Тональна основа
Тональні засоби сьогодні виробляються різних видів і форм випуску — від звичних тюбиків до суперпопулярних кушонів. Попробуємо розібратися у цьому різноманітті.
Зміст
- Що таке тональна основа
- Види тональної основи
- Правила нанесення
- Вибір тональної основи для різних типів шкіри
- Як вибрати відтінок
Що таке тональна основа
Тональна основа – це крем із вмістом пігментів, що тонують, який зазвичай служить для отримання оптичного ефекту: маскує почервоніння і недосконалості, вирівнює тон і рельєф шкіри. При цьому засіб може містити різні компоненти, що доглядають.
Тональний крем
Класика тонального жанру і найпопулярніша у споживачів текстура. Тональні креми випускають для різних типів шкіри, включаючи проблемну та зрілу.
Тональний флюїд
Засіб з легкою текстурою найчастіше випускається у флаконі з піпеткою та містить олії для догляду за шкірою. Призначений тональний флюїд, як правило, для сухої чи чутливої шкіри.
Кушон
Мабуть, наймодніший сьогодні тональний засіб на бьюті-ринку. Винайшли кушон в Азії, а свою назву він отримав від англійського слова cushion – “подушечка”. У кушона складносурядна упаковка з двома відділеннями.
1 У нижньому знаходиться тональний засіб.
2 У верхньому – спонж, за допомогою якого тональний крем наносять на шкіру.
3 “Етажі” розділені перегородкою, але між ними є повідомлення, що дозволяє дозовано подавати засіб на спонж.
ВВ-крем
Назву засобу можна розшифрувати як Blemish Balm, що в перекладі з англійської означає «бальзам проти недосконалостей». Крім тонування шкіри, у ВВ-крему ще кілька завдань: приховати почервоніння, прищики, дрібні зморшки, а також забезпечити потужне зволоження.
У формулу зазвичай додають зволожуючі компоненти, такі як гіалуронова кислота та вітаміни.
СС-крем
На відміну від ВВ-крему його колега приховує недосконалості не так охоче. Повна назва цього продукту – Color Corrector. Відповідно, його головне призначення – корекція тону шкіри. Досягається ефект за рахунок відтінкових пігментів та комплексу світлорозсіювальних частинок у складі.
Правила нанесення
Ось кілька прийомів, які варто взяти на озброєння при нанесенні тональної основи, якщо хочете, щоб макіяж був стійким.
Вибір тональної основи для різних типів шкіри
При виборі враховуйте свій тип шкіри, оскільки сучасні тональні засоби давно перетворилися на повноцінні косметичні продукти догляду і можуть містити компоненти для зволоження, матування, харчування і навіть заповнення зморшок.
Для сухої
Суха шкіра буде вдячна за тональний крем з поживними та зволожуючими компонентами. Ось тому їй більше підходять ВВ-креми.
Для жирної
Навіть якщо у вас жирна шкіра, не старайтеся з матуванням – спирт і тальк у складі деяких засобів, що матують, абсорбують не тільки шкірний жир, але і вологу з епідермісу. А це провокує посилене вироблення себуму.
Для комбінованої
Для комбінованої шкіри, як і для сухої, ідеально підійде ВВ-крем: він зволожить сухі ділянки, а схильні до жирності зони можна потім трохи припудрити.
Як вибрати відтінок
Багато жінок роблять поширену помилку, вибираючи тональну основу відповідно до кольору обличчя, забуваючи про шию. Чому так не треба робити?
Зазвичай обличчя світліше за тіло на 1–1,5 тони, і якщо ви любите засмагати, ця різниця тільки збільшується. Немає нічого страшного в тому, що тональний крем буде трохи темнішим за природний колір шкіри обличчя. Головне, щоб після нанесення тону шия та обличчя були одного відтінку.
Якщо судини на обличчі розташовані близько до поверхні шкіри, її відтінок здається рожевим. Це не означає, що тональна основа має містити червоний пігмент. Навпаки, вона має бути бежевою. Вибираючи засіб з холодним рожевим підтоном, ви ризикуєте акцентувати почервоніння.