Основний принцип харчування: поміркованість

- Advertisement -

Їсти потрібно рівно стільки, щоб покрити витрати енергії, не забуваючи при цьому про добовий біоритм – “сова” вип’є з ранку чашку кави, а “жайворонок” віддасть перевагу сніданку щільніше.

Не забувайте про те, що їжа, з’їдена без апетиту, менш корисна. Бо апетит – це звичка, і інстинкт. З ним не можна не зважати. Втім, як і зі своїм внутрішнім біологічним годинником. Наприклад, якщо о 8 годині ранку ви приймете алкоголь, то на печінку обрушиться нищівний удар. А от якщо сядете за стіл о 15 годині, то отримаєте найбільше задоволення від їжі, бо в цей час доби органи почуттів загострені до краю, особливо нюх та смак.

Коли є?

 

Ідеально перекушувати кожні дві години і, бажано, щодня в той самий час, щоб організм автоматично виробляв необхідні для травлення компоненти до певного годинника. Особливу увагу потрібно приділити першому сніданку. Не слухайте тих, хто каже, що організм має “заробити” собі сніданок. Повірте, він вам нічого не винен. А лише ви йому. За те, що він терпить усі знущання з себе і при цьому ще вмудряється злагоджено працювати. Тому поснідайте у вказаний час, щоб відкинути нічну токсичну жовч, що увібрала негативні результати вчорашніх харчових та багатьох інших “подвигів”.

Про сумісність продуктів

 

Найбільш сумісні між собою овочі, фрукти, мед. Хоча кислі та солодкі плоди краще разом не вживати. Рослинна їжа, заправлена ​​олією, лише посилює свої лікувальні властивості. Ні з чим не поєднується лише диня, будучи своєрідним “санітаром”. Її потрібно їсти як самостійну страву, щоб не викликати сильних гнильних процесів у кишечнику.

 

Фасоль, горох, боби, сочевиця поєднуються тільки з зеленню і олією.

 

ЯЙКА можна їсти із зеленню, овочами. Їх краще вживати після 14 годин та скоротити кількість у літньому раціоні. Не варто їх поєднувати з вершковим маслом, оскільки вони вносять до організму надмірну порцію холестерину.

 

М’ЯСО добре поєднується із зеленню та червоними овочами. Не витримує жодної критики м’ясо із тестом: пельмені, пиріжки, чебуреки. Несумісний БІЛКОВИЙ ЇЖ різного походження: м’ясо – молоко, молоко – яйця, м’ясо – сир, м’ясо – горіхи.

 

БІЛКОВИЙ ЇЖ (м’ясо всіх видів, птиця, риба, яйця, сир, сир, молоко, горіхи) і Крохмальну (хліб, вироби з борошна, каші, картопля) потрібно вживати в різний час доби. Навіть птахи клюють зерна та ловлять комах у різний час дня.

 

СВІЖЕ МОЛОКО не поєднується ні з чим і взагалі погано засвоюється дорослим організмом. Воно корисне лише дітям та старим.

 

ЦУКОР погано поєднується з білковою та крохмалистою їжею, тому що не вимагає перетравлення в шлунку, а одразу засвоюється в кишечнику. А вживання цукру з білковою або вуглеводною їжею веде до бродіння та затримки її у шлунку, і, як наслідок, – кисла відрижка, печія.

 

У звичайних умовах соль краще не вживати, оскільки потреба в ній виникає лише при виснаженні надниркових залоз.

 

Любителі рослинної їжі повинні знати, що ОВОЧІ краще варити у малій кількості води. Головне – не поєднувати в одному прийомі їжі тих плодів, що ростуть на деревах, з тими, що ростуть на грядках. Виняток становить лимон, його можна додавати до будь-яких овочевих страв.

 

Кожен продукт харчування має свою енергетику. А якщо поганий настрій, краще прийняти душ, послухати легку музику та з радістю приступити до приготування їжі, щоб не забирати енергію у продуктів. В іншому випадку, замість живих вітамінів та інших необхідних речовин наш організм отримуватиме безживну масу. І, напевно, треба таки готувати ті страви, які люблять члени сім’ї. Тому що, якщо мати змушує дитину їсти те, що їй легше і простіше приготувати, а не те, що вона любить, то до 15-16 років у неї можуть виникнути хронічний гастродуоденіт та холангіт. Харчові уподобання формуються не примхливим характером, а генетичною пам’яттю роду.

- Advertisement -
- Advertisement -