Схуднути без зрушень? Це реально!

- Advertisement -

Вивчаючи Інтернет протягом довгого робочого часу, раз у раз натикаєшся на сайти взаємодопомоги тих, хто худне, вщент нашпиговані рекомендаціями, порадами і всякими складними дієтами.

І якщо судити про рівень інтелектуального розвитку наших жінок, вивчивши пару таких сайтів, то судження будуть, м’яко кажучи, не на користь останніх. Дуже чітко вимальовується образ шлунка на ніжках, вся енергія якого йде на скорочення власних обсягів.

І дивовижна справа – багато хто абсолютно некритично ставиться до рекомендацій, що викладаються, не враховують індивідуальних фізіологічних характеристик. Припустимо, експерименти з відмовою від води, їжі та навантаженням у спортзалі, як би метою було олімпійське золото, можуть витримати лише дівчата, які мають відмінне здоров’я. Яких, напевно, залишилося не так вже й багато. Решті насильства над організмом і гаманцем абсолютно протипоказано.

Ось причини, через які слід критично ставитися до пропонованих дієтичних вишукувань.

Причина перша, навколопсихологічна.Напевно, багатьом знайоме поняття «піраміди» Маслоу (почули, наприклад, на лекції в інституті, на мить прокинувшись від дрімоти, або окультурювалися в тому ж інеті). Якщо незнайомо (на тій давній лекції не прокинулися, а від Інтернету вас із метою порятунку фірми від передчасного руйнування ізолювали), то ось у чому. Американський психолог виділив п’ять ієрархізованих рівнів потреб: фізіологічні; безпеки та самозбереження; спілкування та любові; самоствердження та визнання; самоактуалізації. І завдяки своєму могутньому розуму помітив, що тільки після задоволення первинних потреб, можна задуматися і про вторинні, тобто самоствердження і самоактуалізацію.

Що таке дієта? Це – умовно, звісно – ознака класовості, приналежності до багатих верств населення. Так як худнути потрібно тому, що спочатку ікру ложками тріскати зволили, а тепер, щоб блиснути неземною красою в Ніцці, потрібно сісти на дієту, яка коштуватиме більше горезвісної ікри.

Для тих, хто погладшав від булочок, дієта – можливість домогтися гарного розташування та приналежності до замкнутої групи.

Тобто ті, хто худне, намагаються задовольнити свої вторинні потреби, залишивши без уваги первинні, пов’язані з виживанням і фізіологічною стійкістю організму.

За рахунок дієти певною мірою задовольняється потреба в безпеці, тому що з раціону виключаються всі «шкідливі» продукти, які неодмінно приведуть до всіх відомих і невідомих наук хвороб, целюліту і передчасної смерті. Наприклад, практично з усіх раціонів харчування з ганьбою було вигнано масло, за яким у свідомості шанувальників здорового способу життя зміцнилися властивості радію. Банальне меню набуло ореолу рятівника від усіх бід, звідси – психологічна залежність. Найменше відхилення від затвердженого раціону – не обов’язково зриви, часто-густо немає можливості з’їсти «правильний» продукт – призводить до порушення душевної рівноваги, яке в більшості випадків супроводжується особливо збоченою формою самоколювання.

Причина друга, навколомедична.Великий відсоток тих, хто худне, відчуває перманентний недолік поживних речовин. По-перше, змінилася якість (природно, не на краще) їжі через зміни умов вирощування, транспортування, зберігання продуктів. Зменшилися енергетичні витрати, отже, скоротився обсяг їжі, а з нею і поживних речовин. Єдине, що втішає в цій ситуації, – авітаміноз буває тільки у народів Крайньої Півночі, та й то рідко. Але слабко – крім авітамінозу є ще маса неприємних болячок.

Останнім часом з’явилися фанатки шалених тренувань: вранці пробіжка (10 км), увечері басейн, силові вправи, і все це – на знежирених йогуртах та четвертинках яблук. Пам’ятається, ШаронСтоун теж любила силові навантаження. Треба зараз поцікавитися її думкою…

Причина третя, життєва.Замість того, щоб увечері ощасливити зголоднілого за день за жіночою ласкою чоловіка, потрібно буде сидіти і думати про завтрашнє меню. До речі, на тлі добре просмаженої відбивної ласки коханої людини незабаром втратить свою привабливість (вона ж, відбивна тобто періодично з’являтиметься на сторінках читаної книги, на полотнах відомих майстрів у музеї). Спілкування з друзями теж доведеться обмежити, тому що теплі дружні посиденьки зазвичай проводяться: а) у питних та їдальних закладах; б) у години тренувань. А може бути і так, що кар’єра разом з господарськими турботами просто не залишать часу на скрупульозні підрахунки, зважування та багатогодинні (внаслідок детального вивчення етикеток) чування в магазинах.

Отже, кілька більш менш універсальних порад тим, хто хоче підкоригувати свої форми без відриву від реального життя.

* Їсти можна і потрібно. Голодування оголошувати, лише домагаючись миру в усьому світі.

* Відчувши бажання скуштувати недуховної їжі, варто випити склянку води. Через десять хвилин буде зрозуміло, чи була то потреба в енергії або бажання постукати зубами.

* Жувати треба повільно, це і економічно, і корисно, і приємно. По-перше, стане зрозумілий смак їжі, по-друге, насичення прийде швидше, по-третє, процес травлення буде набагато приємнішим.

* Існують різні точки зору щодо часу останнього прийому їжі, але досвід показує, що булками на ніч краще не напиратися. Безглуздо радити вечеряти о шостій тим, хто приповзає додому о восьмій, тому – лише за кілька годин до сну і лише легкою їжею. Салат, кефір та жодних «легких» заправок. Там одна гидота міститься (якоюсь мірою це стосується і питних йогуртів).

* З тієї ж причини не варто їсти сосиски, напівфабрикати (напевно, копченості і так вже табу). А ось відварене м’ясо, трохи масла – заради бога, тому що без холестерину дуже навіть можна збідніти розумом. До вживання також рекомендуються всякі морські роки: при мінімальному вмісті жиру вони містять багато макро- та мікроелементів.

Так що розумний раціон виглядає приблизно так:

вранці – зелений чай/кава без цукру, маленька тарілочка каші (мюслі),

вдень – овочі, рис (гречка) на пару, шматок відвареної риби, м’яса,

увечері – салат, йогурт, нежирний сир – що душа забажає, аби ночами від нетравлення не мучитися.

І пити, пити, пити, найкраще зелений чай і воду, щоб позбутися підступних токсинів, котрі облюбували собі теплі місця в надрах організму. І все це – на тлі відродження палкого почуття любові до себе!

- Advertisement -
- Advertisement -