Егоїзм корисний здоров’ю

- Advertisement -

Деякі люди, вважають, що немає якості гірше егоїзму і немає людини неприємніше егоїста.

Але насправді, як доводять вчені, егоїзм впливає виключно благотворно як на здоров’я самої людини, так і на її ставлення до навколишнього світу.

Егоїзм та самооцінка – тісно пов’язані між собою поняття. Самооцінка – це здатність людини чесно, з любов’ю та гідно оцінити себе. Той, хто любимо, і любимо, насамперед, собою відкритий для нового успішного майбутнього. Як то кажуть: «Люби ближнього свого як самого себе».

Не можна заперечувати егоїзм – це приховано у нашому суті. Ми всі егоїсти та найгірші персони з нас ті, хто заперечує це. І це треба визнати на шляху до себе. Це шлях до щирості. А в слові егоїст немає нічого кримінального та ганебного, та й соромляться самих себе – це безглуздо. Тож нехай це нас не зупиняє, доки самі себе не зробимо.

Між іншим, багато хто вважає, що ставитися до себе погано – це дуже добре. У голови цих людей дуже довго вбивали, ніби людина має заперечувати свої потреби та бажання заради якихось релігійних догм чи суспільних ідеалів.

Практика показує, що людина, яка відчуває теплі почуття до себе, вона більше любить і інших. І навпаки – монстри та маніяки, які не люблять нікого, вони і себе не люблять насамперед.

Причому любов до себе ще не означає, що я, скажімо, люблю купувати собі багато речей або тільки ходити ресторанами. Навпаки – людина, яка купує багато речей і не стримана в утробі, швидше за все себе не любить.

Почуватися не на висоті – це не те саме, що відчувати свою низьку самоцінність. По суті, друге з цих почуттів означає, що ви відчуваєте якісь небажані переживання і намагаєтеся поводитися так, ніби їх зовсім немає. Потрібно мати досить високу самооцінку, щоби прийняти переживання неуспіху. Люди з високою самооцінкою теж можуть почуватися не на висоті. Однак через це вони не вважають себе безнадійними, і не вдають, що нічого такого не відчувають.

Вони також не перекладають своїх переживань на інших. Цілком природно іноді відчувати себе не в кращій формі. Це дуже велика різниця – чи ви себе обманюєте, що все в порядку або визнаєте, що бувають нелегкі часи, з якими вам необхідно впоратися. Почуватися не на висоті і не визнаватись у цьому, значить обманювати себе та інших. Заперечуючи таким чином, свої почуття ви починаєте недооцінювати і самих себе. Все інше це відбувається з нами, часто є наслідком такого ставлення до себе. Доки це лише ставлення, необхідно спробувати поміняти його.

Отже, розуміючи, що ставитись до себе потрібно виключно з повагою та любов’ю, Вам не залишається нічого іншого, крім як перетворитися на егоїста у хорошому розумінні цього слова. І жити віч-на-віч із самим собою, втім як і у спілкуванні з іншими людьми, стане значно легше!

- Advertisement -
- Advertisement -