Вони там потрібні: консерванти у косметиці

- Advertisement -

“Не містить консервантів” – цей напис на упаковці заспокоює всіх, хто боїться так званої “хімії”.

Хоча мала б насторожити. Справа в тому, що без консервантів формула косметики втрачає стабільність.

Зміст

  • Навіщо потрібні консерванти у косметиці
  • Різновиди консервантів
  • А що із парабенами?
  • Запобіжні заходи

Навіщо потрібні консерванти у косметиці

Не треба лякатися букви Е із тризначним номером у списку інгредієнтів. Часто за нею ховаються добре знайомі нам речовини – вітаміни та антиоксиданти. Тоді чому раптом Е? Це означає, що речовина дозволяється використовувати на території Євросоюзу. Але рівень безпеки засобу визначається концентрацією таких компонентів.

Різновиди консервантів

Чому так бояться консервантів? Можливо, через назву. Прийнято вважати, що це додатковий інгредієнт, який не потрібен шкірі, але вступає з нею в контакт і (гіпотетично) може нашкодити їй, а також викликати алергічну реакцію. При цьому забувають, що часто компоненти натурального походження теж бувають алергенними.

Оскільки виробники зацікавлені у лояльності споживачів, їх позитивних емоціях при користуванні косметикою, кількість допоміжних інгредієнтів у складі намагаються скорочувати. І на сьогоднішній день чітко простежуються три шляхи.

Інновації у сфері упаковки

Цей напрямок активно розробляють виробники гіпоалергенної аптечної косметики для надчутливої ​​шкіри, щоб мінімізувати кількість компонентів у засобі. Всі ці вбудовані дозатори, піпетки, тюбики з отвором діаметром 1 мм, порційні маски – данина не тільки зручності у застосуванні та оптимізації витрати косметики. Насамперед вони:

Корисні консерванти 2-в-1

У ролі консерванту можуть бути повноправні інгредієнти косметичного засобу, зокрема необхідні шкірі. Також до цього списку треба додати відомі антисептики.

Як бачимо, за деякими з перерахованих речовин ми часом вирушаємо до аптеки, коли боремося з інфекцією. Інші ми вже звикли бачити у списку інгредієнтів як перевірену діючу речовину.

Натуральні консерванти

Їх не можна назвати «зайвою хімією». Найчастіше вони є головною особливістю кошти, забезпечуючи його ефективність. Це чудові природні антимікробні сполуки, які стали зразками багатьох сучасних синтетичних консервантів. Деякі з них, як і раніше, успішно використовуються.

А що із парабенами?

Колись найпоширеніший косметичний консервант відразу став персоною нон-грата. «Парабени насправді мають природне походження. Парагідроксибензойна кислота, скорочено PHBA, міститься в моркві, вишні, чорниці та цибулі, а також у людському організмі, оскільки утворюється при розпаді деяких амінокислот.

Парабени, які мають високу протигрибкову та антибактеріальну активність, благополучно використовувалися як харчові, а потім і косметичні консерванти з 1920-х років, поки дослідник Філіпа Дарбре не припустила — саме припустила, а не довела — що вони можуть провокувати рак грудей. Це викликало ефект бомби, що вибухнула, оскільки більшість споживачів косметики — жінки, які дбають про себе і дуже чутливі до цієї теми.

Виробники косметики навіть не намагалися переконувати споживачів та доводити, що це необґрунтовані припущення, а почали розробляти та використовувати інші речовини.

Сьогодні світова наукова спільнота, а також визнаний на міжнародній арені авторитет FDA (Управління з нагляду за якістю харчових продуктів та лікарських засобів США) припинили аналізувати дані та дійшли висновку, що парабени є абсолютно нешкідливими. У ході незалежних досліджень було доведено, що вони дуже швидко руйнуються в організмі та повністю виводяться».

Запобіжні заходи

Безумовно, консерванти — не найкорисніші компоненти косметики, якщо вони не «сумісники». Але в деяких засобах (наприклад, для волосся та нігтів) поки що не вдається обійтися без додаткових інгредієнтів — зокрема формальдегіду та формальдегід-релізерів. Цей токсичний газ, на жаль, досить широко поширений: його виділяє, наприклад, пластик, з якого виготовлено багато деталей домашніх та офісних інтер’єрів, а в салоні розігрітого сонцем автомобіля концентрація формальдегіду може зашкалювати — характерний запах знайомий усім.

Що стосується косметики, вважається, що, крім властивостей консерванту, він надає сприятливу дію на структуру волосся і нігтів (немає лиха без добра). «Однак усі готові продукти, які містять формальдегід або речовини, що виділяють формальдегід, мають бути марковані попереджувальним знаком «містить формальдегід», якщо його концентрація у готовому продукті перевищує 0,05%», — пояснює експерт.

- Advertisement -
- Advertisement -