Як правильно підібрати дієту

- Advertisement -

У світі є безліч різноманітних дієт.

Тільки їхня класифікація зайняла б кілька сторінок, не кажучи вже про перерахування їхніх назв.

Але, не дивлячись на це, існує до цього часу проблема з ожирінням, зайвою вагою, целюлітом і т.д. за місяць, а може і раніше і все гаразд. Але не тут було.

Тільки правильно підібрана і суворо дотримується дієта – допоможе позбавитися вам зайвої ваги і не тільки. Пам’ятайте, що 70% успіху залежить від вас. Від вашої сили – волі, націленості та цілеспрямованості.

А тепер про основні правила щодо організації раціонального, здорового харчування.

1.За набором продуктів дієта має бути збалансованою, різноманітною і що не мало важливо смачною. Як мінімум включати продукти наступних груп: м’ясо, риба, птиця, молоко і молочні продукти, злакові і пластівці, фрукти та овочі. Продукти цих груп містять у своєму складі необхідну кількість білка, жиру, вуглеводів, а також мінеральних речовин та вітамінів.

2. Калорійність продуктів, що вживаються, повинна відповідати енергетичним витратам організму.

3. Згадайте прислів’я «Сніданок з’їси сам, обідом поділися з другом, вечерю, віддай ворогові».

Велике значення має правильно підібраний раціон харчування. Для людей зайнятих роботою в денну годину раціональним є 4 разовий прийом їжі. Важливе значення має звичка прийому їжі одночасно.

Ось варіанти, які хочу Вам запропонувати:
А) Сніданок – 25% від загальної калорійності прийнятої їжі за добу, Обід – 35%. Полудень одразу після завершення роботи – 15%. Вечеря – 25%, але не пізніше ніж за 2 години до сну.
В) Сніданок 30% загальної калорійності прийнятої їжі за добу. Обід – 35%. Вечеря відразу після завершення роботи 30%, останній прийом їжі безпосередньо перед сном – 5% (рідкі кисломолочні продукти, соки, фрукти).
А ось при трьох разовому харчуванні найоптимальніша схема 25% – сніданок, 60% – обід, 15 вечеря. Вечеряти слід легко, кисломолочними продуктами, овочами; а для людей з надмірною вагою – не пізніше 19 години.

Доведено що для людей похилого віку та людей з надмірною вагою найефективнішим є 5 – 6 разове харчування, яке забезпечує «безперебійне» надходження поживних речовин і не стимулює підвищений апетит. Також такий принцип харчування не розтягує шлунок і не призводить до некрасивого, отвислого живота.

4.Не забувайте про очищення організму. Для очищення організму від шлаків 1-2 рази на тиждень (якщо немає протипоказань) треба випити перед вечерею теплого проносного чаю (в аптечній мережі їх достатня кількість, різноманітного асортименту) необхідно лише простежити, щоб не було компонентів, з якими у вас несумісність, таблетки пити не рекомендую. Підбір дози відбувається таким чином, щоб сутра Ви без зусиль могли звільняти свій кишечник (напіврідкий стілець). Для цього починайте підбирати проносне з малих доз з додаванням м’яти. Двічі на рік необхідно проводити «суцільне очищення» організму. Кожна така чистка дозволяє видалити шлаки, що накопичилися, і значною мірою поліпшити обмінні процеси.

5. Краще не вживайте у великих кількостях продукти, які завдадуть шкоди організму
• солодощі: цукор, мед, варення, цукерки, шоколад, морозиво, консервовані фрукти, компоти та соки;
• випічку з білого борошна;
• жири тваринного походження (сало, шинка, вершкове масло, копченість тощо).

6. Про чудо голодування. Мені дуже подобається система Поля Брега. Раджу Вам спробувати її. Ну а якщо не підійде, спробуйте раз на тиждень харчуватися переважно сирими овочами та несолодкими фруктами.

7. Худнути треба з розумом, поступово.

Не вірте тим, хто обіцяє швидке схуднення на 5-10 кг. Такого результату можна досягти, але наслідки будуть практично не виправні. Жирова клітина організму лабільна і все, що вона втратила, намагається з подвійною силою повернути назад. Ось звідси й зриви, поява невгамовного «жора».

За даними Всесвітньої організації здоров’я, зниження ваги має бути не більше ніж 500-600 грамів на тиждень. Коли Ви повільно знижуєте споживання калорій, Ваш обмін речовин уповільнюється. Чим більше калорій Ви скорочуєте, тим повільнішим стає Ваш обмін. Найкраще зменшувати не більше 500 калорій на тиждень та збільшувати фізичну активність.

- Advertisement -
- Advertisement -