І на таке здатний … ваш мозок?!

- Advertisement -

Невробіологи вирішили шокувати світову спільноту

Алкоголь не завдасть ні краплі шкоди, відеоігри зроблять лише розумнішими, а стан закоханості наблизить до ротизму. І це лише три дивовижні факти з недавнього дослідження невробіологів щодо впливу зовнішніх факторів на мозок людини.

Невробіологи вирішили шокувати світову спільноту: вони спростовують забобони і перевертають догори дном усі ті істини, в які ми вірили і продовжуємо вірити, не прочитавши поки що цю статтю.

1. Алкоголь не шкодить мозкам

Досі прийнято вважати, що навіть при помірному випиванні нервові клітини відмирають. Але, як показали дослідження японських учених, 50 г етанолу щодня, тобто від 3-х до 4-х келихів вина не вплине на структуру мозку значним чином. Було обстежено понад 1400 японок – як випиваючих, так і тверезниць. Головною метою дослідження було виявити кількість нейронів у головному мозку кожної з учасниць експерименту. Адже нейрони є святинею мозку, одного разу знищені, вони не відновлюються. В результаті дослідження з’ясувалося, що у всіх піддослідних воно не змінилося – не важливо випивали вони при цьому чи ні. Жодних змін у структурі мозку не було виявлено.

А ось вчені зі шведського інституту Каролінська пішли далі. Вони стверджують, що помірний прийом алкоголю сприяє появі нових клітин, не кажучи вже про зняття напруги та розслаблення всього організму. При цьому покращується пам’ять та здатність навчатися, тобто сприймати та запам’ятовувати нову інформацію.

Тим не менш, після вдалої вечірки експерти в питаннях вживання алкоголю настійно рекомендують все ж таки зробити перерву, щоб дати можливість відпочити не тільки клітинам, а й собі.

2. Ми використовуємо наш мозок на 100%

Улюблене твердження більшості книг щодо тренування мозку, який задіяний у середньому лише на 10%, було нещодавно спростовано. Експерти стверджують, що всі області мозку задіяні та працюють на 100%, як і належить. Наш мозок – ефективно працюючий орган, кожна нервова клітина має право існування і справно виконує свою функцію. Наукові дослідження уможливили простежити за процесом протікання роботи та функціонування клітин. При цьому з’ясувалося, що навіть за таких, начебто, елементарних щоденних турбот, як зав’язування шнурків чи чищення зубів, задіяні всі мозкові процеси.

3. Спорт підтримує духовне здоров’я

Спортсмени-рекордсмени, як відомо, досі не вирізнялися визначними інтелектуальними здібностями. Дивно, що вчені з’ясували, що фізичні навантаження стимулюють розумову діяльність. Кровопостачання сприяє зростанню, довголіттю та бездоганній роботі нервових клітин. Біг, катання на велосипеді, плавання та інші види спорту – все це сприятливо впливатиме на ваш моральний стан. Люди похилого віку, які регулярно займаються будь-яким видом спорту, легше справляються із завданнями, які вимагають концентрації, ніж їхні однолітки, котрі люблять і воліють у вільний час повалятися на дивані. Дослідження показали також, що люди, які починають займатися спортом, швидше справляються з розумовим навантаженням та виявляються більш працездатними.

4. Медитація робить бадьоріше та веселіше

Дійшли до смішного: прикріпили електроди до голів буддійських ченців. Результати виявилися приголомшливими: у період медитування хвилі досягали діапазону частот від 40 до 70 герц (гамма-промені). Подібне можна спостерігати при вирішенні хитромудрих математичних завдань. Як бачите, під час медитації мозок не відключається, а, навпаки, – працює ще більш посилено, ніж зазвичай. Гамма-активність відповідає, за даними експертів, за більш розвинену свідомість, як і за усвідомлення того факту, що ми з всесвітом єдині.

Тому давайте берегти наш мозок, який приносить і радість, і задоволення, і моральне, і здоров’я!

- Advertisement -
- Advertisement -