10 визначних пам’яток у національному парку Йосеміті

- Advertisement -

Йосемітський пам’ятник силі природи та святиня збереження природи, один із найвеличніших і найпопулярніших національних парків Америки.

Вирізаний стародавніми льодовиками, парк має масивні гранітні скельні утворення, ревучі водоспади, звивисті річки, пишні лісові долини та трав’янисті луки. Розташована приблизно в 200 милях (320 км) на схід від Сан-Франциско, територія дикої природи була вперше захищена в 1864 році завдяки невтомним зусиллям шотландського американського натураліста Джона М’юра.

Сьогодні майже 4 мільйони людей щороку приїжджають до Йосеміті, щоб досліджувати величний парк. Хоча багато з найвідоміших визначних пам’яток Йосеміті можна побачити з долини Йосеміті, прогулянки та походи більш ніж 800 миль (1300 км) паркових стежок нагороджують відвідувачів сценами захоплюючої краси, від високогірних лугів до стародавніх лісів секвойї. .

10. Луги Туолумне

Регіон навколо Йосеміті має різноманітні ландшафти, включаючи високе плато Туолумне Медоуз. Розташований приблизно за годину їзди на північний схід від долини Йосеміті, плоский басейн Туоломне оточений крутими гранітними скелями та куполами. Ідеальне місце для сімейного відпочинку, Туолумне Медоуз є улюбленим місцем для кемпінгу, риболовлі та купання в річці Туолумне. Популярними розвагами є легкі походи до природних джерел Сода-Спрінгс і стежкою Джона М’юра. Одноденні поїздки до прекрасних озер регіону також не можна пропустити.

9. Водоспад Bridalveil

Водоспад Bridalveil – одне з перших, що бачать люди, в’їжджаючи в Йосеміті із заходу. Водоспад висотою понад 60 поверхів є найбільш вражаючим навесні, коли танення снігу перетворює потік у громовий гуркіт. Водоспад Bridalveil піддається вітру в будь-яку пору року, і те, як водоспад дме з боку в бік, є частиною того, що робить цю водну особливість настільки характерною. За 20 хвилин ходьби від паркування Bridalveil Fall відвідувачі зможуть дістатися до основи водоспаду. Незважаючи на крутий підйом в кінці стежки, це один із найпростіших походів у парку.

8. Sentinel Dome

Розташований на південній стороні долини Йосеміті, Sentinel Dome найбільш відомий фотографією, зробленою Анселем Адамсом на вершині в 1940 році, на якій зображена пронесена вітром сосна, що ніби виростає зі скелі. Хоча 400-річне дерево повалено в 2003 році, скеляста вершина залишається популярним місцем для піших прогулянок. Годинний похід веде відвідувачів через північно-східний гранітний схил купола на вершину, щоб насолоджуватися прекрасним видом на парк. Взимку до купола можна дістатися за допомогою лижних турів з перевалу Badger Pass.

7. Ель-Капітан

Одна з найвідоміших пам’яток в національному парку Йосеміті, гранітний моноліт Ель-Капітан, височіє майже на 910 метрів (3000 футів) вертикально з долини Йосеміті. Це улюблений виклик серед досвідчених альпіністів. У 1958 році Уоррен Дж. Хардінг, Вейн Меррі та Джордж Вітмор першими піднялися на Ніс Ель-Капітана за допомогою мотузок, пін-пін і дюбелів. Цю відому визначну пам’ятку Йосеміті найкраще видно з доріг у західній долині Йосеміті, включаючи Тунель-Вью, зону водоспаду Бридалвейл та Луг Ель-Капітан.

6. Маріпоза Гай

Розташований у найпівденнішій частині національного парку Йосеміті, Гай Маріпоса — це заповідний ліс гігантських секвой, деякі з яких ростуть понад 2000 років. Зразки зірчастої секвойї включають Вашингтонське дерево, найбільше в гаю, і каліфорнійське тунельне дерево, яке було зрубано в 1800-х роках, щоб проїхати кіньми екіпажами. Повалені гіганти, як-от Занепалий монарх, також примітні. Трамваї під відкритим небом пропонують захоплюючі екскурсії по гаю Маріпоза, і відвідувачі можуть сідати та вийти з трамвая, щоб прогулятися навколо мамонтових дерев.

5. Напівкупол

Найвідоміша геологічна особливість Йосеміті, майже вертикальна північна сторона Half Dome, приваблює альпіністів більше століття, але безстрашні відвідувачі також можуть дістатися до вершини по довгому і важкій стежці з підлоги долини Йосеміті. Останній відрізок стежки має два тросових поручня, які забезпечують підтримку для крутого підйому. Відвідувачі, які не вважають ідею одноденної подорожі на Хаф-Доум привабливою, можуть насолоджуватися прекрасним видом на найвідомішу пам’ятку парку з десятків місць у долині та оглядових майданчиків у парку.

4. Весняний водоспад

Розташований у східній частині долини Йосеміті, 317-футовий (97-метровий) водоспад Вернал впадає в річку Мерсед цілий рік, навіть коли інші водоспади в парку висихають. Підйом по понад 500 гранітних сходах до вершини водоспаду є одним із найпопулярніших походів у парку. Туман від водоспаду робить стежку гладкою, і туристи можуть вміти промокнути по дорозі, але краєвиди, які відкриваються з вершини, справді вражаючі. Для менш авантюрних відвідувачів пішохідний міст, розташований приблизно на півдорозі підйому, забезпечує мальовничий вид на водоспад і долину.

3. Йосемітський водоспад

Йосемітський водоспад, найвищий водоспад у Сполучених Штатах, стікає зі сторони скелі трьома каскадами та відкриває мальовничі краєвиди з кількох місць у межах національного парку Йосеміті в Каліфорнії. Складний похід на весь день приведе відвідувачів на вершину, щоб побачити панорамні краєвиди на величний парк і високі гори Сьєрра за його межами. Водоспади, однак, відрізняються за потоком води, а іноді і зовсім зникають під час посухи. Найкращий час для насолоди бризками води та громовим гуркотом водоспаду – весна після зимової відлиги.

2. Перегляд тунелю

Розташований у національному парку Йосеміті в горах Сьєрра-Невада в центральній східній Каліфорнії, Tunnel View є краєвидом, звідки відвідувачі можуть насолоджуватися дивовижними видами на Ель-Капітал, водоспад Бридалвейл, Хаф-Доум і чудову долину Йосеміті. Вигляд, який вперше був побудований в 1993 році, був відремонтований у 2008 році. Tunnel View дуже популярний серед відвідувачів парку, і він приваблює від 5000 до 7000 відвідувачів на день під час туристичного сезону. Мандрівники можуть знайти Tunnel View на східному кінці тунелю Wawona біля Wawona Road.

1. Glacier Point

№ 1 з пам’яток Йосеміті

Глейшер-Пойнт, звідки відкривається приголомшливий вид на долину Йосеміті, куди можна дістатися пішки, автомобілем або автобусом у теплу погоду, а взимку — кататися на бігових лижах. Оскільки чотиримильний шлях до точки є крутим і важким, більшість відвідувачів вважають за краще їздити на автомобілі або сісти на туристичний автобус по Wawona Road. До вершини по звивистій дорозі потрібно близько години. Glacier Point не тільки відкриває панорамні краєвиди на долину, але й піднімає очі відвідувачів на рівні з культовим Half Dome парку.

 

- Advertisement -
- Advertisement -