Якщо ви думаєте, що заощадите годину і сили, не видаляючи макияж перед сном, ви помиляєтеся.
Вранці вам доведеться потратити на догляд вдвічі-втричі більше години, ніж зазвичай, щоб ліквідувати наслідки необачного рішення. Наводимо покрокову інструкцію щодо відновлення шкіри після сну з декоративною косметикою на обличчі.
Зміст
- Перша допомога. 1. Міцелярна олія
- Крок 2. Умивання, що щадить
- Крок 3. Тонік
- Крок 4. Очищувальна маска
- Крок 5. Зволожуюча маска
- Крок 6. Догляд за очима
- Крок 7. Антиоксидантний догляд
Чому не можна спати у макіяжі
Одна самовіддана британська журналістка як експеримент протягом місяця не змивала макіяж, а вранці лише оновлювала його. За цей місяць, за свідченням колег та фотографій, вона стала виглядати років на 10 старших. І не лише через кілька шарів «штукатурки» на обличчі. Таке поводження зі шкірою – прямий шлях до її передчасного старіння .
Вночі триває процес регенерації шкіри, запускаються механізми відновлення, зокрема активно виробляється себум. Макіяж, що залишився з вечора, упереміш зі шкірним салом — неприваблива картина. До незмитого макіяжу з себумом приєднуються ще й ороговілі клітини, оскільки ночами інтенсивніше відбувається відлущування.
Основні «ремонтні роботи» протікають з 23 години до 4 ранку, поки найбільш активний гормон сну мелатонін. Саме тому шкіра виглядає краще, варто лише як слід виспатися. А якщо на обличчі залишився макіяж, робота мелатоніну йде нанівець.
Перша допомога. Крок 1. Міцелярне масло
Насамперед варто поглянути в дзеркало, жахнутися і прийняти безповоротне рішення за жодних обставин не повторювати такого досвіду, відправити в прання наволочку і відразу взятися за зняття макіяжу. Рекомендуємо вибрати не просто молочко, що очищає, а, наприклад, міцелярне масло або інший біфазний засіб, яке впорається навіть з водостійкою косметикою. Особлива турбота буде потрібна віям і зоні навколо очей, тому потрібна м’яка, але ефективна формула, що підходить для повік.
Міцелярна вода з оліями Garnier видаляє навіть найстійкіший макіяж і одночасно пом’якшує шкіру.
Крок 2. Умивання, що щадить
Забруднень накопичилося так багато, що укороченою програмою не обійтись. Тепер потрібно як слід очистити шкіру за допомогою м’якого та приємного засобу для вмивання (надривати обличчя скрабом не слід).
Очищаючий гель для обличчя з квітковим медом «Основний догляд» Garnier призначений для сухої шкіри.
Garnier Очищаючий гель для обличчя “Основний догляд, Квітковий мед”, пом’якшуючий, для сухої шкіри, 200 млGarnier Очищаючий гель для обличчя “Основний догляд, Квітковий мед”, пом’якшуючий, для сухої шкіри, 200 мл
Зволожуючий крем-гель, що очищає, для нормальної і сухої шкіри, CeraVe з відновлюючими компонентами (цераміди плюс гіалуронова кислота) – те що треба для шкіри, що погано відпочила.
Крок 3. Тонік
Тонік ніколи не завадить. Він приведе шкіру до тями після вмивання водопровідною водою і відновить її рН, щоб подальший догляд був більш ефективним і приємним. Його завдання – тонізувати та освіжати.
Очищаючий тонік проти чорних крапок та жирного блиску «Чиста шкіра», Garnier підходить для змішаної та жирної шкіри, містить саліцилову кислоту та цинк.
Garnier Очищаючий тонік для обличчяGarnier Очищаючий тонік для обличчя “Чиста шкіра” проти чорних точок та жирного блиску з абсорбуючим Перлітом, 200 мл Переглянути
Вітамінний тонік для обличчя, що освіжає з екстрактом винограду «Основний догляд», Garnier призначений для нормальної та комбінованої шкіри.
Крок 4. Очищувальна маска
Цього прекрасного дня має сенс зробити таку маску, щоб курс відновлення шкіри був максимально повноцінним. © Getty Images
Після вмивання і тоніка шкірі покладається маска, що очищає. Потрібно звільнити пори, в які всю ніч «втирали» макіяж.
Крок 5. Зволожуюча маска
Після глиняної маски теж має сенс скористатися тоніком, щоб видалити її можливі залишки. А потім зробити ще одну маску – зволожуючу. У принципі зволоження кремом після маски, що очищає, обов’язково. Але після сну з макіяжем на обличчі краще віддати перевагу саме масці. Особливо зручні гелеві або тканинні .
Крок 6. Догляд за очима
«Мабуть, один із найбільш затребуваних інгредієнтів — екстракт волошки. Василькова вода надає засобам для зняття макіяжу з очей протинабрякову дію, допомагає заспокоїти шкіру повік».
Антивікова сироватка для області навколо очей Blue Therapy Eye-Opening Serum, Biotherm призначена для повік та вій. Дбайливо доглядає шкіру, немов підтягуючи її, прибирає мішки і зморшки, очі справді ніби розкриваються ширше.
Крок 7. Антиоксидантний догляд
Після того як ви подбали про себе і провели необхідні відновлювальні заходи, треба усвідомити, що спати з макіяжем на обличчі — хибна практика, яка завдає занадто багато шкоди шкірі, яка й без того змушена протистояти поганій екології, сухому повітрі, порушенням харчування та сну. Для підтримки захисних сил епідермісу нанесіть на особу антиоксидантну сироватку або крем. І, будь ласка, більше ніколи не лягайте спати нафарбованою!