5 простих правил, як уберегтися від прилипливої ​​зимової застуди

- Advertisement -

1. Їжте селен. Цей мікроелемент підтримає імунітет.

«Добути» його ви зможете з сухого червоного вина та устриць (варіант для гурманів), пакетика фісташок, супу з білих грибів, пензлика винограду.

2. Не старайтеся у спортзалі. Тяжкі фізнавантаження в застудний сезон знижують імунітет. Тож ніякого «заліза», лише аеробні вправи (йога, ушу, пілатес, аквааеробіка) та заняття на тренажерах у кардіозалі.

3. Найчастіше мийте руки. До речі, мама вам це в дитинстві не дарма говорила. До 90% всіх випадків зараження всіма хворобами, що передаються повітряно-краплинним шляхом, відбувається через руки, коли ми обмінюємося рукостисканнями, тримаємося за поручні в метро і тицьаємо пальцем у вітрини магазинів.

4. Не колупайте в носі.Якщо облизати брудний палець, «мікробний десант» у 70% випадків буде знищений слиною, що дезінфікує.

Але варто один раз поколупати тим же пальцем у носі – все, вважай, бюлетень у кишені: слизова носа перед заразою майже беззахисна.

5. Більше сексу! Статева активність збільшує вироблення захисних антитіл у крові. Чим більше антитіл, тим менше шансів мікробів. До речі, ще Петро стверджував, що простудну хворобу найкраще женуть «справна лазня і ладна дівка».

Що пити і їсти, щоб на лікарняний не сісти?

Корисно

цитрусові та зелень. Вітамін С та інші антиоксиданти зміцнять імунну та дихальну системи.

Горіхи та пісне м’ясо.З м’яса краще курятина, індичка та молода яловичина. З горіхів – волоські, фундук та кедрові. Тварини та рослинні білки забезпечать організм енергією.

Вітамінні напої, що не містять кофеїну. Лужна мінералка, трав’яні чаї, журавлинний морс допоможуть вивести з організму токсини. З ранку непогано підзарядити природними стимуляторами у вигляді 30 крапель настойки женьшеню або елеутерококу.

Не налягайте

на білий хліб і макарони. Надлишок вуглеводів зробить вас млявим, обмінні процеси в організмі будуть уповільнені. У тому числі й одужання.

Жирні продукти (зокрема молочні з великим відсотком жирності). Жири зігрівають, але притуплюють активність травних ферментів, шлунок важко перетравлює таку їжу.

Гострі прянощі. Вони можуть пошкодити дуже вразливу в сезон простудних інфекцій слизову оболонку носоглотки, горла та стравоходу. А подряпана слизова оболонка – відмінний плацдарм для мікробів, що викликають ангіну і фарингіт.

Доведено, песимісти та скиглики набагато частіше підхоплюють застудні інфекції, важче хворіють і довше одужують. Так що не хочеш хворіти – жени геть нудьгу і сумні думки. Ось кілька простих способів підняти настрій та зміцнити імунітет.

Оточуємо себе ароматами

Наш організм дуже швидко реагує на запахи. Так ось, підвищити працездатність та зняти втому найкраще допоможуть аромати лимона, мандарину, грейпфруту.

Приймайте на сон майбутній теплі ванни з оліями цитрусових і лаванди, обзаведіться маленькою аромакурильницею. А ще можна налити трохи цілющої олії в кулончик-ладанку і періодично до неї принюхуватися.

Також почуватися взимку в тонусі допоможуть парфуми з ароматичною гамою з цитрусових, кориці та зеленого чаю.

Запасаємося глюцидами

Ці речовини є нашим енергетичним паливом для мозку. Ми отримуємо їх із чорного хліба, картоплі, коричневого очеретяного цукру. Але глюциди, що містяться в білому цукрі, цукерках та тістечках, погано засвоюються організмом. Будьте з ними обережнішими: через надмірне вживання може статися гіперглікемія (цукрове «передозування»), що призведе до зниження тонусу. А з депресивним настроєм найкраще бореться гіркий шоколад.

Налягаємо на рис та пісне м’ясо

Найкраще з занепадом сил борються вітаміни А (натуральний бета-каротин), С, Е, групи В (особливо В1 та В12), ліпоєва кислота та мінерали: цинк, магній.

Психічну активність стимулюють ненасичені жирні кислоти (кращі джерела – рослинні олії: оливкова, соєва, рапсова, соняшникова, арахісова; жирні види риб: оселедець, тунець, скумбрія).

З втомою та астенією борються протеїни. Ці білки тваринного походження містять амінокислоти, які наш організм не синтезує. Тому не відмовляйтеся від пісної яловичини та курятини. Є й рослинні протеїни. Їхні основні джерела: рис, соя, червона квасоля.

Тягнемося, як кішка, і освоюємо бокс

Для багатьох зарядка вранці – нудьга смертна! Давайте брати приклад з кішок: щойно прокинувшись, вони так солодко потягуються! Котячі звички корисні і нам. Плавні рухи, що потягують, дають приплив енергії, активізують обмін речовин і навіть посилюють вироблення ендорфінів – «гормонів радості».

Якщо ви стали зриватися на колег і близьких через дрібниці, саме час освоїти прийоми аеробоксінгу. Навіть боксерських рукавичок купувати не треба. Встаньте перед дзеркалом, прийміть боксерську стійку і люто напружте м’язи обличчя. І боксуйте повітря лівою і правою, завдаючи уявних ударів по всьому, що вас сьогодні вивело з себе.

Психологи кажуть, що аеробоксинг дає відмінний ефект у плані підвищення самооцінки та скидання негативу. До того ж за такої розрядки приходять у тонус судини серця та головного мозку, покращується координація.

Виходимо із Сумраку!

У психіатрів є термін «фотозалежна депресія». І накидається вона на цілком здорових людей взимку через брак ультрафіолету. Вихід простий: більше світла!

Відомо, що для нормальної роботи мозку у кімнаті розміром 18 кв. метрів потрібне освітлення не менше 350 – 400 Вт.

У робочих приміщеннях та вітальні добре використовувати галогенові та люмінесцентні лампи: їхнє світло наближене до денного.

- Advertisement -
- Advertisement -