Як визначити хвороби людини по її руках

- Advertisement -

Руки – джерело всілякої інформації: за ними, як за книгою, можна дізнатися не тільки про минуле і майбутнє людини, її схильності і характер, а й про стан її здоров’я – варто лише уважно до них придивитися.

Червоні долоні свідчать про токсичну поразку печінки: можливий гепатит чи гепатоз. Мармуровий малюнок на долонях говорить про неполадки у вегетативної нервової системи.

Якщо шкіра долонь набуває жовтуватого відтінку, то напевно є зміни в печінці або жовчному міхурі (гепатит, жовчнокам’яна хвороба, порушення в жовчних шляхах, холангіт, холецистит).

Коричневі плями з тильного боку пензля говорять не тільки про вік (порушення в пігментному забарвленні шкіри, характерні в основному для людей похилого віку), але й означають, що у вас є проблеми з жовчним міхуром.

Якщо шкіра на кисті, і особливо на долоні, лущиться дрібними пластинками, це може бути вірним свідченням нестачі вітамінів А і D. Якщо ж долоні лущиться великими пластинками, необхідно звернутися до дерматолога: на руках оселився грибок.

Температура рук – барометр стану

Холодні руки – ознака порушення периферичного кровообігу, організму бракує нікотинової кислоти. Отже, потрібно подбати про те, щоб поповнити її запас за допомогою вітамінних препаратів або додати до раціону продукти, що містять цю кислоту в достатку: молочні продукти, м’ясо, рибу, гриби, гречку, квасолю, капусту.

Якщо долоні, навпаки, горять, то печінка не справляється з інтоксикацією, викликаною отруєнням ліками, алкоголем, хімічними речовинами. Лікарі називають їх печінковими.

Синдром “повзання мурашок” по долоні говорить про те, що у людини проблеми з ендокринною системою.

Вологі руки також вказують на ендокринні неполадки – можливо, на гіперфункцію щитовидної залози. А сухість та блідість шкіри на долонях – на гіпофункцію щитовидки (гіпотиреоз).

Плями на кінчиках пальців можуть свідчити про проблеми зі здоров’ям

Якщо у людини часто німіють мізинці, їй слід звернутися до кардіолога – ці проблеми пов’язані із серцево-судинною системою. А оніміння великих пальців свідчить про слабкість дихальної системи.

Якщо на шкірі кінцевих фаланг пальців з’явилися глибокі поздовжні складки, схожі на зморшки, слід звернути увагу на ендокринну систему – можливо, у вас гіпотиреоз чи цукровий діабет.

Якщо кінчики пальців набули пурпурового кольору, треба зайнятися травною системою. Темно-червоний чи навіть ліловий – слід звернути увагу на нирки та печінку. Плями на пагорбах Венери (так хіроманти називають піднесені основи великих пальців) – можлива ознака того, що не все гаразд зі статевими органами.

Сверблячка бічної поверхні вказівного пальця правої руки свідчить про проблеми, що виникли в роботі товстої кишки. Шорсткість шкіри на тильній поверхні вказівного пальця нерідко вказує на неполадки із жовчним міхуром.

Хрускіт у суглобах – ознака дефіциту кальцію

Чимало цікавих висновків можна зробити, звернувши увагу стан суглобів. Занадто гнучкі суглоби (як і, навпаки, зовсім не згинаються) при загальному зниженому тонусі м’язів пальців означають неполадки в роботі печінки та жовчного міхура.

Хрускіт у суглобах кистей вказує на нестачу кальцію в організмі. Неправильна форма хворобливих суглобів пальців – ознака артрозу. Найчастіше такі зміни виникають у людей, які страждають на подагру.

Якщо суглоби почали болісно опухати та набрякати, з’явилася почервоніння, потрібно терміново звернутися до лікаря – це явний прояв поліартриту. А біль між другою та третьою фалангами безіменного та вказівного пальця попереджає про швидкий прояв серйозної недуги у колінних суглобах.

За формою руки можна визначити майбутні недуги

Здавна помічено: чим ширша долоня, тим міцніше здоров’я. Однак люди з широкими долонями та короткими пальцями схильні до порушень у системі кровообігу, насамперед до підвищення кров’яного тиску.

Вузькі долоні з тонкими довгими пальцями та блідою шкірою зазвичай бувають у людей з тонкою нервовою організацією, що чуйно реагують на різкі перепади температури або атмосферного тиску, зміну часових поясів, різкі звуки, емоційні навантаження.

У власників маленьких кистей надто сприйнятлива вегетативна нервова система: їх “фірмові” захворювання – бронхіальна астма, запалення прямої кишки, гіпотонія.

Люди з м’ясистими долонями найчастіше мають проблеми із кровообігом: у них знижений обмін речовин, можлива гіпофункція щитовидної залози.

Точка болю вказує на неполадки в конкретному органі

Згідно з китайською медициною, точка в центрі долоні вважається енергетичним центром всього організму. Якщо різко натискаючи на неї великим пальцем іншої руки, відчувається пронизливий біль – це означає наявність серйозних проблем зі здоров’ям і вказує на необхідність серйозно зайнятися своїм самопочуттям.

Болючість, що з’являється при стисканні великим пальцем однієї руки місця біля основи великого пальця іншої з тильного боку кисті, а вказівним – з боку долоні, говорить про неполадки в серці: швидше за все, це початок ішемічної хвороби.

На патологію в сечостатевій системі вкаже сильна болючість при стисканні горбка між середнім та безіменним пальцями. Якщо провести уявну лінію від точки між мізинцем та безіменним пальцем до зап’ястя, то нижня третина цієї лінії на долоні (від зап’ястя) відповідає зоні печінки та жовчного міхура: біль, що з’явився тут при натисканні, означає, що є порушення в роботі цих органів.

Все перелічене вище свідчить лише про можливі неполадки у вашому організмі, і абсолютного значення такій “рукотворній” діагностиці надавати не варто – вона лише привід звернутися до лікаря, і зайнятися своїм здоров’ям, зазначає газета.

- Advertisement -
- Advertisement -