Танцювати люблять багато хто.
Але реалізують це бажання, як правило, зрідка – від свята до свята. Лише деякі з любителів потанцювати перетворюють своє віртуальне кохання на реальне хобі. І даремно…
Рух у ритмі танцю
Лікарі та психологи люблять цитувати: “Рух – це життя”. Та й без цього вже всі, напевно, знають, яку колосальну роль у житті людини грає рух. Причому саме справжній активний рух, а не просто нікчемні пересування в просторі з дому на роботу і назад, особливо не пересування від дивана до столу, навіть пересування по дому з пилососом – не береться до уваги. Важливим є рух заради руху, а не як супутній результат, рух як філософія життя.
Говорячи про заняття танцями, можна тільки уточнити, що це не просто той справжнісінький активний рух, який необхідний для повноцінного існування нашого тіла. Під час занять танцями тіло наповнюється особливою енергією, силою духу, все відбувається на тлі якоїсь сонячної радісної життєстверджуючої атмосфери краси, грації, досконалості.
Варто тільки поглянути на себе в дзеркало після танців, щоб без слів зрозуміти неоціненну цінність цих занять: рум’янець на щоках, очі, що іскряться радістю, а постать як струнка натягнута, торкніться – зазвучить! Образно, звичайно, але по суті дуже вірно. Танці роблять нас здоровими та щасливими, або щасливими та здоровими – складно сказати, що первинне.
Гармонія танцювальних занять
У логіці розвитку танцювальних занять існує спочатку гармонія, що дозволяє отримувати користь без шкоди.
У заняттях танцями немає форсованих навантажень. Все відбувається послідовно та поступово. Навантаження ускладнюються в міру того, як організм звикає і пристосовується до завдань, що ускладнюються. Щоправда, для цього важливо не пропускати заняття, щоби потім не доводилося наздоганяти, порушуючи продуманий принцип дозованості навантажень.
Другий момент – чергування темпу. У навчанні передбачені переходи від швидкого, де максимальне навантаження, до повільного, який не вимагає такої великої напруги. І це дає м’язам розумне тренування, дозволяючи то напружуватись, то розслаблятись.
І, звичайно, неоціненну роль у заняттях танцями грає музика. Вона сама по собі – гармонія. Тому, перебуваючи в музиці, кожен мимоволі наповнюється її гармонією. Музика допомагає уникнути механічного підходу до тренування, примітивного заучування окремих “па”. Вона дає можливість навіть під час у сотий раз повторюваного малюнка руху отримувати насолоду та задоволення. Танцювальне фізичне навантаження завжди несе у собі потужний творчий заряд.
І схуднути, і знайти фігуру
Для багатьох жінок актуально дізнатися: чи реально схуднути завдяки танцям? Якщо ви не “прохолоджуєтесь” на заняттях і займаєтеся регулярно, то відповідь однозначна – “так, схуднете”. А як не схуднути? Навантаження фізичні є, потовиділення відбувається, значить, очищення шлаків, теж є, жир ви “розтрушує” і енергію (горезвісні калорії) спалюєте. Усього цього більш ніж достатньо, щоб зайві кілограми пішли.
Мало того. Танці так рівномірно розподіляють навантаження на всі частини організму, що це неодмінно призводить до набуття хорошої, красивої фігури. У танці все, де треба, підтягується, де треба накачується, де треба вирівнюється. У результаті виходить, те, що називають – відточеність форм.
Оздоровчі ефекти танцетерапії
Тепер про здоров’я – і фізичне, і психологічне, яке підтримується завдяки заняттям танцями. Власне про те, що ховається за фразою: “Рух – це життя”.
