Надання першої допомоги під час обмороження

- Advertisement -

Взимку велика ймовірність обмороження.

Якщо ви впевнені, що обмороження знаходиться тільки на початковій стадії, то ви повинні долонями розтирати відморожене місце до появи легкої почервоніння, яка свідчить про нормалізацію кровопостачання в ділянці тіла, що зазнала переохолодження.

Разом з цим неодмінно постарайтеся робити рухи, які допоможуть вам зігрітися. Постарайтеся не втратити контроль над своїми відчуттями в області замерзаючого місця, в іншому випадку ви можете навіть не помітити, як відморозите вухо або кінчик носа – одні з найбільш схильних до обмороження ділянок тіла.

Так як зазвичай обмороження починається з периферичних ділянок тіла (пальці рук та ніг, вуха, частини обличчя), то якщо у вас є можливість, постарайтеся зігріти їх, вдаючись для цього до простих, але ефективних способів. Найголовніше, що вам необхідно негайно зробити, це якнайшвидше потрапити в тепле приміщення або хоча б сховатися від сильного холодного вітру. Пальці рук можна зігріти, помістивши їх під пахви або затиснувши між стегон.

Масаж відморожених ділянок тіла також позитивно впливає. Якщо вам удалося потрапити до приміщення, де є гаряча вода, то ви можете використовувати її для відігрівання відморожених рук та ніг. Але слід пам’ятати, що температура гарячої води має перевищувати 40 °З. Рекомендується також поступове, а не різке підвищення температури води протягом півгодини з 18 до 35-40 °С. Пам’ятайте, що приступати до допомоги собі чи іншому потерпілому від обмороження потрібно негайно. Якщо у вас є можливість, то покладіть постраждалого в теплу постіль і напоїте чимось гарячим (чай, кава і т. п.).

Якщо обмороження супроводжується виникненням на шкірі пухирів, перебинтуйте уражене місце стерильним бинтом.

Якщо постраждалий при обмороженні не дихає і у нього немає пульсу, зробіть йому штучне дихання і зовнішній масаж серця. Після відновлення дихання та серцевої діяльності постарайтеся перенести людину в тепло, де продовжуйте поетапно надавати їй необхідну допомогу.

- Advertisement -
- Advertisement -