Рибна дієта проти депресії

- Advertisement -

Американські психіатри та дієтологи слідують новому гаслу: “людина “відчує” те, що вона їсть”.

Відповідно до нової теорії, яка влітку захопила уми як однієї, так і іншої сторони Атлантики, існує дуже тісний зв’язок між дієтою, роботою мозку та емоційним станом індивідуума.

Вивчення впливу продуктів харчування, які у всіх світових цивілізаціях називалися “комфортними продуктами”, відкриває нові та революційні межі лікування депресії та інших психічних захворювань, вважають вчені. І ці захворювання, стверджують вони, можна перемогти, використовуючи продукти харчування замість ліків.

Щонайменше три наукові дослідження, проведені в США, Великій Британії та Ізраїлі, вказують на те, що збільшення прийому поліненасичених омега-3-жирних кислот, які присутні в рибі, має “величезний вплив” на депресивний стан і на порушення мозкової діяльності людини. Цим фактом, ймовірно, пояснюється те, що японці та фіни, які їдять рибу щодня, найменше схильні до депресії. У дослідженні проведеному британцями, з’ясовувалося, що у 88% пацієнтів спостерігається різке скорочення перепадів настрою, нападів паніки та депресивних криз внаслідок виключення з дієти цукрів, кофеїну, алкоголю та насичених жирів та одночасного збільшення в раціоні харчування фруктів, зелені та насамперед жирних сортів риби, таких як тунець, сьомга, анчоуси, сардини, макрель і скумбрія.

Ще більш цікаві результати отримані в ході дослідження, яке проводилося на Маврикії. Вчені встановили, що у дітей, які їдять багато риби з трирічного віку, на 64% менше шансів потрапити до в’язниці. Висновок: і злочинність, і антисоціальна поведінка залежить від дієти, і той, хто не їсть рибу, повинен приймати капсули з омега-3-жирними кислотами. “Деякі продукти харчування допомагають мозку виробляти хімічні речовини, які дозволяють нам почуватися спокійнішими, щасливішими, ясно мислити”, – пояснює автор цього дослідження.

- Advertisement -
- Advertisement -