Голова як у лещатах

- Advertisement -

Коли голова розколюється від болю, ми готові віддати все у світі, щоб заглушити її.

Ковтаємо перші знеболювальні таблетки, що потрапили під руку. Кладемо на лоб холодні компреси або масажуємо віскі. Що ж насправді ховається за подібним нездужанням і як його уникнути? Адже причин головного болю може бути безліч, і ті лікарські зілля та медичні прийоми, які допоможуть в одному випадку, можуть навіть завдати шкоди в іншому.

Одна з причин, що сягає корінням у ваше глибоке дитинство, – родова травма, нестача кисню у плода. У цьому випадку могло статися зміщення шийних хребців, один з яких злегка перетискає судину, що проходить поруч з кров’ю. Таким чином, порушується кровопостачання на одній із ділянок головного мозку, наслідком чого є головний біль, що найчастіше заявляє про себе в області скронь, чола і темряви.

Інша поширена причина – вегето-судинна дистонія. Цей стан є результатом «втоми мозку» через неправильний режим дня (найчастіше це виникає ще в шкільні роки), надмірне навантаження та регулярного недосипання. Найчастіше вона буває у жінок, особливо в період статевого дозрівання, під час вагітності та клімаксу.

Головний біль, що іноді супроводжується носовими кровотечами, з’являється у людей, залежних від природних явищ. Щоправда, хтось при цьому може відреагувати головним болем напередодні, хтось того ж дня чи вдень пізніше.

Вона може бути і наслідком травм та поранень черепа, головного мозку, коли через забиття порушується відтік рідини з порожнин шлуночків мозку, виникає підвищений внутрішньочерепний тиск, порушується приплив-відтік крові. Наслідок – головний біль.

Дуже сильні головні болі можуть бути ознакою пухлини головного мозку, що росте, і нерідко супроводжуються втратою свідомості, двоїнням в очах, блюванням. Це відбувається за рахунок здавлювання пухлиною судин та порожнин шлуночка мозку.

Головний біль може бути викликаний нападом мігрені (з французької «мігрень» перекладається як «половина голови»). Причому напад, як правило, захоплює або праву або ліву частину голови. Іноді біль переміщається з половини в іншу і дуже рідко поширюється на всю голову. Зазвичай напад починається з потемніння в очах, миготіння “мушок”, геометричних фігур і навіть “блискавок”. Потім з’являється нестерпний пульсуючий біль у половині голови. Вона часто супроводжується запамороченням, загальним нездужанням, нудотою, блюванням, яке, щоправда, трохи полегшує стан.

Як боротися з головним болемАле мігрень – не найпоширеніший варіант головного болю. Набагато частіше зустрічається головний біль напруги та біль від невралгії трійчастого нерва.

Неправильно підібрані окуляри також можуть бути однією з причин головного болю. Тому якщо ви носите окуляри, перевірте, чи правильно вони підібрані, чи не час послабити або підсилити скло, купити ширшу оправу.

Не засиджуйтесь довгий час біля телевізора або комп’ютера. Пам’ятайте, що їхні екрани, навіть із високим ступенем захисту, впливають своїм випромінюванням на головний мозок, спричинюючи спазм судин і, як наслідок, – головний біль, втому, депресію. Дозуйте час, проведений біля телевізора, а при роботі з комп’ютером обов’язково робіть невелику перерву.

Під час читання книг або журналів намагайтеся знаходитись у добре освітленому приміщенні. Бажано, щоб освітлення йшло з лівого боку. Слідкуйте також за тим, щоб відстань до книги була не менше 30 см. Недотримання цих простих правил читання також може призвести до так званої втоми очей, яка найчастіше проявляється головним болем.

Стрес викликає головний біль. Вона, у свою чергу, викликає стрес. Щоб порвати це порочне коло з давніх-давен існує випробуваний засіб – повне розслаблення. Спробуйте зайнятися любов’ю, адже сама по собі посткоїтальна ейфорія вже пом’якшує стрес за рахунок речовин, що виділяються під впливом приємних відчуттів під час сексу, помітно зменшується або повністю забирається м’язова та психологічна напруга.

У стані лихоманки, при високій температурі людина також схильна відчувати головний біль і слабкість. При застуді від головного болю може допомогти рецепт настоянки бузини на горілці.

Готувати його не складно: 50 г сухих квіток бузини залити півлітром горілки, настояти в темному місці два тижні, не забуваючи періодично струшувати. Потім процідити та приймати по чайній ложці 3-4 рази на день до їди. Можна запивати водою.

Різке погіршення самопочуття та поява головного болю може статися при підвищенні або зниженні артеріального тиску (який, до речі, може розвинутися у будь-якої людини, незалежно від її статі та віку), під час критичних днів у жінок або перед їх початком.

Взагалі ж головний біль у людини може статися чого завгодно. Так, наприклад, із наближенням відпустки, коли треба вирішувати: куди поїхати, скільки грошей треба мати, щоб якомога ні в чому собі не відмовляти. Те саме може статися з наближенням іспитів, підвищенням по службі, майбутнім відповідальним заходом тощо. Головний біль здатні викликати парфумерні та побутові запахи.

У деяких випадках, щоб уникнути появи головного болю, слід заснути. Сон у цій ситуації – найкращі ліки, здатні запобігти сильному головному болю.

Пам’ятайте, що чим раніше ви почнете боротьбу з нападом болю, що зароджується, тим легше ви його перенесете. Обов’язково слід знати кілька факторів, що провокують напад болю: хронічне недосипання, фізичну та розумову перевтому, стресові стани, перегрівання або переохолодження, тривале перебування в задушливому приміщенні. Відрегулюйте свій режим дня, спіть у добре провітрюваному приміщенні, виключіть недосипання.

- Advertisement -
- Advertisement -