Євріка: схуднення без дієт можливе?

- Advertisement -

«Хочу схуднути», можна чути важкі зітхання жінок у розмові з подружками за чашкою кави і тарілкою тортика (ну а куди ж без цього?).

Чи потрібно обмежувати себе в кулінарних уподобаннях, чи можна обійтися без цих жертв?

Виявляється, можна. Рекомендації, наведені у цій статті, розраховані на людей із нормальним обміном речовин. Якщо є зсув обміну в бік схильності до ожиріння, необхідно здійснити корекцію обміну речовин. Одним із найефективніших засобів такої корекції є акупунктурне програмування.

Строго кажучи, зовсім без урахування кількості та характеру їжі, що з’їдається, схуднути неможливо. Особливо якщо склалися нездорові харчові стереотипи, такі як переїдання, харчування легкозасвоюваних висококалорійних продуктів тощо. Тому рекомендації цієї статті адресовані методом АП, що пройшли лікування, або тим, хто готовий трохи змінити свої харчові стереотипи.

Тим, хто хоче худнути, варто мати на увазі, що єдина реальна можливість схуднути (зменшити кількість жиру в організмі) — спалити жир, використовуючи його як джерело енергії, необхідної для обміну речовин.

З одного боку, загальновідомо, що організм будь-якої живої істоти постійно витрачає енергію на забезпечення своєї життєдіяльності та роботи. Величина ж енерговитрат залежить від багатьох обставин, але найважливіші з них:
• ВІК (чим старша людина, тим менше енергії він витрачає);
• ТЕМПЕРАМЕНТ (що більше людина активна за своєю природою, тим більша величина енерговитрат);
• ФІЗИЧНА РОБОТА, РУХ (що більше рухливість чи фізичні навантаження, то більше витрачається енергії);
• ПОЛ (чоловіки витрачають енергії більше, ніж невагітні жінки);
• ПОЛОВЕ ЖИТТЯ (інтенсивність статевого життя з низки причин значно визначає інтенсивність загальних енерговитрат).

З іншого боку, також добре відомо, що організм отримує необхідну йому енергію з їжі. І скільки б людина не з’їла, її організм використовує як паливо тільки ту частину їжі, яка покриває його енергетичні потреби, і не більше того, бо інакше можна було б вибухнути, подібно до перегрітого парового котла. Тому якщо їжі з’їдено більше, ніж треба організму, надлишки її перетворюються на жир і відкладаються в клітинах жирової тканини про запас. Якщо ж енерговитрати організму перевищують енергонадходження з їжею, необхідну добавку енергії організм отримує за рахунок спалювання власного жиру, відкладеного раніше про запас.

Щоб організм почав витрачати надлишки жиру, треба, щоб енерговитрати перевищували енергонадходження з їжею. Тільки так і можна схуднути. Якщо енергонадходження з їжею достатні для покриття енерговитрат, худнути Ви не будете не за будь-якої схильності до схуднення!

Як схуднути, влаштувавши собі перевагу енерговитрат над енергонадходженнями?

Існує два способи:
• збільшити енерговитрати, не змінюючи величину енергонадходжень з їжею;
• зменшити енергонадходження з їжею, якщо не змінювати величину енерговитрат.

Як можна схуднути, збільшивши енерговитрати?

Зрозуміло, що з усіх обставин, від яких залежить величина енерговитрат, довільно можна змінити лише дві: величину фізичних навантажень, рухливість та інтенсивність статевого життя. Остання можливість є особливо актуальною для людей дітородного віку, здатних вести активне статеве життя. Збільшення обсягу фізичних навантажень доступне всім, якщо немає відповідних медичних протипоказань.

Як схуднути, зменшивши надходження енергії з їжею?

Це можна зробити двома способами.
• можна просто зменшити споживання їжі (об’єм їжі);
• можна зменшити енергетичну цінність раціону.

Ще легше забезпечити собі необхідну перевагу енерговитрат над енергонадходженнями, якщо діяти відразу в двох напрямках: збільшити трохи величину енерговитрат за рахунок руху, фізичних навантажень, більш активного статевого життя; та зменшити калорійність добового раціону за рахунок обмеження у ньому частки висококалорійних продуктів.

Правила їди

Як правильно вживати їжу? Ми дуже рідко замислюємося над цим питанням. А тим часом це один із найважливіших аспектів правильного, здорового харчування. Важливо не тільки вживати якісну, здорову їжу, але й робити це за всіма правилами.

1. Не їжте одразу після серйозних фізичних навантажень: занять спортом, важкої фізичної роботи, переохолодження чи перегріву організму, а також після бурхливих емоцій. Відразу після таких навантажень організму не до виділення травних соків. Зробіть хоча б півгодинну перерву.

