11 вірних способів схуднути

- Advertisement -

На строгій дієті довго не всидиш, та й обіцянку почати з понеділка нове життя на практиці важко здійснити.

Набагато більшого можна досягти, “змістивши акценти” у виборі продуктів, у розпорядку дня, у самому підході до приготування їжі.

Особливий режим

Врахуйте – нестача калорій у раціоні веде до порушення обміну речовин. Тож у прагненні схуднути не переборщите! Необхідний мінімум – 1200 калорій на добу. Інакше організм автоматично переходить на режим “голодування”, уповільнюючи процес спалювання калорій та перетравлення їжі. І навіть після повернення до нормальної дієти на знак протесту він відкладає жири про запас на випадок наступного голодування.

Порція – поняття відносне Ось де зарито одного з собак! Не втрачайте розумного почуття, від душі навантажуючи тарілку гіркою. Ось вам критерії, що не виходить за рамки пристойності порції: м’ясо, птах чи риба – шматочок розміром з колоду карт або аудіокасету (не плутати з відео!); овочі – 1 склянка; макарони, каші – півсклянки.

Їстівне буйство фарб

Нехай на тарілці будуть продукти різного кольору – зелені, червоні, жовті. Більше квітів – більше поживних речовин і менше жирів і калорій (зрозуміло, підфарбовані хімічними барвниками продукти не береться до уваги).

Не соки, а фрукти

Зрозуміло, краще отримувати вітаміни зі свіжих фруктів. Саме задоволення від пережовування, більш тривале засвоювання клітковини приносять відчуття ситості. Та й калорій у фруктах менше, ніж у соках.

Уникайте штучних підсолоджувачів Тим, хто намагається скоротити споживання калорій, замінюючи цукор на штучні підсолоджувачі, хочеться нагадати, що вони підвищують апетит, і в результаті ви все одно накинетеся на їжу. Тому принцип залишається тим самим – дозвольте собі солодке, але небагато.

Дві-три чарки… на тиждень

Справа в тому, що алкоголь знижує здатність організму спалювати жир. І до того ж сприяє переїданню, оскільки контроль над собою в цей час, на жаль, слабшає.

Корисна заготівля

Ідучи на роботу, подбайте про те, щоб у холодильнику на вечерю на вас чекала корисна і продумана в сенсі калорій їжа. Тоді в голодний шлунок не полетить будь-що.

А тарілку вибирайте поменше.

Ще одна помилка: ми часто приймаємо за голод звичайну спрагу. Можливо, організм підказує вам, що він зневоднений, а ви натомість навантажуєте його їжею.

Випробувальний термін

Факт залишається фактом – більшість із нас приступають до їжі зовсім не тоді, коли це необхідно організму, а просто тому, що нам здається, що ми голодні. Спробуйте дати собі випробувальний термін – зачекайте 20 хвилин. Якщо і після цієї паузи думки про їжу не розтанули, з повним правом вирушайте на кухню.

Темно, порожньо та чисто

Поїли – помили посуд, вимкнули світло. Всі. Більше до кухні заходити нема чого. Порожні столи – і жодних спокус.

- Advertisement -
- Advertisement -