Коли губи сковує сухість, важко посміхатися, та й зовнішній вигляд не найкращий.
Про те, як упорядкувати їх, розповідає лікар-дерматолог.
Вітер, холод і сонце
У багатьох губи особливо сохнуть у холодну вітряну погоду, а також при яскравому сонці. Найбільш простим виходом з такого становища є часте питво. Маленька пляшечка з водою не надто обтяжить ношу. Зате в разі потреби завжди можна сьорбнути з неї пару ковтків, щоб змочити губи.
При виході надвір не завадить нанести ними крем чи бальзам. Це захистить шкіру губ від обвітрювання. Сонцезахисні засоби для губ допоможуть зберегти вологу навіть під палючим сонячним промінням.
Коли має бути тривале перебування на свіжому повітрі, варто прихопити із собою гігієнічну губну помаду. Щоправда, від неї на губах нерідко залишається густий маслянистий блиск. Цього недоліку немає у косметичних засобів, виготовлених на основі термальних вод. Вони сьогодні з’явилися в аптеках та допоможуть вирішити проблему.
Потрібні зміни
У надмірній сухості губ нерідко виявляються винними зубні пасти. Причому зневоднюючим та дратівливим ефектом особливо грішать фторовані. Їх вплив часом буває настільки сильним, що викликає запалення шкіри навколо рота, що довго не проходить. При перших ознаках подібного неблагополуччя треба переходити на іншу пасту.
Для деяких жінок хорошим пом’якшувальним засобом для губ є звичайна декоративна губна помада. Це означає, що їхній вибір виявився вдалим. Непідходяща або не надто якісна помада, навпаки, може викликати відчуття сухості на губах. Іноді буває достатньо її змінити, щоб губи знову стали м’якими та шовковистими.
Модниць часто підводить помада з підвищеною стійкістю. Вона довше тримається на губах за рахунок глибшого проникнення у шкіру. В результаті шкіра знежирюється, і волога швидше випаровується з її поверхні. Такою помадою не слід користуватися надто часто.
Шкідливі звички
Сохнущі губи постійно хочеться облизати. А цього робити не варто. Так із них видаляється природна водно-жирова плівка. Вони тільки сохнуть, а від слини швидше обвітрюються. На стані губ погано позначається звичка їх покусувати. При цьому постійно травмується їхня слизова оболонка. На ній з’являються ранки та тріщини. Згодом це може призвести до досить серйозного захворювання – лейкоплакії.
Нестача
вітамінів може викликати не тільки підвищену сухість губ, але і їх лущення і розтріскування. Запобігти цьому допоможуть креми з додаванням вітамінів А та Е. Можна використовувати звичайні для обличчя. Але краще, щоб вони були призначені саме для губ. Такі креми мають більш м’яку консистенцію, швидше вбираються і, до того ж, відрізняються приємним смаком.
Якщо зовнішні заходи себе не виправдовують, тобто сенс збільшити у своєму раціоні частку продуктів, багатих на вітамін А. Частіше робити салати з моркви, є жовтий перець, помаранчеві фрукти, обліпиху, готувати різні страви з печінки. При цьому не варто нехтувати яйцями та молочними продуктами.
При деяких видах шкірних захворювань іноді призначають лікарські препарати, які містять великі дози вітаміну А. Його надлишок в організмі також може стати причиною губних тріщин. Тут його додаткові надходження явно виявляться зайвими. Роздратування та тріщини у куточках рота нерідко породжує дефіцит вітамінів групи В, присутніх у рибі, яйцях, молоці, печінці, сирі та в листовій зелені. Їхніми джерелами також служать вівсяне толокно, гарбузове насіння, пивні дріжджі та пшеничні висівки.
Догляд за губами
Шкіра губ вимагає такої ж турботи, як і обличчя. Їй корисні маски з натуральних продуктів. Огірковий сік зробить губи ніжними та м’якими. Можна змастити їх медом, потримати 15-20 хвилин. Потім змити та змастити кремом. Маска з сиру та морквяного соку, нанесена на 10-15 хвилин, надасть губам еластичність. Після неї добре покрити їх тонким шаром олії. Для того, щоб губи надовго залишалися гладкими та свіжими, бажано щодня протирати їх соком будь-яких фруктів або ягід.