Евріка! Неймовірні новини у світі схуднення

- Advertisement -

Чи відомо вам, що американці вже не найтовстіша нація?

А що вченим нарешті вдалося винайти їжу, яка знижує апетит? А які наслідки ожиріння та причини його виникнення? Нарешті вчені змогли знайти відповідь на ці та інші питання пов’язані з правильним харчуванням і не тільки.

Хто на світі всіх товстіший?

Жителі Великобританії виявилися найбільш товстими серед європейців. Як пише The Daily Mail, такі дані останнього дослідження. У кожної четвертої жінки та кожного п’ятого чоловіка спостерігається надмірна вага, що загрожує їхньому здоров’ю. Ожирінням страждає 23 відсотки британських жінок, у чоловіків ситуація не набагато краща – 22,3 відсотка.

Дослідження ґрунтується на визначенні індексу маси тіла, який обчислюється на основі зростання та ваги людини. Наведена статистика стосується лише дорослого населення, проте експерти стверджують, що у підлітків ситуація не краща.

У службі статистики Євросоюзу кажуть, що ожиріння британців є бомбою уповільненої дії, яка загрожує здоров’ю нації. На думку експертів, якщо влада не вживе жодних дій, зростаюча залежність від фаст-фуду та економія часу на їжу призведуть до того, що життя цілого покоління виявиться затьмареним хворобами серця, діабетом та іншими захворюваннями, до яких призводить ожиріння.

За останні 25 років кількість британців, які страждають на ожиріння, збільшилася вчетверо. За цим показником Великобританія відстає лише від США.

Експерти стверджують, що уряд має працювати разом із виробниками над створенням поживних продуктів, які міститимуть менше цукру, солі та жирів. Крім того, слід створити умови, за яких люди частіше зможуть замінювати поїздку на автомобілі велосипедною або пішою прогулянкою.

На другому та третьому місцях з ожиріння серед 27 країн-членів ЄС опинилися мешканці Німеччини та Мальти. Найстрункіші жінки живуть в Італії – надмірна вага має лише 8 відсотків італійок. Серед чоловіків найгіршими є румуни.

Американці вже не найтовстіші?

США насилу утримують за собою статус “найжирнішої країни у світі” – на п’яти американським товстунам все активніше наступають європейці.

Як мінімум сім Європейських країн тепер заперечують “лідерство” США за кількістю населення, яке страждає надмірною вагою, такого висновку дійшли експерти, обстеживши населення країн Євросоюзу.

На Кіпрі, Мальті, у Чеській Республіці, Фінляндії, Німеччині, Греції та Словаччині на ожиріння страждають навіть більше людей, ніж у США, де товстунів вже 67%. А гречанки навіть трохи випередили американок – 38 відсотків із надмірною вагою проти 34. Інші країни Європи також жиріють – повільно, але вірно. Наприклад, у Франції кількість жінок, які страждають на ожиріння, зросла з 8 відсотків (1997 року) до 11,3 відсотка (2003 року).

Не відставали і чоловіки – кількість товстунів за той же період збільшилась у Франції з 8,4% до 11,4%.

Такі ж стрімко ростуть у ширину і діти. Вже зараз близько 103 мільйонів маленьких європейців важать значно більше, ніж потрібно, і щороку дражнилка “товстий-жирний-поїзд пасажирський” стає образливою ще для 400 тисяч дітей.

Вірніше ставала б, якби маленькі жителі Мальти, Італії, Кіпру та Іспанії, а саме в цих країнах на ожиріння страждає кожна третя дитина у віці від 7 до 11 років, її розуміли. Втім, у порівнянні зі США, це ще непоганий результат – тут маленьких товстунів і зовсім дві третини.

Причину стрімкого “товстіння” європейців, особливо тих, що живуть на берегах Середземного моря, експерти бачать у відмові від традиційної їжі. Замість риби, фруктів та овочів у Європі останніми роками їдять все більше висококалорійної, багатої на вуглеводи “швидкої їжі”.

І саме з нею у Європі збираються боротися. Так, наприклад, комісар ЄС з питань охорони здоров’я та захисту прав споживачів Маркос Кіпріану вже запропонував заборонити рекламу “швидкої їжі”, орієнтовану на дітей, а також покращити маркування харчових продуктів таким чином,

щоб у етикетці ” могли розібратися як володарі наукового ступеня з хімії ” .

Вчені винайшли їжу, яка скорочує апетит

Що б такого з’їсти, щоб схуднути? На це запитання відповіли британські вчені, вони винайшли кулінарну новинку – їжу, яка скорочує апетит. Фахівці з Інституту харчових досліджень англійського міста Норич зуміли отримати натуральні добавки, що одночасно знижують здатність організму переробляти жири та активність тих частин головного мозку, які відповідають за “почуття голоду”.

Як очікується, протягом найближчих двох років на полицях британських магазинів з’являться продукти харчування з добавками, що пригнічують зайвий апетит. В першу чергу порадують ласунів, добавки входитимуть до складу різних тістечок, тортів, печива і цукерок, що мають високу калорійність.

В результаті ласунам не доведеться боротися з бажанням з’їсти зайвий шматочок солодкого – вони зможуть зробити це і при цьому не набирати зайву вагу.

