Залежність від погоди. Як не стати ходячою метеостанцією?

- Advertisement -

Згідно з дослідженнями, відчуття метеолабільності (чутливості до змін погоди) має близько 35% населення Землі.

Хоча даремно це назвати складно, оскільки, по-перше, чутливість до рухів усередині ртутного стовпчика має кожен третій житель планети, а по-друге, через свою сприйнятливу натуру люди страждають – у буквальному сенсі хворіють через погодні примхи.

Люди вигадали десятки прикмет, які приписують братам нашим меншим особливу чутливість до змін в атмосфері. Ми розчулюємося, коли коханий кіт ховає ніс у лапки, свято вірячи, що це означає вірне похолодання. Ми стривожено дивимося на обрій – шукаємо найменші ознаки хмар, якщо чайки безглуздо кружляють над водою. Та чи мало таких прикладів? Звірі – це живі барометри.

Адже й ми в якомусь сенсі тварини – і немає нічого надприродного у нашій здатності відчувати кліматичні зміни. Метеочутливість мають абсолютно всі живі створіння, тільки хтось безтурботно переносить будь-які катаклізми та жарти природи, а хтось страждає від дощів, граду та різкого похолодання за вікном.

Кого вибирає «дар»?
Метеочутливість безпосередньо залежить від стану нашого здоров’я – напади переслідують тих, чий імунітет ослаблений хворобою, хто страждає на надмірну вагу, виношує дитину або отримав у недалекому минулому травму голови. Крім того, від перепадів в атмосфері страждають похмурі, агресивно налаштовані люди. Тому частіше посміхайтеся!

Ще за однією з інших версій, метеолабільність передається у спадок від батьків, схильних до тієї ж напасті.

Як видається «слабина»?
Головний симптом підвищеної метеочутливості – головний біль та мігрень. Втім, існують і інші неприємності, що супроводжують цю недугу. По тому, як організм реагує, можна поставити людині діагноз. Так, якщо «хворий» погано почувається за будь-якого погодного катаклізму (при підвищенні та зниженні температури повітря, при перепадах атмосферного тиску, змінах вологості, при сильному вітрі або геомагнітних потоках), у нього велика ймовірність кардіологічних захворювань. Найгірше доводиться людям з ішемією – через магнітні бурі у них трапляються інсульти, гіпертонічний криз і навіть інфаркти. Причина цього – уповільнений рух крові, що викликаний коливаннями магнітного поля Землі, і, як наслідок, включення організмом захисних реакцій на зміни – підвищення рівня адреналіну та холестерину.

Від нападів страждають також люди із запальними захворюваннями та захворюваннями дихальної системи. Загострення можуть збігатися з підвищенням/зниженням температури та зі збільшенням вологості повітря. Найнебезпечнішими для них є спекотні та дуже вологі дні, коли неминуча гіпоксія – задушливість, спричинена нестачею кисню. Втім, спека разом з високою вологістю – кошмар для будь-якої людини, яка не обов’язково залежить від метеоумов.

А чи був хворий?
Мабуть, у вас є хоча б один родич або знайомий, котрий любить вічно скаржитися на мігрені чи спазми. Часом ці стогін здаються блаженством і симуляцією. Медики навіть запропонували спеціальний термін – “метеоневроз”. Це та “хвороба”, коли настрій людини залежить від погоди. Головна ознака подібного неврастеника – підвищений інтерес до всіх метеопрогнозів та всього, що пов’язано з кліматом. Він дивиться всі зведення по телевізору, встановлює вдома справжній барометр, стежить за розкладом магнітних бур та місячними циклами. Не дивно, що таке самонавіювання призводить до нездужання.

Однак не завжди метеолабільність – наслідок неврозу.

Оскільки метеозалежність
це все-таки не хвороба, то й вилікувати її неможливо. Втім, вона може зникнути сама по собі, якщо впритул взятися за свій загальний стан здоров’я. Заняття спортом, прогулянки на свіжому повітрі, гартування, туризм – це сильні прийоми проти погодосприйнятливості. Спробуйте порозумітися з природою, і, можливо, вона перестане дошкуляти вам своїми примхами.

Ну а поки що варто ознайомитися з низкою порад про те, як вести себе в день Х.

 Якщо прогноз погоди віщує «критичний» день, постарайтеся скоригувати свій день: по можливості добре виспіться, зробіть 15-хвилинну зарядку, прийміть контрастний душ.

Уникайте будь-яких «перевантажень», розумових та фізичних. Відхрестіться від прибирання, походу по магазинах, краще подрімайте півгодини після обіду.

 Довірте керування машиною комусь іншому або відмовтеся від поїздки на авто зовсім.

 Якщо атмосферний тиск великий, а рівень температури і вологості, навпаки, низький, частіше провітрюйте приміщення і уникайте протягів.

 Не переїдайте цього дня. Влаштуйте розвантажувальний день, віддаючи перевагу молочним продуктам та овочам. Крім того, на столі бажані риба, морська капуста, бобові, буряки, картопля у мундирі.

 Перед їжею випивайте по склянці свіжого соку, мінеральної води або простої кип’яченої води з додаванням лимонного соку.

Поліпшити самопочуття допоможуть гліцин, вітамін С чи аскорбінова кислота, прополіс (якщо на нього немає алергії).

- Advertisement -
- Advertisement -