо бажаних результатів.

- Advertisement -
- Advertisement -