Кидати курити… шкідливо для здоров’я (життєстверджуючі поради тим, хто не може кинути палити)

- Advertisement -

З того часу, як високошановний Колумб відкрив не менш високошановану нині Америку, вибігло чимало води і розвіялося чимало… тютюнового диму.

Як відомо, бурхливе захоплення європейців з приводу привезеного мореплавцем зілля вельми поспішно переросло в прагнення чи не більшості курців позбутися звички, що стала ненависною тягарем. І що тільки не витворяють любителі “побавитися цигаркою”, щоб звільнитися від мимовільної пристрасті! Іноді такі жертви йдуть, що у результаті страждають ще більше, ніж від сигарет. Виникає питання: А ЧИ ВАРТО ЗАГАЛЬНО КИДАТИ КУРИТИ? Може, й кидати не треба?..

В результаті численних спроб розлучитися з нікотинової залежністю я дійшла дещо несподіваного висновку про те, що КИДАТИ КУРИТИ НЕ ТРЕБА, бо це…

1) ШКІДЛИВО ДЛЯ ЗДОРОВ’Я.Насамперед, психічного.
Зараз, коли я регулярно палю і навіть не беру в голову думку про те, щоб покінчити з цією звичкою, – я спокійна, все тихо, мирно, трава зеленіє, сонечко блищить. Але варто мені поставити собі за мету кинути палити – і я негайно впаду в жахливу депресію, буду страшенно нервувати і взагалі божеволіти. Це я знаю з досвіду. Я неодноразово намагалася покинути, але рано чи пізно наставав момент, коли мене як магнітом тягнуло до сигарети, коли я пообіцяла собі до неї не торкатися. В результаті страждала моя самооцінка: я зривалася і закурювала знову, а для мене це означало, що я не вмію тримати це слово.
А щодо того, про що повсюдно попереджає дбайливо-нав’язливе МОЗ, – то невже вам буде приємніше померти здоровим? Особисто мені – все одно.
Кидати курити… шкідливо для здоров’я (життєстверджуючі поради тим, хто не може кинути палити) – фото №1
2) ЗНАЧИТЬ СПОРТИТИ СЕБЕ ФІГУРУ І ЗУБИ.
Як тільки я переставала курити, у мене прокидався вовчий апетит. Особливо тягнуло на солодке. Я починала поглинати безліч тістечок і цукерок, що незабаром геть-чисто знищувало мою талію і частішало візити до стоматолога. Олії у вогонь підливало те, що з’являлися “зайві” гроші – зекономлені на цигарках.

3) ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ЖИТТЯ (!).
І нічого я не перебільшую. Якось я в черговий раз серйозно вирішила кинути палити і “стояла на смерть” 3 тижні, 2 дні та 13 годин! Але на 14-й годині у мене що називається “зірвало дах” – і я помчала за сигаретами. Як ошпарена. А коли перебігала дорогу на червоне світло, мене мало не збила машина! (Напевно, за її “бубликом” сидів “мінохоронець-телепат”…).

Кидати курити… шкідливо для здоров’я (життєстверджуючі поради тим, хто не може кинути палити) – фото №24) ЗНАЧИТЬ позбавляти себе важливого елемента сексуального іміджу.
Сигарета – невід’ємна частина мого вигляду у суспільстві. Зрештою, передчасні зморшки – справжня дрібниця в порівнянні з тим карколомним ефектом, який я справляю на оточуючих, особливо на чоловіків. Психологи стверджують, що красива жінка з сигаретою в роті будить у чоловікові пристрасні асоціації (згадаймо хоча б карколомну сцену їхнього “Основного інстинкту” з Шарон Стоун).

5) Позбавляє мене щоденного заряду бадьорості.
Ранок починається з того, що моя рука намацує пачку цигарок та запальничку. Після першої затяжки я розплющую очі і бачу, що ранок – чудово! А значить, і день чекає багатообіцяючий. Дні, коли я не курила, остаточно переконали мене, що це відчуття дарує мені лише кілька ковтків нікотину.

6) ЗНАЧИТЬ ЗАЛИШИТИ НЕВИРІШЕНИМИ БАГАТО ПРОБЛЕМ.
Якщо, обмірковуючи щось, я не палитиму, я просто не придумаю нічого вартого! Інша річ, коли я думаю з цигаркою. Наприклад, днями я розробляла програму оздоровлення для своєї сім’ї, до якої включаються і турпоходи за місто, і басейн, і ковзанка, і тривалі вечірні прогулянки Києвом… Поки я над нею думала, шкурила дві з половиною пачки! Зате, щоправда, програма вийшла чудова! 7) НЕБЕЗПЕЧНО ПЕРЕУТОМЛЕННЯМ І НЕВИКОНАННЯМ РОБОТИ.
Кидати курити… шкідливо для здоров’я (життєстверджуючі поради тим, хто не може кинути курити) – фото №3

Коли я працюю, задоволення потреб у нікотині – гарний привід зробити паузу та розслабитися. Якщо я не куритиму , я ризикую перепрацювати і, будучи знесиленою, не виконати намічене належним чином або взагалі не закінчити роботу. Зрештою, жоден з моїх некурців не дотримується приписів фахівців: після кожної години роботи на комп’ютері – перерва 10 хвилин. Тільки ми, затяті курці, чітко дотримуємося цієї інструкції.

8) ЗНАЧИТЬ ВІДРИВАТИСЯ ВІД КОЛЕКТИВА.
Кава із цигаркою під час перерви на роботі – це не просто звична буденність. Це ж цілий ритуал! Ну як можна зневажити те, що стало традицією? У нас на фірмі навіть шеф виходить у курилку зі своєю філіжанкою кави та кубинською “Коїбою” в зубах! Та й взагалі: як можна по-справжньому поговорити з подружкою без “трубки світу”? Тільки в курилці можна потоваришувати по-справжньому! Тільки в курилці можна легко вирішувати будь-які робочі питання! Тільки в курилці можна дізнатися всі останні новини мало не з перших вуст!
Кидати курити… шкідливо для здоров’я (життєстверджуючі поради тим, хто не може кинути курити) – фото №4
9) ВЕДЕ ДО ЗБІЛЬШЕННЯ ГРОШОВИХ ВИТРАТ. За рахунок сплати транспорту.
Чекати автобус, нервово смикаючи сумочку? Це не для мене! Якщо немає сигарети – я краще спіймаю таксі. А це задоволення, як відомо, не з дешевих.

10) ШКІДЛИВО ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА.
Приутриманні від куріння я вибухонебезпечна як порохова бочка: чиркни сірником і – БА-БАХ! – все вгору дном, шкереберть і на дрібні шматочки. Загалом, оточуючим у такі моменти краще перебувати за межами моєї досяжності.

- Advertisement -
- Advertisement -