Будьте уважні! Небезпечні способи схуднення

- Advertisement -

Ми всі шукаємо чудодійний засіб.

Ну, знаєте – засіб, який раз і назавжди позбавить нас проблем із зайвою вагою, який дозволить скинути з десяток кілограмів без виснажливих дієт та занять спортом. Чим ви готові пожертвувати заради стрункої постаті? Наприклад, здоров’ям?

Ціна деяких із цих методів втрати ваги – саме ваше здоров’я. Двічі подумайте перед тим, як вибрати один із наступних методів втрати ваги. Проведіть власне дослідження і переконайтеся, що ви повністю усвідомлюєте ризик, який йдете.

Таблетки для схуднення
Амфетаміни можна купити тільки за рецептом, і більшість лікарів сьогодні з побоюванням ставляться до прописування таких таблеток. Правда, що амфетаміни на якийсь час пригнічують апетит, проте вони не змінюють ваш звичний режим харчування, тому ви швидко наберете вагу, ледве перестанете їх приймати. Крім того, вони викликають звикання. Серед побічних ефектів амфетамінів вважаються підвищення кров’яного тиску, серцева аритмія, безсоння, галюцинації та марення.

Хвойник
Хвойник – натуральна трава, яка росте в Азії та входить до складу багатьох трав’яних засобів для схуднення. Він має потужний ефект придушення апетиту, проте її вживання призвело до смерті понад 70 осіб.

Фентермін фенфлурамін-фентермін (фен-фен)
Фен-фен – популярна в 90-х харчова добавка. На неї було накладено офіційну заборону після того, як кілька людей, які її приймали, померли в результаті відмови серцевого клапана. Окремо фентермін досі використовуються у багатьох харчових добавках для схуднення. Найпоширеніші побічні ефекти: головний біль, запаморочення, серцева аритмія, підвищений кров’яний тиск і безсоння.

Проносні
Один з найпопулярніших домашніх засобів схуднення, що використовується для очищення кишечника. Регулярне використання та зловживання проносним загрожує зменшенням рівня калію в організмі, розвитком аритмії та панкреатиту.

Штучні цукрозмінники
Аспартам – найпоширеніший штучний цукрозамінник, замішаний у численних судових процесах. За твердженням позивачів, він викликає сліпоту, апоплексичні удари або напади та порушення роботи мозку.

Куріння
Побоюєтеся, що, покинувши палити, знову наберете втрачену вагу? За даними Національного інституту досліджень діабету (National Institute of Diabetes), щоб врівноважити шкоду для здоров’я, яку завдає куріння, потрібно набрати 45-60 кг. Радимо натомість розробити стратегію здорового схуднення, яка допоможе вам впоратися з апетитом та зменшити кількість викурених за день цигарок.

Стимульоване очищення кишечника
Як і прийом проносних, очищення кишечника методом стимуляції блювоти або вживання блювотних засобів може вельми плачевно позначитися на вашому здоров’ї. Можливі побічні ефекти: виснаження запасів поживних речовин (калію та вітамінів), подразнення стравоходу шлунковими кислотами і навіть розрив стравоходу.

Сечогінні засоби (діуретики)
Прийом сечогінних засобів сприяє виведенню організму рідини, а разом з нею і життєво важливих електролітів. Виснаження запасів електролітів може призвести до зневоднення організму, що веде до утримання організмом води. Утворюється замкнене коло. Неодноразовий або тривалий прийом сечогінних засобів може призвести до дисфункції роботи нирок та порушення електролітичного балансу, а це вже може призвести до серцевої або ниркової недостатності.

Трав’яні засоби для схуднення
Ми схильні поставити знак рівності між «трав’яними» та «нешкідливими» засобами, проте, на думку дієтологів, це не завжди відповідає дійсності. Не забувайте, що багато ліків мають трав’яну основу, проте через відсутність встановлених норм, дозування та активні інгредієнти таких засобів можуть бути різними залежно від фірми-виробника. Нижче наведено список деяких найпоширеніших складових трав’яних засобів для схуднення, а також застереження щодо їх можливих побічних ефектів у деяких умовах.

Хвойник (ефедра) (до цієї групи входять ma huang, ефедрин, екстракт хвойника, епітонін, ephdra sinica і sida cordifolia) протипоказаний людям з хворим серцем, хворобами нирок або щитовидної залози, а також хворим на гіпертонію.

Крушина (сascara) і олександрійський листок (senna) протипоказані людям, які приймають сечогінні засоби (ці компоненти часто зустрічаються у складі фіточаїв для схуднення).

Селен та капсайцин протипоказані людям з порушеннями травлення.

Кава (kava) протипоказана людям з афективними розладами, які приймають психотропні ліки та транквілізатори, а також хворим на паркінсонізм.

Гінго білоба (Gingko biloba), лакричне коріння і донг куей (dong quay) протипоказані людям, які приймають антикоагулянти.

Без сумніву, схуднення – чудова мета, проте збереження здоров’я ще важливіше. Обов’язково переконайтеся, що вибраний вами спосіб схуднення не спричинить серйозних проблем зі здоров’ям.

- Advertisement -
- Advertisement -