Ритуальні танці: виправляємо поставу

- Advertisement -

Все почалося у Новій Зеландії.

Маорі використовували ці предмети як зброю або аксесуар для традиційних танців. В Аргентині вони служили як ласо для упіймання диких звірів. У Європі їх пристосували до циркових номерів. І… гарної постави.

Уяви собі: Нова Зеландія. Плем’я маорі полює: в руках у чоловіків довгі мотузки з прив’язаним до них камінням. Смертельна зброя, особливо якщо знати, як її використовувати. Ще одна картинка: жінки-маорійки заклинають богів і в ритуальному танці розмахують… тим самим каменем на мотузках. Далі – Аргентина. Мисливці ловлять диких звірів за допомогою… Чого вгадай? Переносимося до сучасної Європи. Цирк. Захоплююче видовище: танці із вогнем. Чи танці вогню? У темряві за яскравими червоно-жовтогарячими стрічками ховається спритний жонглер. Вражає. Не відстають і хореографічні училища. У найрозвиненіших школах уже зрозуміли: працює те, що весело. Вправи зі стрічками використовуються для зміцнення м’язів спини та покращення постави.

Готуємось

Виміряй руку від плеча до зап’ястя – це рекомендована довжина стрічки. Стрічку обтяжили тенісним м’ячиком. Для цього потрібно проробити в м’ячі наскрізний отвір, просмикнути туди стрічку і зав’язати з двох сторін вузлики-кріплення. На іншому кінці мотузка зроби петлю. У професіоналів ця шкіряна петля, щоб не поранити руки, але ти зможеш поки обійтися і так.

Перші кроки

Один із способів тримати стрічки – за допомогою одного вказівного пальця. Діти воліють тримати стрічку в долоні чи зап’ястя. Найбезпечніший спосіб – повісити стрічку на 3 пальці, а потім вийняти середній. Щоб стрічки не плуталися та не перехрещувалися, їх треба тримати паралельно одна одній.

Поїхали

Вправа «Бічне обертання». Тренуємо кисті рук та передпліччя. Спробуй крутити стрічки з боків спочатку вперед, потім назад. Потім можна крутити стрічки у різних напрямках: одну вперед, іншу назад.

Вправа «Метелик». Тренуємо плечі та лопатки. Спробуй перехрещувати руки перед собою, проводячи через низ і не дозволяючи стрічкам заплутатися.

Вправа «Сонечко». Добре сконцентруйся та спробуй крутити стрічки над головою.

Вправа «Велике коло». Задія все тіло. Сенс у тому, щоб описувати стрічками велике коло перед собою.

У всіх вправах задіяні м’язи верхньої частини спини та м’язи рук. Їх також можна виконувати при зігнутих колінах та з переходами – тоді все тіло отримує достатнє фізичне навантаження.

- Advertisement -
- Advertisement -