2. Кожен прийом їжі треба починати із сирих овочів чи фруктів. Їжте їх цілком або у вигляді салатів. Овочі та фрукти, з’їдені на порожній шлунок, стимулюють роботу травних залоз, моторику шлунково-кишкового тракту, сприяють нормалізації мікрофлори кишечника. Особливо корисні в цьому відношенні яблука, капуста всіх видів (білокачанна, цвітна, брокколі…), морква, огірки, помідори, солодкий перець. Капусту, до речі, можна вживати і квашену – це один з дуже небагатьох продуктів, які при заготівлі на користь майже не втрачають своїх корисних властивостей.

3. А ось разом із термічно обробленою їжею, а тим більше відразу після неї сирі овочі та фрукти вживати не слід – у такому разі вони сприяють процесам гниття та бродіння в кишечнику. Є фрукти на десерт – шкідливо!

4. Ретельно пережовуйте їжу. При жуванні відбувається не тільки механічне подрібнення їжі (що полегшує роботу всім іншим відділам травного тракту), але й часткове розщеплення вуглеводів та деяких білків під дією ферментів, що містяться у слині.

5. Їжте не поспішаючи, робіть перерви між стравами – хоча б 5, а краще 10 хвилин. Сніданок та вечеря повинні тривати не менше півгодини, обід – не менше 40 хвилин.

6. Не треба пити безпосередньо перед їдою, під час і відразу після їжі. Виняток можна зробити лише у тому випадку, якщо вживаєте дуже суху їжу, яку можна запивати невеликими ковтками. Вода, інші напої змивають слину з рота, розбавляють шлунковий сік, що негативно впливає на перетравлення їжі. Пити треба мінімум за півгодини до їди і не раніше ніж за годину після їди.

7. Не вживайте дуже холодну (значно нижче за кімнатну температуру) і дуже гарячу (обпалюючу рот і губи) їжу та напої. Небажано поєднувати в одному прийомі їжі холодні та гарячі страви.

8. Відразу після їжі не беріться за роботу, а трохи відпочиньте. Але не лежіть і не спіть. Найкраще неквапливо прогуляйтеся. Перерва повинна становити не менше 15 хвилин у разі легкої роботи та не менше півгодини у разі важкої фізичної. А при серйозних заняттях спортом перерва між закінченням їжі та початком тренування має становити не менше години.

Правильне харчування – це задоволення

Всі продукти харчування повинні бути свіжими, не містити шкідливі речовини і по можливості залишатися у своєму природному вигляді. Краще менше, та краще – ця приказка може бути керівництвом для збалансованого та здорового харчування.

Зверніть увагу на кілька основних правил:

1. При ідеальному харчуванні людина отримує переважно вуглеводи з овочів, фруктів та продуктів із цільних зерен, достатню кількість білка та мало жиру.

2. Купуйте фрукти, овочі та цілісні зерна по можливості з господарств, де вони вирощуються без застосування пестицидів та хімічних добрив, оскільки засоби для добрива та обприскування перевантажують наш організм непотрібними речовинами та часто призводять до алергічних захворювань.

3. Використовуйте якнайбільше продуктів харчування в необробленому вигляді, оскільки кожного разу при переробці вони втрачають цінні речовини, що містяться в них. Тому їжте якнайбільше продуктів харчування у сирому вигляді або овочі та фрукти після щадної теплової обробки.

4. Уникайте таких денатурованих продуктів, як біле борошно, рафінований цукор та очищений рис.

5. Відмовтеся від готових продуктів, оскільки вони містять велику кількість добавок, які можуть викликати різні види алергій.

6. Їжте якнайменше м’яса та ковбаси. Іноді у вашому меню повинна з’являтися морська риба, оскільки в ній міститься багато йоду ( це особливо важливо в областях, які страждають на його недолік). Використовуючи достатньо йоду, ви забезпечуєте нормальне функціонування щитовидної залози.

7. Приймайте їжу кілька разів на день у невеликих кількостях. Це сприяє підтримці постійного рівня цукру в крові та достатньо стабільної працездатності.

8. Зверніть увагу на те, щоб в один прийом їжі ви споживали в основному вуглеводи, а в інший – головним чином білки. Цим ви допоможете своєму організму краще перетравлювати їжу.

9. Їжа, що містить вуглеводи, забезпечує вам гарний настрій, але в той же час від неї виникає втома. Тому макаронні вироби чи рис краще споживати увечері.

10. Якщо вам треба зосереджено працювати, їжте протягом дня багату на білок їжу, оскільки вона стимулює жвавість думки і забезпечує витривалість.

І що дуже важливо: готуйте їжу із любов’ю. Тому що той, хто їсть із насолодою та радістю, великою мірою зберігає душевну рівновагу.

- Advertisement -
- Advertisement -