Все, що ви не знали про роздільне харчування

- Advertisement -

У цій статті ми розглянемо принципи, переваги та недоліки роздільного харчування.

Адже сьогодні навряд чи знайдеться хоча б один дієтолог, який не говорив би про це.

Мабуть, жодна з теорій здорового харчування не викликала стільки суперечок серед дієтологів. Корисне роздільне харчування чи шкідливе? Що переважує – переваги роздільного харчування чи його недоліки? Однозначної відповіді на ці питання досі немає.

Прихильники теорії роздільного харчування вважають, що й у шлунок одночасно потрапляють несумісні друг з одним продукти, їх перетравлення не може. А погано перетравлені продукти відкладаються в організмі у вигляді жиру та шлаків. Пояснюється це тим, що для розщеплення білків потрібно кисле середовище, а для вуглеводів – лужне. Тобто умови, необхідні перетравлення різних видів продуктів, кардинально різняться.

Якщо ми одночасно їмо їжу, що містить багато білків і вуглеводів, то якісь із цих речовин засвояться гірше. Так, з’їдені на порожній шлунок фрукти залишають його вже через 15-20 хвилин, якщо з’їсти їх після м’яса, вони затримаються в шлунку, викликаючи процес бродіння і гниття. В результаті продукти надходять у нижні відділи травного тракту погано обробленими, що призводить до відкладення жиру та до підвищеного навантаження на підшлункову залозу. Неперетравлені залишки їжі, накопичуючись у товстій кишці, можуть стати причиною запорів та інших захворювань. Перехід на роздільне харчування має усунути ці проблеми.

Згідно з принципами роздільного харчування, всі продукти поділяються на кілька груп. Продукти, які стосуються однієї групи, повністю сумісні між собою. А сумісність товарів різних груп визначається за спеціальною таблиці. За правилами роздільного харчування, між вживанням несумісних продуктів має проходити щонайменше дві години.

Переваги роздільного харчування

Завдяки швидкому проходженню сумісних продуктів травним трактом в організмі не відбуваються процеси бродіння та гниття, що зменшує інтоксикацію організму. Самопочуття під час переходу на роздільне харчування покращується, непогано скидається вага. Результат такого способу схуднення, як правило, буває досить стійким, особливо, якщо використовувати його постійно. Корисно роздільне харчування при шлунково-кишкових розладах та захворюваннях.

Недоліки роздільного харчування

Для дотримання потрібний особливий режим життя та сила волі. Звикнути до дієти роздільного харчування багатьом людям непросто, і хоча організм отримує всі речовини, необхідні для нормального функціонування, багато хто відчуває голод. Насолоду від такої їжі отримати складно.

Не всі лікарі погоджуються, що роздільне харчування корисне. На думку критиків, застосування цієї методики – штучне порушення нормального травлення. З моменту появи як біологічного виду люди завжди харчувалися змішаною їжею, і для перетравлення саме змішаної їжі наш травний тракт ідеально налагоджений самою природою. Якщо ж довго дотримуватися правил роздільного харчування, то органи травлення “розучать” справлятися з пельменями і бутербродами, салатами і наваристим борщем. І стороні нової методики доведеться все життя відмовлятися від різносолів та традиційних страв. Поїдання найсмачніших пиріжків на святі може призвести до того, що свято виявиться зіпсованим.

- Advertisement -
- Advertisement -