Танцетерапія корисна, тому що:
• зміцнює серцево-судинну систему (пульс частішає, часом, і до 150 ударів на хвилину, кровообіг посилюється, судини тренуються)
• активізує харчування органів та систем киснем (внаслідок посиленого кровообігу)
• сприяє очищенню організму від шлаків ( шляхом потовиділення та спалювання енергії)
• підтримує м’язи в тонусі (під час танцю активно працюють усі групи м’язів)
• розвиває дихальну систему (що є профілактикою захворювань дихальних шляхів)
• посилює імунну систему та прискорює обмінні процеси в організмі
• впливає на активне вироблення ендорфінів – гормонів радості (що захищає організм від різних стресів)
До речі, існує в психіатрії такий метод лікування – танцювальна терапія, який чудово зарекомендував себе при лікуванні депресії, неврозів та у випадках із більш серйозними психічними розладами. Так що, враховуючи специфіку нашого стресового часу, танцетерапія має бути прописана всім.
Які танці записатися?
Вважається, що кожен танцювальний напрямок дає тілу свою специфічну користь.
Балет та класика (танго, вальс, фокстрот) – розвиток гнучкості всього тіла, тренування сили всіх груп м’язів, особливо корисне для зміцнення хребта та м’язів спини.
Степ – найкраща гімнастика для ніг.
Латино(сальса, меренга, румба, мамбо) – дає високий психотерапевтичний ефект, знімає напругу, стрес, швидко покращує настрій і самопочуття, а також гарне тренування для зв’язки спина-руки-ноги.
Індійські танці – призводять до внутрішньої гармонії тіла та духу, розробляють суглоби.
Етнічні танці (зокрема, танець живота) – забезпечить плоский живіт, чудово формує талію, допомагає позбавитися жиру на стегнах і стегнах, а також позбавить будь-яких проблем з хребтом.
Клубні танці(R’n’B, хіп-хоп, рок-н рол) – краще за інших зміцнюють серцево-судинну систему, що визначається їх швидкими темпами, звичайно. Вони ж ефективніші за інші і для схуднення. Клубні танці розробляються м’язи рук і ніг, плечового пояса, талії, стегон, дуже гарні як вправи з розтягування.
Увага! Заняття танцями, як і будь-які фізичні навантаження, не одразу приносять плоди. Головні складові успіху: послідовність, регулярність та терпіння.
Ще кілька дифірамб
Що, окрім користі для здоров’я, ще привабливо у заняттях танцях?
1. Танці чудово розвивають координацію рухів.
2. Танці формують гарну постави та гарну ходу.
3. Танці дають, власне, вміння танцювати, що завжди виділить вас із натовпу на будь-якій корпоративній вечірці.
4. Танці дають відчуття розкутості, що важливо за будь-якого спілкування в будь-якій компанії.
5. Танці розкріпачують, позбавляють комплексів і стереотипів.
6. Танці вчать налагоджувати контакт та довірчі відносини з партнером протилежної статі.
7. Танці виробляють впевненість у собі, що завжди є запорукою успіху.
8. Танці розвивають музичність та почуття ритму.
9. Танці – це нові знайомства, у тому числі і з протилежною статтю.
10. Танці дарують відчуття свободи, польоту, окриленості.
11. Танці – це цікаве, насичене, приємне дозвілля, яке підвищує культурний рівень.
Як відомо, засіб
Макрополуса – це еліксир молодості та довголіття. А хіба танці не виконують роль такого еліксиру?
Адже по суті старіння тільки проявляється у фізичному тілі, а починається в мізках зі зміни способу життя на більш пасивний, з недостатності фізичних навантажень, з втрати іскристої радості, яка запалює і підтримує в нас життя. А потім уже, як наслідок, уповільнюються обмінні процеси, обвисає шкіра, старіють м’язи, дають збій органи та системи, падає імунітет. Досить сумна картина вимальовується.
Але чи можна уявити, що все це відбувається з людиною, яка тричі на тиждень займається танцями? Маячня! Танцююча людина та старість – поняття несумісні.
Так і хочеться, цитуючи назву популярної передачі, вигукнути: “Танцюють всі!” Не відмовляйте собі у такому корисному задоволенні!