На строгій дієті довго не всидиш, та й обіцянку почати з понеділка нове життя на практиці важко здійснити.
Набагато більшого можна досягти, “змістивши акценти” у виборі продуктів, у розпорядку дня, у самому підході до приготування їжі.
Особливий режим
Врахуйте – нестача калорій у раціоні веде до порушення обміну речовин. Тож у прагненні схуднути не переборщите! Необхідний мінімум – 1200 калорій на добу. Інакше організм автоматично переходить на режим “голодування”, уповільнюючи процес спалювання калорій та перетравлення їжі. І навіть після повернення до нормальної дієти на знак протесту він відкладає жири про запас на випадок наступного голодування.
Порція – поняття відносне Ось де зарито одного з собак! Не втрачайте розумного почуття, від душі навантажуючи тарілку гіркою. Ось вам критерії, що не виходить за рамки пристойності порції: м’ясо, птах чи риба – шматочок розміром з колоду карт або аудіокасету (не плутати з відео!); овочі – 1 склянка; макарони, каші – півсклянки.
Їстівне буйство фарб
Нехай на тарілці будуть продукти різного кольору – зелені, червоні, жовті. Більше квітів – більше поживних речовин і менше жирів і калорій (зрозуміло, підфарбовані хімічними барвниками продукти не береться до уваги).
Не соки, а фрукти
Зрозуміло, краще отримувати вітаміни зі свіжих фруктів. Саме задоволення від пережовування, більш тривале засвоювання клітковини приносять відчуття ситості. Та й калорій у фруктах менше, ніж у соках.
Уникайте штучних підсолоджувачів Тим, хто намагається скоротити споживання калорій, замінюючи цукор на штучні підсолоджувачі, хочеться нагадати, що вони підвищують апетит, і в результаті ви все одно накинетеся на їжу. Тому принцип залишається тим самим – дозвольте собі солодке, але небагато.
Дві-три чарки… на тиждень
Справа в тому, що алкоголь знижує здатність організму спалювати жир. І до того ж сприяє переїданню, оскільки контроль над собою в цей час, на жаль, слабшає.
Корисна заготівля
Ідучи на роботу, подбайте про те, щоб у холодильнику на вечерю на вас чекала корисна і продумана в сенсі калорій їжа. Тоді в голодний шлунок не полетить будь-що.
А тарілку вибирайте поменше.
Ще одна помилка: ми часто приймаємо за голод звичайну спрагу. Можливо, організм підказує вам, що він зневоднений, а ви натомість навантажуєте його їжею.
Випробувальний термін
Факт залишається фактом – більшість із нас приступають до їжі зовсім не тоді, коли це необхідно організму, а просто тому, що нам здається, що ми голодні. Спробуйте дати собі випробувальний термін – зачекайте 20 хвилин. Якщо і після цієї паузи думки про їжу не розтанули, з повним правом вирушайте на кухню.
Темно, порожньо та чисто
Поїли – помили посуд, вимкнули світло. Всі. Більше до кухні заходити нема чого. Порожні столи – і жодних спокус.