Проведені дослідження показали, що у жінок, які курили під час вагітності, значно частіше народжуються діти з такими вродженими дефектами як клишоногість, повідомляє журнал “American Journal of Epidemiology”.
За даними досліджень, ризик клишоногості серед дітей матерів, які курили протягом перших трьох місяців вагітності, вищий на 34%. Якщо куріння матері поєднується зі спадковим фактором, то ризик клишоногості зростає в 20 разів.
Дослідники заявляють: більшість жінок схильні дурити себе, вважаючи, що куріння “легких” цигарок завдає менше шкоди організму. Проведене у Великій Британії опитування показало, що жінки частіше за чоловіків курять “легкі” сигарети.
Прихильниками таких марок як Silk Cut, Marlboro Lights, Camel Light є 58% жінок, що палять, і 50% чоловіків, що палять.
Більшість жінок пояснюють куріння “легких” сигарет упевненістю в тому, що вони менш шкідливі для здоров’я. Проте медиками давно доведено, що наслідки від куріння “легких” цигарок не менш серйозні. Більше того, “легкі” сигарети можна навіть назвати більш небезпечними, оскільки обдурені характеристикою “легкі” люди менше обмежують себи при курінні. Будь-які сигарети – чи то “легкі”, “спеціальні” і т.д. – вкорочують життя курця. М.Борисова (За матеріалами Ananova.com)
Багаторічні дослідження медиків виявили, що наслідком куріння жінки під час вагітності може стати діабет чи ожиріння її майбутньої дитини.
Перші обстеження 17 тис. новонароджених було проведено 1958 р., коли одночасно акушери з’ясовували у породіль, чи не курили вони під час вагітності. Чергові дослідження в пологових відділеннях проводились і надалі, а народжене потомство перебувало під лікарським наглядом до 33 років.
У результаті, зазначає телекомпанія Бі-Бі-Сі, з’ясувалося, що значна частина тих, чиї матері курили перед їх народженням, мали діабет або ожиріння, починаючи з 16 років, коли ці захворювання дуже рідкісні.
Лікарі уточнюють, що ймовірність появи діабету або ожиріння у таких категорій пацієнтів на третину вища, ніж у тих, чиї матері не курили, коли були вагітні. Результати досліджень опубліковано в останньому номері авторитетного “Британського медичного журналу”.
Благодійна організація допомоги діабетикам заявила, що вважає важливими висновки лікарів щодо небезпеки куріння під час вагітності. Але фахівець із діабету та ожиріння з Університету Ліверпуля д-р Джон Уілдінг закликає не поспішати з висновками. “Я згоден з тим, що є нові причини утримувати жінок від куріння під час вагітності, але я думаю, що доказів конкретного зв’язку цього з діабетом все ще недостатньо”.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, куріння тютюну несе глобальну загрозу здоров’ю жінок і дівчаток.
За даними нового дослідження, проведеного Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), за збереження темпів ведення тютюновими компаніями агресивної рекламно-маркетингової політики світова спільнота може стати свідком різкого збільшення захворювань, пов’язаних із курінням тютюну, серед жінок та дівчаток.
Автори дослідження ВООЗ “Жінки та епідемія куріння тютюну: проблема XXI століття” вказують на те, що тютюновими компаніями активізовано просування своїх товарів на ринках країн та країн з перехідною економікою. Агентство звинувачує корпорації в тому, що вони використовують “хибні образи здоров’я, підтримки фізичної форми, позбавлення стресу, краси та витонченості” для того, щоб залучити жінок до куріння.
ВООЗ також звинувачує тютюнові компанії в тому, що, представляючи тютюнові вироби як засіб для досягнення зрілості, набуття впевненості та сексуальної привабливості, вони тим самим “експлуатують прагнення жінок до досягнення рівності в усіх відношеннях”. Експерти агентства вказують на те, що, виступаючи як спонсори конкурсів краси, спортивних заходів і навіть жіночих організацій, тютюнові компанії змушують молодих жінок користуватися своїми продуктами.
У дослідженні дається аналіз того, який шкідливий вплив куріння тютюну на жінок. “Вагітні жінки, які жують або курять тютюн або є пасивними курцями, наражаються на високий ризик виникнення викиднів або народжують недоношених дітей, які особливо схильні до інфекційних захворювань”, – стверджують автори дослідження, відзначаючи також, що курці-жінки частіше, ніж жінки, що не курять, наражаються на ризик. безпліддя та більш ранньому наступу менопаузи.
Коментуючи дані дослідження, Генеральний директор ВООЗ Гро Харлем Брундтланд вказала на необхідність захистити права жінок та дітей на безпечне довкілля. “Жінки в усьому світі є пасивними курцями і через це наражаються на серйозні небезпеки. Нові дані показують, що куріння батьків призводить до більш частих випадків виникнення синдрому раптової дитячої смерті, а також таких захворювань як астма, бронхіт, застуда та запалення легенів у дітей “.