Активними елементами нових добавок є одержані із злакових рослин ліпіди. Вони мають здатність запобігати розкладу жирів у процесі травлення і одночасно подавати в мозок сигнали “про насичення” організму.

Розкрито причину ожиріння дітей у ранньому віці

Напружена ситуація в сім’ї може спричинити ожиріння дітей у ранньому віці. Американські вчені пояснюють цю залежність тим, що діти нерідко реагують на стрес, що виникає під час взаємовідносин зі старшими, переїданням.

Як показали недавні дослідження, багато дітей з бідних американських сімей сильно повніють, тому що їхні матері постійно перебувають у стресі. І діти шукають вихід у нездоровій, але дуже зручній їжі, на кшталт фаст-фуду. Стресова атмосфера в сім’ї може бути спричинена багатьма причинами, у тому числі бідністю, нестачею грошей, проблемами на роботі, недостатнім медичним страхуванням, вважає доктор Крейг Гандерсен із Державного Університету штату Іллінойс.

“Щоб позбутися стресу, люди починають їсти”, – заявив він в інтерв’ю агентству Reuters. – У такому разі, діти також починають поглинати більше їжі, щоб “перетравити” стресову ситуацію.

Гандерсен, а також його колеги з Державних університетів штатів Айова та Мічиган вивчили інформацію про 841 дитину, яка проживає в сім’ї, яка перебуває за межею бідності, та опублікували результати своїх досліджень у вересневому номері наукового журналу Pediatrics.

Ми виявили, що кумулятивний стрес, який відчуває мати, сильно впливає на наявність у малюка надмірної ваги, пише дослідницька команда. Однак висновки американських учених найбільш актуальні лише для дітей віком від 3 до 10 років, оскільки старші діти можуть знайти віддушину поза домом, з друзями або на роботі.

Варто зазначити, що в середньому близько 17% американських дітей товсті, а 16% страждають на надмірну вагу. В останні роки ожиріння стало головною причиною падіння працездатності жителів США, а його лікування коштує американцям дорожче, ніж боротьба з наслідками куріння та алкоголізму.

Згідно зі звітом, опублікованим у 2005 році американським Трестом національного здоров’я, 64,5% або 119 млн. американців мали надмірну вагу. Лідерство США за кількістю опасистих людей заперечують як мінімум сім європейських країн. На Кіпрі, Мальті, у Чехії, Фінляндії, Німеччині, Греції та Словаччині близько двох третин чоловічого населення страждають на ожиріння. У Росії офіційної статистики з цього захворювання немає, проте, на думку фахівців, у нашій країні ця проблема стоїть далеко не так гостро, як у Європі чи США.

Ожиріння викликає недоумкуватість

Для людини, що набрала зайві кілограми в середньому віці, у літньому існує значно вищий ризик виникнення деменції (набута недоумство).

З огляду на постійно зростаючу кількість людей, які страждають на надмірну вагу тіла, це досить тривожна статистика.

Люди з надмірною вагою, які не мають «великого живота», ризик недоумства на 80% вищий, ніж у людей із нормальною вагою. Людина з «великим животом» цей ризик підвищено на 230%, і з «дуже великим животом» — навіть 360%. – повідомляють вчені на сторінках спеціалізованого журналу Neurology.

Вчені Інституту Кайзера в Окленді кілька десятиліть тому виміряли обсяг жиру в області живота у понад 6500 осіб віком від 40 до 45 років.

Після 36 років вони обстежилися повторно: у 16% їх діагностували деменцію, причому у людей з великим животом вона була більш виражена, ніж у струнких.

“Для наукового пояснення феномену необхідні подальші дослідження”, – повідомляють вчені. Можливо, цей зв’язок обумовлений поведінкою, яка сприяє відкладенню в середньому віці жиру в області живота, а в літньому розвитку недоумства. З огляду на, що з 50% дорослого населення США надмірна вага локалізується у сфері живота.

Від ваги при народженні залежить доля

Американські вчені з’ясували, що майбутнє людини безпосередньо залежить від її маси при народженні.

За цими даними, проблеми практично гарантовані дітям, які важили менше 2500 грамів.

Про це повідомляє The Washington Profile із посиланням на дослідження University of Michigan Institute for Social Research. Діти, які мали при народженні малу масу тіла, мають на 30% менше шансів у дитинстві мати гарне або відмінне здоров’я. Причому, здебільшого, ця проблема лише посилюється з часом – шанси на погане здоров’я у зрілому віці для них збільшуються на 70%.

У початкових класах школи подібні діти гірше встигають з математики, читання та інших основних предметів. Для дитини з такою малою вагою шанси на закінчення середньої школи зменшуються на одну третину.

Ще один наслідок: річний дохід людини, яка важила при народженні менше 2,5 кг, у віці 25 років буде меншою за доход її «нормальних» однолітків на 10,2%. У 35-річному віці розрив лише збільшується – до 15,6%, а у віці 37-56 років сягає 22%.

Одне з пояснень цього феномена полягає в наступному: немовлята з малою вагою найчастіше з’являються на світ у бідних сім’ях. Це відбивається не тільки на здоров’я дитини (подібні сім’ї, як правило, не мають медичної страховки і тому рідше відвідують лікарів), але і на її харчуванні, освіті та розвитку.

- Advertisement -
- Advertisement -