Є стара східна притча: «Прийшов чоловік до мудреця і сказав йому: «О мудрець, навчи мене відрізняти істину від брехні, красу від неподобства. Навчи мене радості життя».
Подумав мудрець – і навчив людину танцювати». І це недарма. Адже гнучкість у рухах надає гнучкість та характеру: м’якість та плавність впливає на легкість у спілкуванні, розкутість у рухах, веде до внутрішньої свободи.
Танці плюс
Ще в 19 столітті почалося захоплення виразністю рухів. Родоначальником цього напряму був Франсуа Дельсарт. Система Ф. Дельсарта включала володіння жестом, мімікою, рухами та позами, тому отримала назву виразної гімнастики. Розвинула систему Айседора Дункан, створивши танцювальну гімнастику для жінок.
Професор Женевської консерваторії Жак Далькроз вивчав значення почуття ритму у фізичній діяльності. У невеликому містечку Хеллерау поблизу Дрездена у 1910 році їм було відкрито школу ритмічної гімнастики. Спочатку система Далькрозу була призначена для розвитку слуху та почуття ритму у музикантів, а потім вона переросла у засіб фізичного виховання.
коли я стану кішкою
Основа методу Далькрозу – органічне поєднання музики та руху. Йому вдалося створити своєрідну нотну грамоту рухів. Система Далькрозу складається з чотирьох частин: ритмічної гімнастики, розвитку слуху, імпровізації та музичної пластики.
На рубежі 19-20 століть формується напрямок гімнастики, пов’язаний з ім’ям французького фізіолога Жоржа Демені. Його система фізичних вправ була заснована на поєднанні розслаблення та напруження м’язів.
Демені мав багато послідовників, серед них і американський лікар-гінеколог Бесс Менсендик, яка розробила жіночу функціональну гімнастику. Основними її завданнями були зміцнення здоров’я за допомогою гімнастики, розвиток сили, виховання мистецтва руху у формі танцю. Багато рекомендацій Менсендика застосовуються в галузі лікувальної фізкультури.
коли я стану кішкою
Сила жіночих м’язів
В історії людства існують приклади, коли розвиток внутрішніх жіночих м’язів відігравав досить серйозну роль у прийнятті важливих стратегічних рішень. У всякому разі, на долю жінки вони впливали певним чином. Так, вожді племен деяких африканських країн, обираючи собі дружину, влаштовували своєрідні ритуальні змагання: красуням, які сподобалися вождеві, давали плід, що нагадував нашу зелену сливу, яку вони силою своїх інтимних м’язів мали розчавити. Переможниця змагань ставала дружиною вождя.
У період правління Тан наложниці Стародавнього Китаю користувалися особливими привілеями, якщо народжували синів, віртуозно володіли технікою сексу, вміли передавати сексуальну енергію з відривом, тобто. збуджували партнера, не роблячи помітних оку дій. Досягалося це за допомогою завзятих тренувань. Одним із «тренажерів» було невелике дерев’яне яйце (культовий обряд багатьох релігій) з отвором посередині, куди протягався витончений шовковий шнурок. Суть вправ полягала у тому, щоб утримувати цей предмет у потрібному місці, а й у вмінні їм маніпулювати (тобто. втягувати його у себе і виштовхувати назад). Довжина шнурка, що звисає донизу, була показником майстерності. Жінки вміли це робити не тільки на затримці дихання, а й працюючи в різному ритмі і зберігаючи при цьому безтурботний вираз обличчя.
коли я стану кішкою
Такі наложниці високо цінувалися і, перебуваючи на переговорах, виконували особливо важливе стратегічне завдання: відвернути противника, схиливши його у вирішальну хвилину у бік необхідного рішення.
Досягти відчутних результатів у розвитку жіночих внутрішніх м’язів можна і без сторонніх предметів. Усі невидимі жіночі м’язи тісно взаємопов’язані. Насамперед необхідно навчитися втягувати та розслаблювати живіт. Втягуючи живіт, підключаємо до роботи нижній відділ хребта, м’язи черевного преса, грудний відділ діафрагми. Змінюючи внутрішньочеревний тиск, активізуємо кровообіг. Приплив крові в тазову область грає найважливішу роль виникненні сексуального бажання. Щоб правильно підключити до роботи всі тазові м’язи, треба зайнятися сідницями. Треновані тазові м’язи дають жінці можливість не чекати на подвиги від партнерів, а йти до перемоги самої, досягаючи почуття оргазму та емоційного задоволення. Принаймні тренування цих м’язів як зростає ймовірність досягнення оргазму, а й його інтенсивність.
Але найкраще рухливість тазу відновлюється саме танцювальними рухами.
коли я стану кішкою
Система вправ
Уявіть:
ви гнучка кішка, спина гарно вигнута. У вас пухнастий хвіст. Ви повільно відводите його в один бік, потім в інший… Так ми розкріпощуємо нижню частину спини,
шия довга, погляд спрямований в далечінь, постава королівська… Ми концентруємо увагу на кожному м’язі свого тіла,
встаньте на коліна. Затисніть сідницями п’ятак. Відведіть руку убік. Долонька розкрита, на ній солодка полуничка… Тренуємо сідничні м’язи, м’язи спини…
випряміть спину, розправте плечі уявіть себе жінкою гір, яка піднімається вгору стежкою і дбайливо несе на голові кошик з виноградом. Вправа добре тренує м’язи шиї та спини.
Закрийте очі і уявіть, що на вулиці йде легкий пухнастий сніг, а ви ловите ці сніжинки у відкриту долоню. Якщо виконувати вправу, увімкнувши всю свою уяву, то через деякий час рухи рук у вас будуть плавними, не метушливими.
коли я стану кішкою
• Вправи поєднуються в комплекс, що поєднує елементи різних спортивних стилів та напрямків – від китайської гімнастики та йоги до хореографії та танців.
Тривалість занять – 1 год.
Дванадцять – п’ятнадцять мелодій: Сара Брайтман, Емма Шаплін, Цезарія Евора, Енія, а також «Мьюс», Шакіра, Емінем, етнічна музика, класика, Ванесса Мей та інша прекрасна музика, що створює настрій, що враховує різноманітні смаки та фізичний стан жінок.
Всі рухи витікають з музики – і ніби йдуть за нею.
Обов’язково є танцювальні композиції. Вправи розвивають правильну поставу, пластичність, виразність рухів.
коли я стану кішкою
Вони підібрані таким чином, що підготовлена людина може виконати рухи з більшою амплітудою та інтенсивністю, а менш підготовлена – з меншою. Кожен візьме своє. Тому комплекс підходить для жінок будь-якого віку та рівня підготовки. Поступово розвиває всі групи м’язів з акцентом на тренування внутрішніх жіночих м’язів.
Повтори рухів мінімальні, відчуття рутинності немає. Правильність виконання вправ стає природною і входить у звичку.
Комплекс не є одним із численних способів виправлення фігури перед початком пляжного сезону, мета занять – гарне самопочуття.
Після занять не повинно бути почуття вимотаності та спустошеності. Тільки позитивні емоції: радість м’язової втоми, душевний підйом і задоволення усвідомлення прогресу освоєння вправ.
коли я стану кішкою
Отже: знайдіть затишне собі місце і подивіться в дзеркало. Встаньте так, щоб собі подобатися:
– лопатки з’єднали
– плечі опустили
– живіт втягнули
– сідниці пружні
– ви відчуваєте кожен м’яз свого тіла
– голова гордо піднята
– ви гарні!
Почали!