Як правильно харчуватися у вашому віці?

- Advertisement -

Що означає «правильно харчуватися»?

Це поняття не може бути однаковим у двадцять і сорок років. З погляду фахівців – лікарів та дієтологів – кожні 10 років обмінні процеси організму сповільнюються на 2%, що автоматично приносить 2 зайві кілограми. Отже, споживання калорій необхідно скоротити мінімум на ті самі 2%. Розглянемо докладніше особливості харчування людей різного віку.

20 років

Завдяки потужному метаболізму, властивому цьому віку, вага скидається дуже швидко. Однак так само легко він згодом і набирається. Не можна забувати у тому, що у 20 років ще остаточно сформувався скелет і гормональний фон організму.Отже, необхідно включати до раціону повний спектр вітамінів, поживних речовин і мікроелементів. Двадцятилітнім дівчатам не варто сідати на «монодієту», які мають на увазі виняток із раціону безлічі продуктів. Максимум, на що можна зважитись – одноденна монодієта раз на тиждень.

У цей час спостерігається нестача заліза в організмі. Отже, на столі завжди мають бути печінка, яйця, горіхи, спаржа. Крім того, організм потребує фолієвої кислоти, джерела якої – бобові. Дуже корисно включити до щоденного раціону 100 г нежирного вареного м’яса, яке чудово поєднується з гречаною кашею. Найчастіше вживайте морську рибу, печінку тріски, і навіть лляне насіння. А якщо потрібно терміново скинути пару кілограмів, то допоможе яблучний розвантажувальний день.

30-40 років

Навіть якщо ви харчуєтеся так само, як і раніше, ви помічаєте, що кілограми набираються швидше, а позбутися їх значно важче. Швидкість метаболізму у віці знижується, отже, в холодильнику повинні тепер оселитися інші продукти. Ваше здоров’я та краса залежать від вітамінів С, D, Е, а також від цинку. Необхідно щодня вживати цитрусові. Дуже корисна звичка – заправляти салати та інші страви свіжим соком лимонним. Йдемо далі: на вашому столі постійно повинна бути жирна риба, молочні продукти, перепелині яйця. Заправляти страви дуже корисно оливковою, лляною та мигдальною олією. Цинк ви знайдете в таких продуктах, як свинина, яловичина, «дарунки моря», каші, висівки.

Щоб зберегти стрункість, коли вам виповнилося тридцять плюс, потрібно в першу чергу обмежити споживання жирів. Готуючи м’ясні страви, зрізайте весь жир зі шматочків м’яса. Намагайтеся обмежити споживання сиру, маргарину та вершкового масла, а також м’ясних напівфабрикатів. Кількість жирів, які ви вживаєте щодня, не повинна перевищувати 50 г. Дуже гарний вихід із становища – так звана «італійська дієта»: макаронні вироби із твердих сортів пшениці, риба, овочі, морепродукти, хліб із висівками. Замість звичних тістечок, печива та шоколадок – фрукти та ягоди.

Як тільки виповнилося 30 – введіть сувору заборону для себе на вечері після 19.00! А щоб не мучитися нападами голоду вночі, випийте перед сном склянку кефіру чи теплого молока з ложкою меду.

45 років

У цьому віці дуже важливо підтримувати добрий стан здоров’я та берегти організм від різних захворювань. Цьому сприяє підвищене споживання кальцію, який підтримує нормальне функціонування серцево-судинної системи та зміцнює кістки. Крім того, завдяки кальцію успішно спалюються зайві жири, при цьому м’язова маса не скорочується. Оптимальне джерело кальцію ви знайдете в кисломолочних продуктах: кефір, сир, йогурти, сир… У помідорах містяться дуже потрібні в цьому віці антиоксиданти, а мигдалевих горіхах – магній. Недолік цих речовин може призвести до безсоння та мігрені.

Досягши 45 років, забудьте про жорсткі дієти. Вони загрожують втратою важливих мікроелементів та погіршенням здоров’я. Зрілий вік – чудовий привід випробувати на собі рослинну та молочну дієту. Вживання молочної та рослинної їжі – цілком достатній для вас раціон. Обов’язкова на столі вівсянка, її краще їсти щодня. Заберіть зі свого раціону будь-яку випічку, замінивши її курагою та горіхами. А якщо потрібно скинути кілограм-другий – на допомогу прийде день розвантаження: протягом дня потрібно з’їсти 2 кг м’якоті папаї. Ферментне збагачення шлунково-кишкового тракту вам забезпечене, як і швидке і ефективне спалювання жирів.

50-60 років

Для цього віку характерний уповільнений метаболізм. Жінка, яка досягла 60 років, цілком може обмежитися 1500 ккал на добу – тоді як юні дівчата мають отримувати щонайменше 2000 ккал. У 60 років у жіночому організмі відбуваються серйозні зміни. Навіть якщо маса тіла не додається, все одно слід почати харчуватися дещо по-іншому.

Основне правило – мінімум жирів. За добу можна з’їдати не більше 40 грамів олії. Від м’яса краще зовсім відмовитися, замінивши його на корисну сочевицю і квасолю. Овочі дуже корисні, але їх краще вживати не сирими (це створить додаткові складності для шлунка, якому важко перетравлювати сирі овочі), а тушкованими, використовуючи зовсім трохи масла. Ще одне важливе правило – щодня потрібно їсти вівсянку та чорнослив.

Літнім людям, особливо жінкам, нелегко збалансувати споживання рідини. Надмірне споживання такого продукту, як сіль, часто стає причиною затримки рідини в організмі. Можуть з’явитися набряки, підвищений артеріальний тиск. Але й нестача рідини не менш шкідлива для літньої людини. Оптимальний варіант – випивати 2 л рідини на добу. Однак кожен з нас має індивідуальні особливості, які стають помітнішими в літньому віці. Тому слід прислухатися до свого організму – він завжди підкаже, який продукт йому потрібно і скільки потрібно випити рідини.

Кожен вік по-своєму прекрасний. І щоб залишатися здоровою та красивою, потрібно не тільки стежити за станом шкіри та волосся, модно одягатися та займатися фізичними вправами – основа нашого здоров’я та краси полягає, перш за все, у правильному харчуванні.

- Advertisement -
- Advertisement -