Вправи після пологів

- Advertisement -

Отже, 9 місяців вагітності минули. Маля у вас на руках – Ви щасливі.

Але коли Ви дивитеся в дзеркало, то все частіше приходьте до думки, що настав час зайнятися собою. Зрозуміло, що під час вагітності організм жінки зазнає значних змін. Після пологів починається відновлення. Проте навіть за здорового і тренованого тіла цей процес триває кілька місяців. І завжди Ви самі маєте допомогти собі прийти у форму.

Важливо, щоб після пологів Ви не вели надто пасивний спосіб життя. Зрозуміло, що тепер Ви прив’язані до будинку, адже дитина потребує багато часу та уваги. Але навіть за таких умов можна почати дбати про своє тіло. Мобілізувати внутрішні ресурси допоможуть фізичні вправи.

У перші 4 тижні після пологів краще не робити жодних вправ. Після місяця Ви можете розпочати заняття. Але не мучте своє тіло інтенсивними тренуваннями. Так Ви можете тільки нашкодити. Краще поступово збільшуйте навантаження та час занять.

Зміцнюємо живіт та талію

Лежачи на спині, піднімайте ноги під прямим кутом. Руки закладіть за трохи підняту голову. Напружуйте м’язи спини та сідниць. Поперемінно висуйте ноги – повільно і з зусиллям, ніби Вам чинять опір. Починайте з 6 разів та доведіть до 20 разів.

У положенні стоячи поставте ноги на ширині плечей. Спину випряміть, ніби Вас підвісили за маківку. Візьміть лівою рукою праве зап’ястя. Руки підніміть над головою. Тримайте так 3 рахунки. Потім опустіть униз. Змінюйте руку. По 5 разів на кожну.

Надаємо форму стегнам та сідницям

У положенні лежачи покладіть ліву ногу на коліно правої ноги. Стегна лівої ноги виверніть назовні. Тягніть праве коліно до грудей, до того, як відчуєте інтенсивне розтягнення в стегні. Протягом 5-10 зітхань тримайте у напрузі. Повільно опустіть та розслабтеся. Змініть ногу. Виконуйте вправу по 3 рази на кожну ногу.

У положенні на боці зігніть ноги в колінах. Затисніть м’яч між колінами. Підніміть корпус, спираючись на руку. Заведіть вільну руку за голову і тягніться в цьому напрямку. М’яч стискайте та розтискайте між колінами. Почніть із 10 разів і збільшіть до 20 разів. Змініть бік.

Зміцнюємо спину

Встаньте рачки. Коліна розведіть убік. Руки поставте на ширині плечей, зігніть у ліктях і розведіть убік, щоб пальці дивилися одне на одного. Тварин напружте. Тулуб повільно опустіть до самої підлоги, щоб ніс торкнувся землі. По черзі опускайте та піднімайте тулуб 10 разів.

Лежачи на спині, закиньте руки, зігніть їх у ліктях і розставте убік. Ноги зігніть у колінах і трохи розсуньте. Хребет притисніть до підлоги. Напружте сідниці і піднімайте вгору так, щоб лише 3-4 хребці відірвалися від підлоги. Тримайте 10 секунд. Обережно опустіть. 10 раз.

Ці вправи допоможуть Вам прийти у форму після вагітності. А також зберігати її й надалі. Найголовніше регулярно виконувати вправи, а також правильно харчуватися. Найчастіше гуляйте з дитиною – ходьба на свіжому повітрі дуже корисна. Будьте здорові!

- Advertisement -
- Advertisement -