Краса вимагає жертв, але коли жертви стають непорівнянні з тим результатом, якого Ви добиваєтеся, чи варті вони того?
Отже, знущання з свого організму? Кому вони потрібні?
Розглянемо два згубні стани, до якого з необережності та в гонитві за красою доводять себе недалекоподібні дівчата.
Булімія та анорексія – це психічні захворювання, які тягнуть у себе важкі фізичні наслідки. Якщо анорексики виводять себе голодуванням, то хворі булімією схильні до нападів обжерливості, але від з’їденої їжі вони відразу позбавляються, провокуючи блювоту або використовуючи проносні засоби. Обидва захворювання важковиліковні, а багаторічний знущання над своїм організмом призводить до тяжких наслідків.
Будьте пильні та уважні
Булімія та анорексія відносяться до тяжких психічних захворювань, які затягуються на роки і дуже важко лікуються. Чим раніше розпочати лікування, тим більше шансів допомогти хворим. Проблема в тому, що анорексія, а особливо булімія, можуть залишатися непоміченими протягом декількох років. Так як початок захворювання відбувається найчастіше в підлітковому віці, велику роль у запобіганні тяжким наслідкам анорексії та булімії відіграють батьки та близькі друзі.
Незважаючи на те, що анорексія та булімія вважаються психічними захворюваннями, часто їхня поява провокує банальне бажання схуднути. Особливо сьогодні коли половина дівчат мріють стати моделями. Але нешкідлива дієта може легко вийти з-під контролю та стати манією, нав’язливою ідеєю вже тотального контролю над собою.
Лікування та ще раз лікування
Булімія та анорексія не проходять із віком самі по собі, а їх лікування потребує комплексного підходу – стаціонарне лікування в лікарні, робота з психотерапевтом, дієтологом, фізіотерапевтом та ін. Навіть після багатомісячного курсу лікування порятунок від анорексії та булімії не гарантовано, повністю виліковуються лише 30 % хворих-, але і цих щасливчиків хвороба так і переслідує все життя.
Варто додати, що професійна допомога коштує дуже великих грошей, дозволити це може не кожен. Щоб зі сльозами на очах не спостерігати, як ваша улюблена донька (анорексія та булімія на 90% жіноче захворювання) зводить себе голодом і вбиває найкращі роки свого життя, потрібно робити все, щоб зупинити захворювання на початковій стадії.
Є що ховати?
Анорексія набагато важча у лікуванні, ніж булімія. Перший сигнал, що викликає тривогу – дієта. Початок хвороби може пройти непомітним, як часто трапляється така ситуація: батьки працюють до пізнього вечора, підліток проводить більшу частину часу у своїй кімнаті або з друзями. Дуже важливо влаштовувати сімейні обіди та вечері, але в жодному разі не ведіть розмови про їжу під час їжі. Не трапляйтеся в пастку: я пообідала у подруги чи перекусила у кафе. Якщо ваша донька їсть лише у своїй кімнаті, то їй є що ховати.
До фахівця!
Навіть на ранній стадії захворювання дуже важко допомогти анорексікам і булімікам самотужки, найкраще відразу звернутися за порадою до фахівця. На жаль, анорексія і булімія досить нові захворювання, які часто недооцінюються, тому не в усіх містах є компетентний лікар, який може допомогти позбутися навислої загрози. У цьому випадку допоможуть консультації з фахівцями з лікування анорексії та булімії в Інтернеті.
Що потрібно їсти, щоб набрати вагу?
Ви не повірите, але на світі живе чимало людей, які мріють не схуднути, а видужати. І страждають вони від власної худорлявості та кістлявості анітрохи не менше товстунів. Вони можуть їсти, що завгодно, валятися на дивані, об’їдатися на ніч і все одно не одужувати. Чому так відбувається та як таким людям можна допомогти?
Дійсно крихке додавання, конституція дозволяють деяким людям почуватися добре і при зниженій вазі, але частіше дефіцит маси тіла виникає не сам собою, а як наслідок порушень в організмі або неправильного харчування.
Наслідки
Щоб зрозуміти, чому не вдається набрати потрібну вагу, доведеться проконсультуватися з лікарем. Разом з ним потрібно зрозуміти, чи не є причиною зниженої ваги: гастрит, виразка, хронічний стрес, запальні захворювання шлунково-кишкового тракту (ЖКТ), панкреатит, онкологія, туберкульоз, захворювання ендокринної системи.
Причини
Найчастіше причина худорлявості криється в порушеннях роботи ШКТ, тому і дієту повинен підбирати дієтолог-гастроентеролог. Зовсім не обов’язково, що у людини якесь серйозне захворювання, але моторика відділів травлення може бути настільки порушена, що проскакує їжа, не встигаючи всмоктатися. Іншими словами, знайдіть причину худорлявості і усуньте її. Але якщо лікування може бути різним, то дієтичні правила приблизно однакові всім.
Рекомендації
Людина, яка хоче погладшати повинна їсти 5-6 разів на день, але невеликими порціями. Білкові страви потрібно включати у кожен прийом їжі. Причому краще їсти білки тваринного походження: вибрати за смаком 60 г м’яса (птахи, риба), 100 г сиру, 30 г сиру або склянку кефіру.
Велику допомогу нададуть поживні полісубстратні суміші, які містять певну кількість білків, жирів і вуглеводів. Крім білкової їжі, як гарнір можна їсти крупи (гречана, вівсяна), тушковані овочі (кабачки, цвітна капуста, буряк, морква). Вуглеводна їжа (макарони, рис, картопля) теж можна використовувати як гарнір, якщо тільки від них не виникатиме тяжкості.
Обов’язково до раціону потрібно включити фрукти, але виділити їх в окремий прийом їжі (другий сніданок, полудень). Фрукти та овочі допомагають перетравлювати їжу та уникати запорів, які часто супроводжують людей зі зниженою вагою. Допустимо з’їдати трохи солоних огірків, помідорів, але доведеться виключити з раціону гостру, жирну та смажену їжу. До речі, супи їсти можна, але рідко, оскільки вони швидко викликають відчуття ситості.
Але навіть якщо людина з дефіцитом маси тіла буде харчуватися за таким меню протягом року, вона видужає не більше ніж на 5-12 кг.
Дорогі жінки, беручи до уваги всі вищевикладені факти, поради та рекомендації, не забувайте, що для справжнього кохання маса тіла чи його пропорції не відіграють жодної ролі!