З віком у багатьох жінок з’являється проблема із зайвою вагою.
Основна причина цих проявів, гормональні зміни, що відбуваються в організмі жінок віком 40-45 років.
На підставі наукових досліджень встановлена ще одна важлива причина того, чому в похилому віці жінки починають повніти – змінене почуття смаку викликає у них непереборну потяг до солодкого. Дослідження показали, що 35% жінок, що пройшли клімакс, перестають сприймати насолоду і відповідно не контролюють їх наявність у раціоні, а ось 45% свідомо включають у свій раціон більше солодощі, ніж раніше. І тільки 15-20% жінок, як і раніше, продовжують обмежувати себе у вживанні солодкого не дивлячись на вік.
І на які випробування не кидають себе жінки, щоб скинути зайві кілограми, але, на жаль, це стає не так просто зробити в порівнянні з дамами 20-30 річного віку. Чому це відбувається?
Основною особливістю клімактеричного періоду є зменшення здатності організму до вироблення гормонів. А у зв’язку з тим, що цей процес у жінок затяжний і зміни фігури (відкладення жиру в області талії стегон, живота, а також нижньої частини обличчя і передпліччя) відбувається хвилеподібно з амплітудою за часом. Пояснити це можна ось чим. Жіночий організм, готуючись до менопаузи, перебудовується під неї, а гормональні зміни більш активно впливають своєю чергою на перерозподіл підшкірного жиру зі збільшенням кількості. Таке нарощування жиру потрібно організму, тому що при зменшенні вироблення яєчниками статевих гормонів (естрогену), цю функцію бере на себе жирова тканина. Цей процес дуже важливий для здоров’я жінок похилого віку. А ось наполегливі спроби позбутися зайвого жиру можуть призвести до зменшення естрогенів у крові, що призведе до загострення клімактеричних симптомів (безсоння, коливання температури тіла, стану шкіри тощо). Процес нарощування піджирової клітковини відбувається не тільки у повних жінок, але як не дивно і у жінок з худою статурою. Вважається, що повні жінки легше переносять клімактеричні зміни. Та й зовні це майже не виявляється. Колір обличчя не змінюється, зморшки не такі помітні.
Я б не став рекомендувати жінкам після 45 років голодні та низькокалорійні дієти, а також великі фізичні навантаження. Вони тільки загострять проблему зайвої ваги і можуть суттєво завдати шкоди здоров’ю.
У цей період рекомендується дрібно, обдумано харчуватися, щоб не набрати швидко зайвої ваги. Також не варто намагатися повернути колишню дівочустрункість щоб стати . Адже найчастіше такі спроби закінчуються дуже плачевно. Але й зневірятися не варто. Слід дочекатися закінчення періоду менопаузи і тоді дієти, що застосовуються, матимуть, куди більший ефект, а шкоди від них організму буде значно менше.
Одночасно зі зниженням вироблення гормонів відбувається зміна в обмінних процесах організму. У цей період кальцій інтенсивно виводиться з організму, що призводить до ослаблення відсталої тканини після таких захворювань як остеопороз, хвороби хребта. Переломи кісток. Будь-яка дієта в цей період загрожує тим, що організм недоотримає таку необхідну порцію кальцію.
Особливо шкідлива в період менопаузи, їжа багата на холестерин, оскільки підвищує ризик утворення атеросклеротичних бляшок на стінці кровоносних судин, чому в колишній час перешкоджали естрогени, які організм виробляв у достатній кількості. При цьому в 2-3 рази збільшується ризик інсультів та інфарктів .
Як висновок хочу відзначити, що жінкам у період з 40 до 50 років слід бути дуже обережними із застосуванням дієт, варто краще переглянути свій спосіб життя, зробивши його активнішим. Ефективність дієти в цей період мінімальна, а шкода організму буде завдано 100%.