І ви уважно ставитеся до свого здоров’я? Тоді нам по дорозі – на модне тренування.
У західний світ “здорового тіла та здорового духу” пілатес увірвався кілька років тому і відразу стрибнув на перші рядки “хіт-парадів”. Відомий напіванекдот, як Клаудіа Шиффер не змогла пробитися до групи пілатес якогось містера Блоута: всі місця були вже заброньовані. Зате Мадонна, як завжди, досягла успіху, давши волю пілатес у своєму фітнес-клубі.
Одного разу в Америці
Історія походження пілатес – це ще одне втілення “американської мрії”. Джозеф Пілатес – уродженець Німеччини, з дитинства не відзначався богатирським здоров’ям. Але голова в нього була світла. І щоб не уславитися “хіляком”, Джозеф почав займатися спортом за власною методикою і досяг таких результатів, що став грозою рингу і зіркою цирку. У 1926 році він емігрував до США і за допомогою своєї методики пробив дорогу до танцюристів екстра-класу: Марті Грехем та Джорджа Баланчіна. Але це ще не все: демонструючи вірність своїй методиці, Пілатес у 70 років позував художникам, вражаючи всіх молодістю тіла.
Загін гуттаперчових
Тренування з пілатес якісно відрізняються від аеробіки. Тут вам не вдасться пострибати, тому що всі вправи націлені на розтяжку та опрацювання глибинних м’язів та суглобів. У пілатесі поєдналися західні та східні елементи (особливо відчутно вплив йоги). Його відносять до напрямку фітнесу “Body & Mind” (“Розум і Тіло”), що означає усвідомлене ставлення до руху, як у йозі чи тай-чі. Невипадково інструктор під час тренування постійно закликає спостерігати за своїм тілом. А повтори рухів зведені до мінімуму, тому що справа не в кількості, а як. Загалом тим, хто втомився від “стрибучої” аеробіки, пілатес здасться дверима до раю.
Тільки не треба думати, що він легкий та простий. Навантаження в пілатесі не менше, ніж під час інших тренувань. Варто зробити пару-трійку рухів, як м’язи починають тремтіти від напруги. Пілатес, в порівнянні з аеробікою, дуже пластичний, тому його ще називають “гнучке кільце”. Ця методика дозволяє розтягнути та зміцнити основні м’язові групи. Причому в пілатес є один секрет. Під час інших тренувань (наприклад на тренажерах) ми переважно змушуємо працювати наші сильні м’язи, а слабкі за рахунок них “сакують”. У пілатес такий номер не пройде: вправи продумані так, що слабкі м’язи підтягуються до рівня сильних. У цьому полягає його основний ефект. Ну а ще пілатес розвиває гнучкість суглобів, еластичність зв’язок та силову витривалість.
Три бажання
Існують три основні різновиди пілатес.
1. Тренування на підлозі. Комплекси вправ виконуються переважно сидячи чи лежачи.
2. Тренування зі спеціальним обладнанням: кільцями Pilates Ring, гантелями, гумовими амортизаторами або м’ячами.
3. Заняття на тренажерах. Основна відмінність пілатес-тренажерів від звичайних полягає в тому, що опора не є жорстко фіксованою. Під час виконання силової вправи вам доводиться докладати додаткових зусиль, щоб утримати рівновагу на нестабільній поверхні.
М’який та безпечний
Пілатес настільки безпечний, що його використовують у відновлювальній терапії після травм. Ніякі інші вправи не мають такого м’якого на тіло, одночасно тренуючи його.
Тому для занять пілатесом практично немає жодних протипоказань. Можна вирушити на тренування у будь-якому віці та у будь-якій фізичній формі. Однак не варто сподіватися на диво. Попотіти (вибачте) все одно доведеться. І до речі, якщо ви подумали, що пілатес – тільки для жінок, то помилилися. У протилежному переконує хоча б приклад його автора.